Chorvátsko do 7 hodín

13. feb 2022

Ahojte milovníci Chorvátska,

Viac krát sme boli v Chorvátsku viac menej na juhu, kvôli počasiu, cesta nám trvá od 10 do 12 hodín, tento krát však hľadáme pláž/mestečko čo najbližšie od SK. Viete poradit niečo na severe a koľko vám trvá približne cesta?
Čítala som že na Istriu nie je priamo diaľnica, ta sa zatáča dole k Splitu a že teda cestu na Istriu nám predĺžia práve preplnené cesty a mám rátať cca tých 9 hodín a za toľko sme aj v Splite.

Máte realnu skúsenosť?

Ďakujem krásne.

izabela181
13. feb 2022

My sme boli už 2x v Crikvenici a bola to paráda, cesta trvala čistý čas asi 6 hodín, plus mali sme zastávky na benzínkach takze to závisí od každého aké si robí prestávky 😊

iwka1984
13. feb 2022

Pripnem sa😊 tiež sme boli pri Splite a chceli by sme niečo bližšie ale ako píšeš časovo to vychádza skoro rovnako. Uvažujeme aj nad cestou vlakom s autom, minulý rok sa tak dalo vlastne až do splitu aspoň príde človek oddýchnutý na dovolenku 😁 len sa to predraží 🤔

ukulela
13. feb 2022

no velmi zalezi, z ktorej castislovenska ides . ine z BA, ine z KE.

autor
13. feb 2022

@izabela181 a odkiaľ zo Sk ste išli?
Ďakujem za typ, pozriem..

ysseba
13. feb 2022

Tak nam z BA trva cesta do strednej dalmacie 8 hodin. Takze odkial zo SR ides je rozhodujuce 🤷🏼‍♀️

ibrunova
13. feb 2022

No záleží, odkiaľ si.. My máme zo severu dlhšiu štreku ako južania.. Niekde som raz čítala, že z Bratislavy je najbližšie Rabac

patka06
13. feb 2022

Neviem odkiaľ si, ale 7 hodín je reálne z Bratislavy. máme skúsenosť s Moščenička Draga a Rijeka,

pininka1
13. feb 2022

Presne zalezi odkial ides. My chodime do Rogoznice, trva nam to s prestavkami 10hodin z Košic, svagrina idu z Trnavy a su tam za 7 hodin.

compra
13. feb 2022

Ba - Umag 5.5 hodiny. Dialnica az do Koperu. Potom cca 20km mimo dialnice.

lucik194
13. feb 2022

ba - istria (more) je reálne do 7 hodín

bubinko1506
13. feb 2022

Z BA si do 7 hodin uplne v pohode v Crikvenici, Selciach, Opatiji. Cez AT a Slovinsko v Umagu alebo v Poreci (tie sa daju aj cez Madarsko). Rovnako aj na ostrov Krk to nie je daleko

zuzinabila
15. feb 2022

my z BA posledne roky smer Sibenik a nizsie.teplota mora sa neda porovnat. na severe Chorvatska je more chladnejsie, ale na juhu som dokazala byt vo vode a cvachtat sa aj 4 hodiny🙂 kedze uz to budeme mat tento rok dalej kvoli stahovaniu, rozhodli sme sa , ze radsej prespime u svokrovcov na zapadnom Slovensku a na druhy den znova vyrazime radsej juznejsie.

marimimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marimimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marimimi
25. mar 2022

@izabela181 Dobry den, poprosim kde ste boli ubytovaní v Crikvenici? Ďakujem 🙂

izabela181
28. mar 2022

@marimimi fuuuha to si už nepamätám, hľadali sme ubytovanie cez Booking 😊 boli sme tam asi pred 4 rokmi takze vôbec netuším aké presne to bolo ubytovanie ale viem že sme to rezervovali na poslednú chvíľu a v strede sezóny takze to bolo dosť drahé 😆 v predstihu bude určite lepší vyber

vikss1
28. mar 2022

My sme naposledy boli v Tučepoch a tento rok by sme sli radi do vodic. Tam sa mi velmi pacilo a vtedy sme boli ubytovani na Srime

asocial
28. mar 2022

porec bol fajn. Ale napriklad, ak chces este blizsie, tak mozes do Slovinska. Su tam pekne miesta a mas co robit aj v zlom pocasi

bubinko1506
28. mar 2022

@asocial ahoj, mozem poprosit par tipov v Slovinsku, kam sa da ist a co odporucas vidiet aj mimo leta? Dakujem

asocial
28. mar 2022

Vsetko🙂 Ale k tym najturistickejsim patria urcite: jazero Bled, jaskyna Postojna (postojnska jama) hrad Predjama, potom oblast rieky Soca v Julskych Alpach a Julske Alpy z oboch stran (to znamena aj zo smeru mesta Bovec - Kobarid - Tolmin) ako aj z opaku (Kranjska Gora). Paradna je aj Logarska dolina a okolie, aj hlavne mesto Lublana ma co ukazat. Super je aj technicke muzeum v Bistre, vojenske muzeum v Pivke. Pripadne aj vychod krajiny ma svoje plusy - kupele, akvaparky, Vinarium Tower Lendava, Podcetrtek a okolie, vinarska oblast Jeruzalem a dalsie. Co sa mora tyka - pre nas je najkrajsia plaz pri majaku (svetilnik) v Izole, ale ti, co im vyhovuje moderny styl, potom je to Portoroz. Najhistorickejsie je mesto Piran, Koper je sice krasne mesto, ma aj plaz, ale stale - je tam velky pristav. S malymi detmi zas Ankaran (nizka voda, musle) atd.

elzu
2. júl 2022

Crikvenice, Selce, ostrov Krk 🤩