Chorvátsko alebo Taliansko

10. apr 2023

Ahojte, hľadáme dovolenku na leto vlastným autom s 3 ročným synom, tak 8 hodín cesty zo stredného Slovenska. Našli sme v Chorvátsku Krk, Selce Cirkvenica aj Istriu. Ale potom som našla, že za 8,5 hodiny vieme byť aj v Taliansku napríklad Lignano. Máte skúsenosti čo je lepšie? Ďakujem 🙏

avanka
11. apr 2023

@belllinka môže byť, to neviem,keďže piesok nemáme radi. A na braci sme minulé leto jednu našli,boli kamienky, dlho plytká voda a potom piesok

tykat
11. apr 2023

Taliansko... milujem piesok, neznasam strk a kamene, Chorvatsko nic pre mna. Ale su ludia co na Chorvatsko nedaju dopustit a su tam kazdy rok.

milka1988
27. apr 2023

@avanka kde ste boli prosím? Kde nie je veľa ľudí hlava na hlave ale vhodné pre dieta 1,5r? 🙏🏻

sisaka
28. apr 2023

Ak sa nám podarí ísť tento tok do Európy, tak chceme skočiť pozrieť po prvý krat v živote aj do Chorvátska. Nejdeme ležať na plaži, to chodíme do Karibiku, ale spoznávať krajinu, dúfam, že nebudeme sklamaní.
Taliansko mame dosť pobehané, tiež tam nechodíme ležať na pláž, ale naša prvá dovolenka bola taká dosť ležiaca, práve v spomínam Caorle. More kalné, nie najteplejšie a okrem večernej prechádzky po obchodoch, nejakej večeri, zmrzline tam nie je moc čo robiť. Čo je rozhodne plus keď sa ide s malými deťmi, že sa môžu dosýtosti vyhrať v piesku a more je plytké, to chorvátske pobrežie so šutrami nič moc pre deti…

ninusa221
11. máj 2023

Neznášam chorvátsko takže za mňa určite Taliansko.

avanka
12. máj 2023

@milka1988 máme radi Podgoru. Chodíme do apartmánu až nad kemp,bývalo tam menej ľudí,ako priamo pod hotelmi.aj na pláži,aj všade. Prípadne ešte Brač,ten má rôzne nádherné zákutia, páčila sa nám Povlja,ale tá je skôr kludnejsia, my sme nikdy nevyhľadávajú ruch a atrakcie, aj Supetar bol fajn,ale to je naopak centrum. Sutivan má prekrásne more.
Teraz na veľkú noc sme boli v Paklenici v Starigrad,tam bolo tiež úžasné,ale v lete to bude asi dosť plne

milka1988
12. máj 2023

@avanka ďakujem nekonečné ideme na Njivice🙂

srnanka
12. júl 2023

@milka1988 ako sa Vám páčilo v Njiviciach ? Ideme tam prvý krát a ešte som nepočula o tejto dedinke 🤔

milka1988
14. júl 2023

@srnanka malé rodinné kľudne mestečko 🙂 zašli sme aj do Bašky a aj loďou na Lopar Rajskú plážu s pieskom
Hlava na hlave, rusno, piesok mi teda dosť vadil, horúci bol, všade bol, vyprať to ide ťažko a malý sa s ním nevedel tak hrať ako s kamienkami 🙂
Takže som rada že sme boli radšej v Njiviciach
5 min sme mali obchod konzum, plodine a cca 20 min aj Krk Mesto s krásnymi uličkami a prístavom 🙂

andy03
14. júl 2023

Mame každoročne dovolenku aj v IT aj v chorvatsku naše deti jednoznačne uprednostňujú IT .. bez zaváhania… aj pre nás je Taliansko lepšie - lepšie ceny, lepšie ubytko, lepšie služby… Chorváti majú len lepšie more 🙄

