Čo sa môže stať, ak vycestujeme s 1 deň neplatným pasom?

timulina
25. júl 2019

Baby chceme ísť na jeden deň do Polska a zistila som že malej skončila platnosť 19.7. 2019. Mám to risknúť? Čo by sa stalo ak by nás stopli?Dakujem

hettinka
25. júl 2019

Bez pasu nechoď, už nás am viackrát stopli za hranicami a pýtali pasy detí. Chodievame dosť pravidelne a stalo sa nám to už možno 5x a 2x v ČR. Pas pýtali dokonca aj pri ošetrení po drobnom úraze spolu s kartičkou poistenca.

lubik87
25. júl 2019

@timulina dajte si vybaviť nový do 3 dní ho máte

sisa_s
25. júl 2019

Urcite nie, riskovat take opletacky s policiou, mozu to brat ako unos dietata, lebo nemate PLATNY pas na preukazanie, ze je to vase dieta...kazdy den tu je podobna otazka, len ina krajina..

panipanka
25. júl 2019

@timulina nesla by som ani ja bez pasu, je to sice den, ale nikdy nevies, vybavte si novy

eliska13
25. júl 2019

@timulina nie výbav novy

nadejna7
25. júl 2019

Neriskuj to, fakt nahoda je blbec a zastavia vas a mate problem. Radsej ho dajte vybavit na novo a zaplatte nech je to rychlejsie hotovy

uglybetty1234
25. júl 2019

Som prekvapena, ze v tejto dobe ludia vobec uvazuju cestovat s neplatnym pasom a este k tomu s dietatom. A ze sa dookola pytaju samozrejmu vec, ci treba pas ?!
Mimo SR vsade s pasom pre deti aj keby ste sli len na nakup do Tesina!

1kriosa1
25. júl 2019

Bez pasu určite ani nerozmýšlaj ísť. Ani by vas pravdepodobne bez cestovného dokladu neošetrili, cestovné poistenie by neplatilo určite,aj ak ide o dieťa. Detské pasy nie sú drahé ani urgentne do 48h, fakt to neriskujte

dskjhfdlkdjhl
25. júl 2019

@timulina ved do Polska mozes ist na OP, ci sa nieco zmenilo?

dskjhfdlkdjhl
25. júl 2019

A, necitam poriadne, nevsimla som si, ze sa jedna o dieta. Tak jasne, vybavit pas.