Chorvátsko začiatkom mája

andrejkap123
28. mar 2022

Ahojte prosim vas ako vyzera chorvatsko koncom zaciatkom maja? Boli ste niekto?

Plan by bol sever chorvatska / istria.

Budu bazeny otvorene uz? Ake je pocasie? More je ladove ze?
Diky!

pribinak
28. mar 2022

@andrejkap123 zlý nápad, v máji musíš ísť podstatne nižšie, napr Egypt

renka30
28. mar 2022

Pocasie tak 50:50, moze byt aj teplo ale aj tak, ze budete cely cas chodit bundach. More ladove. Chodievame koncom maja na tanecnu sutaz do Porecu a este vtedy je to more riadne studene. Naposledy sme boli pre koronou, bolo krasne teplucko ale kupat sa nedalo

gubcikova
28. mar 2022

Počasie v Chorvátsku už býva také ako u nás

andrejkap123
autor
28. mar 2022

Okej baby a ked sa nechceme kupat iba turistika po meste, restika na ranajky / veceru? Je to otvorene?

andrejkap123
autor
28. mar 2022

@gubcikova uz teraz beham v tricku a kratasoch po zahrade, cize o mesiac bude tiez teplo nie?

andrejkap123
autor
28. mar 2022

@renka30 hmm … asi na kupanie teda zima no 😄

andrejkap123
autor
28. mar 2022

Dobre a kedy navrhujete ist? Kedy sa uz prvy krat da ist kupat v mori? Ale stale malo turistov?

dnld
28. mar 2022

@andrejkap123 my sme boli v polovicke juna a teplotu som nebadal inu ako v auguste ci more alebo vzduch

renka30
28. mar 2022

@andrejkap123 ako uprimne, pre mna urcite a to nie som velmi zimomriva. Decka sa trocha omocili ale na nejake santenie v mori to nebolo, hnali sme ich von, aby neprechladli

timetotime
28. mar 2022

tak na pocit asi môže byť teplo ale inak si myslím, že voda bude ešte studená 🙂

zuz_ka
28. mar 2022

@andrejkap123 sestra bola koncom mája, voda studená dcérka sa im vôbec kúpať nechcela, povedali že už nikdy viac

andrejkap123
autor
28. mar 2022

@zuz_ka my nemame dieta, iba my by sme sa kupali plus pes

zuz_ka
28. mar 2022

@andrejkap123 momentálne tam má voda vraj 12 stupňov do mája to nestihne moc vyhriať, ak sa radi kúpete v studenej vode tak áno ale lepšie je počkať priplatiť a ísť keď je už more vyhriaté poprípade zvoliť inú destináciu.

evica17
28. mar 2022

@andrejkap123 a co tak ist v septembti ? Voda bude vyhriata po lete a hadam nebude vela turistov. My sme tak boli v grecku v septembri a bolo to fajn. A v polke juna v taliansku a vtedy sa dalo kupat,ale nebolo to take fajne teple more ako v septembri

andrejkap123
autor
28. mar 2022

@evica17 sepmteber uz som zazila ze je chladnejsie obdobie…. A chcela by som ist pred letom radsej ako uz v obdobi ked zacinaju bundy a dazd 🙂 heh

andrejkap123
autor
28. mar 2022

Tak menim termin na zaciatok Juna. To by uz mohlo byt fajn nie? 🙂))

tuppuk
28. mar 2022

Akože aj mňa by to už lákalo niekam ísť ale v takýchto európskych bude more asi ešte studené však? 🙂

zanettsur
28. mar 2022

tak asi tam nebude este neviem ake teplo, ale moze byt zas prijemne. tazko povedat, treba sledovat pocasie

titla
28. mar 2022

@andrejkap123 Moj otec svojho casu chodieval do Chorvatska v maji na regaty. More bolo studene a pocasie rozne. Jeden rok mali 30 cely cas, druhy rok 15° a nonstop lialo... cize je to hop alebo trop.

andrejkap123
autor
28. mar 2022

@titla oki skusime to teda. Pri najhorsom zrusime ubytko

alesia
28. mar 2022

tak my ideme na Istriu na Velku noc. Uz sme tak raz boli a bolo to super. Malo turistov, restiky otvorene (nie vsetky ale vsade sa dalo najest), presli sme kus pobrezia, kazdy den vylet do ineho mestecka. Nekupali sme sa ale to sme samozrejme nemali ani v plane.

marca12
28. mar 2022

@andrejkap123 skor koniec juna. Zaciatkom je more este studene hlavne na severe

simca06022011
28. mar 2022

Vsetko zalezi na pocasi, ale zaciatok maja je urcite na teple more skoro, my sme chodili na Balaton koncom maja a kupali sme sa vzdy, stacilo ze bolo par dni cely den slnko a voda mala 23°C a to my v pohode dame :D kolkokrat som aj "zhorela".. Dokonac na velku noc sme boli v hotely v HU a kupali sme sa VONKU v bazene, kedze tam skvarilo slnko a bolo riadne teplo... cize aj v chorvatsku sa moze stat. Na "behanie po meste" a tak, urcite lepsie ist mimo sezony a urcite lepsie ako tam pobehovat v +30°C. Myslim, ze bezne prevadzky budu otvorene. na druhej strane, stalo sa mi ze v Aprily v IT sme behali v zimnej bunde, kedze bolo take divoke pocasie... A aj to sa mi stalo, ze mi bola v chorvatsku zima aj v juli/auguste, staci burocka na mori, alebo ze sa ochladi trochu a je to ...
Napr. taky dubrovnik by som uz nikdy ale ze nikdy nesla v jul/august, to bola hlava na hlave, usli sme z tade po jednej noci, prebookovali hotel a odisli na ostrov :DD

dankakol
3. apr 2022

Na istrii bude chladno este...my ideme na makarsku na velku noc...ale tiez moc s kupanim neratame sa ale teplo bude

kacenocka2
4. apr 2022

My uz 6 rokov cestujeme koncom juna a zatial nam vyslo paradne pocasie. Raz sme boli v polovici augusta, to uz bolo na nas chladnejsie