sisaka
15. júl 2023

Tak potom, čo som sa práve vrátila z Chorvátska tak môžem porovnať a jednoznačne Taliansko, hlavne s malými deťmi. Ľadová voda, do ktorej by som malým deťom nedovolila vliezť, aby neprechladli, vo vode samé kamene, ideálne na zakopnutie, k tomu samý morský ježkovia, takže treba topánky do vody, ak človek vyslovene nejde k nejakej mini pieskovej pláži tak môže čakať akurát kamene na pláži, alebo ešte “lepšie” betón, deti na stavanie hradov z piesku môžu rovno zabudnúť, môžu si akurát tak prehadzovať kamene z jedného vedierka do druhého. Na nejaké prechádzky po pláži môžu tiež zabudnúť.
Osobne by som s malými deťmi volila teda radšej aj sever Talianska s kalnou vodou ako Chorvátsko. S detmi čo vydržia dlhšiu jazdu by som potiahla nižšie, kde je priezračné, teplé more.

srnanka
13. aug 2023

@milka1988 presne krásne mestečko kde bolo všetko na dosah , užili sme si nádhernú dovolenku ♥️

katulienkax
14. aug 2023

@mamina7070 Neviem kedy si bola naposledy v HR, ale my sme sa vratili z Pakostane teraz, sluzby uplne v pohode, je tam nablizku zabavny park, plavby lodov, atrakcie na vode, plno restauracii za ceny ako v BA. Chodievala som aj do Talianska tak viem porovnat. Jedine v com sa lisi Tal od HR je typ plaze - Tal, pieskova s pozvolnym vstupom, HR kamenista a voda skor hlboka. Podla mna by si lusdia mali vyberat podla toho aky typ plazi uprednostnuju, ci piesok - vtedy je lepsi Tal. alebo kamienky s moznostou snorchlovania tak HR. Ked boli deti male uprednostnovali sme TAL, Teraz su vacsie a uprednostnujeme HR, pretoze deti sa radu sborchluju, v Chorvatsku je na snorchlovanie urcite cistejsia voda ako v TAL..
A este som chcela dodat, neznasam ked som cela zapieskovana, v tomto je lepsie pre mna kamienkova plaz Ale samozrejme pre male deti je lepsie pieskova plaz, ale moje vacsie uz si hrady stavat nebudu z piesku.

mamina7070
14. aug 2023

@katulienkax dva roky dozadu sme boli a uz neplanujeme a taliansko ma krasne priezracne plaze na snorchlovanie tiez len nie na severe
a za nas ma chorvatsko nepriaznivy pomer cena vs kvalita sluzby preto volime ine destinacie
teda som zabudla muz chodi do chorvatska sluzobne pravidelne chodievaju aj do zadaru a tak na teambuildingy ale tak to neni dovolenka

beronsche
14. aug 2023

U mna jednoznacne vyhrava Chorvatsko.
Milujem tu krajinu, ich okruhliakove plaze a tyrkysove more. Ale chodievame juznejsie, nie na spominany sever - aj ked neviem, ci je to az taky rozdiel. Co sa tyka sluzieb, za mna su ok (lepsie ako na slovensku 🙂), predrazene mi HR tiez neprislo. Vodu sme mali trochu chladnejsiu len jediny raz a to min.rok.(tento rok bola tepla ako polievka). Plaze sa daju najst aj take, kde nie je hlboka voda 2m od brehu a ze nevidim otvorene more, to mi nevadi.. a hlavne tam nie je hlava na hlave..
Taliansko na mna nezaposobilo vobec, tam sa uz nechystam..

beronsche
14. aug 2023

Teraz pozeram, ze niekolkomesacna neaktualna tema.. 🙂 co uz, nevadi..

jaaninna
5. nov 2023

Ahojte, viem, že toto momentálne nie je veľmi aktuálne, no chcela by som sa opýtať, aký termín vyberať na dovolenku aby bolo aj more teplé? Je teplé už aj začiatkom júla, alebo mám vyberať niekedy v strede prázdnin? Ďakujem

belllinka
5. nov 2023

@jaaninna v Chorvatsku nie je nikdy teple more

jaaninna
5. nov 2023

pardon, zabudla som napísať, že by sme chceli ísť do Talianska.

avanka
5. nov 2023

@belllinka nemáš pravdu..zažili sme aj také more na konci augusta,ktoré bolo teple ako čaj a neosviezilo vôbec