Motorka do 50 cc

natalia259
4. sep 2020

Ahojte,
Viete mi niekto povedať, či môžem šoférovať motorku do 50cc na vodičák typu B, pokiaľ budem mať stále 17 rokov? Keďže budem mať už hotový vodičák na auto v 17, a motorka tohto typu sa môže šoférovať od 15 - ale na vodičák AM, no ja budem spĺňať podmienky na túto motorku, okrem toho že budem mať B-ečkovy vodičák namiesto pôvodného AM. Dufam ze sa to da pochopiť.

sabina_00
4. sep 2020

Hlavne musí byť motorka automat nie manual.
A myslím si že až od 18. Keďže v 17 môžeš len s osobou ktorá má taktiež vodičské oprávnenie..

martul
4. sep 2020

@sabina_00 môj syn si robil vodičák na 50-kii a jazdí od 15tich

natalia259
autor
4. sep 2020

@martul ano, viem ze sa to da...ale kedze vo februári kedy budem mat 17 si planujem robiť B na auto, pride mi hlupe robit si milion vodicakov pokiaľ sa da tato motorka šoférovať aj skôr. Auto skôr nemôžem mať ako v 18 to je jasne, ale malu motorku ano, a preto ma zaujima ci ju mozem šoférovať napriek veku s B.

stary_ujco
4. sep 2020

A to sa uz k B vodicaku nedava automaticky AM?

sabina_00
4. sep 2020

@stary_ujco to je tiez pravda 🤔 ja mam vodičský 2r a mám B a aj AM.

natalia259
autor
4. sep 2020

@stary_ujco ďakujem za túto odpoveď, pomohla mi. Ale ak sa nikto nenahneva, chcem sa este spýtať co pre mna - dajme tomu už majiteľa motorky do 50cc znamena ze maximalna povolena konstrukca rychlost je v AM do 45km/h. Znamena to, ze ak motorka ktoru si chcem kúpiť vytiahne aj na 90, nemôžem si ju kúpiť? Nemôžem jazdiť viac?

rooskoliv
4. sep 2020

@natalia259 zacnem tym, ze na B-cko mozes soferovat skutra (musi to byt automat, nie motorka) do 125ccm a do vykonu tusim 11koni, ale B-cko musis mat tusim 2 roky a plati to iba pre uzemie SK.... Cize na Bcko mozes soferovat az od 20tich...

na AM mozes soferovat motorku/skutra do 50ccm a do konstrukcnej rychlosti 45kmh. Cize v technicaku musi mat napisane maximalna povolena rychlost 45kmh. kolko realne dokaze ist nikoho nezaujima

natalia259
autor
4. sep 2020

@rooskoliv 😁👍DA KU JEM...Vazne mi to pomohlo ďakujem všetkým čo sa zúčastnili.