Chodíte na dovolenku vlakom?

1. aug 2021

Ahojte, je tu niekto kto nemá auto? Ako chodíte na výlety a dovolenky? Ja síce mám vodičák ale pred pár rokmi som prestala šoférovať, priateľ nemá zatiaľ.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. aug 2021

@viestta dobrý deň, ja tiež rozmýšľam, že by sme išli. Boli ste aj s malými deťmi? Moja má 2,5 roka a cesta by trvala 4hodiny

kristina2412
1. aug 2021

Áno chodíme, aj s deťmi, je to zážitok. Najdlhšie sme išli keď boli male okolo 3,5 hodiny a úplne v pohode.

pribinak
1. aug 2021

Áno, sem - tam ideme vlakom, pre decka je to super zážitok

ivkazba
1. aug 2021

Mala som kolegyňu, chodievali každý rok vlakom do Bulharska.

autor
1. aug 2021

@pribinak nestojí to potom veľa všade chodiť taxíkom? Myslím keď ste už na mieste a potrebujete sa niekam dostať..

pribinak
1. aug 2021

Peši, autobus, prečo hneď taxík
Samozrejme veľa závisí od destinácie kam idete

zltadanka
1. aug 2021

Sme z Liptovského Mikuláša, ked mal starsi 1.5 vlakom do Smokovca, celkom blízko. Minuly rok starsi 3.5, mladsi cez 1r. do Bojnic vlakom s prestupom + autobus, krasne zaspali vo vlaku. Tento rok sme s nimi isli do Kosic a potom dalej busom do hotela 🙂 takze sa to da uplne v pohode, nam sa praveze cuduju vsetci kamarati co maju deti, ze ako to mozeme ist takto na dovolenku 😀😀

elenajezova
1. aug 2021

Samozrejme, úplne v pohode vlakom....

autor
1. aug 2021

@zltadanka aký máte názor na cestu z Trnavy do Tatier napríklad?

tncka
1. aug 2021

Nie lebo ma to nebavi. Je to sice super vlacik,jupi ale ked mam nosit veci vo vaku,zacne prsat,nejde ti spoj,no na nervy. Bez auta ani ranu. A som kde chcem,kolko chcem a neviazem sa na nic. Okrem toho za den stihnem ovela viac obehat a vidiet

elizabet173
1. aug 2021

túto cestu som absolvovala pred rokmi, vo vlaku je to podľa mňa oveľa lepšie, ako v aute, alebo v autobuse. Nie je tam pre dieťa taký stiesnený priestor, môže vstať a prejsť sa, dali sme to v pohode, v Poprade nás síce čakali moji rodičia s autom, ale dali by sme to aj bez auta. Keď si vyberieš destináciu, že nemusíš z nej chodiť denne niekam, tak tie dva, tri výlety v pohode dáš aj autobusom, alebo taxíkom. Okrem toho hotely ponúkajú aj zájazdy, kde zabezpečia dopravu oni. Inak môj nesplnený sen je ísť na dovolenku vlakom, s batohom na chrbte, bez nejakej cieľovej destinácie, len tak sa túlať napr. po Morave, no môj partner tomu žiaľ nie je naklonený a kamarátku tiež žiadnu nemôžem ukecať, tak budem musieť asi na to zabudnúť ☹

zltadanka
1. aug 2021

Ty si pozas svoje dieta ci vydrzi. Kupte miestenku do kupe pre deti, zober jej daku, knizku, pastelky, jedlo na cestu a dako zabavis. Ak ti spi cez obed ist rano, v Poprade sa najest a dat ju spat do koca/nosica a mozete ist dalej na vlak, zobudi sa a bude tam 🙂

zltadanka
1. aug 2021

A nikdy sme nechodili taxikom, v Smkovci sme boli na Hrebienku a vlakom v Tatranskej, a v Kosiciach jazdila mhd takze uplne bez problemov.

zaba21
1. aug 2021

Vysoké Tatry sú myslím najlepšie miesto pre ľudí bez auta, do Tatier sa v pohode dostanete elektrickou železnicou. Bola som tak s väčšími deťmi , cestovali sme z BA, ubytovanie sme mali v Poprade neďaleko železničnej stanice, každý deň sme sa vyviezli do Tatier, zašli sme do aquaparku. Bola to fajn dovolenka.

zaba21
1. aug 2021

V každom prípade, ak nepôjdete IC vlakom, určite si kúpte miestenky.

autor
1. aug 2021

@zaba21 áno išli by sme IC

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinapipina
1. aug 2021

Ja idem s malym o dva týždne z Piešťan do Tatier vlakom, a chodievame každý rok vlakom.. Ako decka sme tam boli každý rok, lebo otec pracuje na železnici a vlaky ame mali zadarmo, tak sme tak kazde leto chodili na dovcu, mam tak krasne spomienky. A teším sa aj tento rok 🙂

buzby
1. aug 2021

Ja milujem cestovať vlakom a výlet do Tatier je ideálny. S dieťaťom sme síce ešte necestovali, ale vôbec by som sa nebála, niektoré vozne sú určené len pre deti a vo vlaku sa môžete v pokoji najesť, prejst ak by jej bolo dlho.

zaba21
1. aug 2021

A teda vlakom som cestovala s deťmi hlavne k mojim rodičom - z Ba na opačný koniec republiky. Bez prestupu nočným vlakom, alebo cesta IC do Košíc a bežným vlakom ďalej.

zuzankamalikova
1. aug 2021

Všade cestujeme v ramci možnosti vlakom,v aute a buse mne a dcerke byva zle,vlak je jediny prostriedok kde nam nič nie je a cestujeme pohodlne a bez zvracania😁inak chodime vela pešo,alebo na bike😊

bluka2
1. aug 2021

Jasné, je to prostriedok prvej voľby z ekologickych dôvodov, pre deti super, môžu sa hýbať, reštauračný vozeň, detské lístky,... Chodíme bežne 8 hodinové cesty vlakom alebo aj nočným vlakom lehatkom. Lietadlom iba kam sa nedá dostať vlakom, autom, autobusom nikdy

bluka2
1. aug 2021

Ja mám tiež 2,5 ročného a o pár dní ide na 18 h cestu vlakom, ale teda s 1 prestávkou a prespanim v noci mimo vlaku. Bude to ok, už má tréning. 4 h to je nič... To dáte bez problémov

autor
1. aug 2021

@zuzankamalikova aj my by sme si chceli požičať bicykle a niekam sa okúpať aj do prírody ísť, bola som tam naposledy ako 12 ročná tak neviem kam je najlepšie

autor
1. aug 2021

@bluka2 my sme boli zatiaľ len na krátkych trasách tie zvláda dobre, išli sme max 1 hod.

evita_g
1. aug 2021

Raz sme išli do Rumunska štýlom PB-BA, BA-Budapešť, Budapešť-Bukurešť, Bukurešť-Konstanca... s deťmi 3 a 1 rok, vtedy som to vnímala, že ok, teraz by som to už asi nedala :D

ddd333
1. aug 2021

Nie

marianarem
2. aug 2021

Ked som bola mala, nasi sa s tym neparali, dali sme autobusom Rumunsko, ked mala sestra iba 2 roky 🙂 My tiez auto nemame, zatial sme boli iba na kratkych vyletoch autobusom a vlakom, na vacsiu dovolenku by sme chceli ist tak o rok a uvazujeme nad vlakom so spacimi voznami.