Neplatný pas

monicka20
16. júl 2013

Pltí sa nejaká pokuta za neplatny pas ? Aj keď ideme iba do CZ. Platnosť skončila 6.5.2013.

petraxy6
16. júl 2013

ako myslíš keď vás chytia a zistia že mate neplatný pas? áno. a bude z toho problém. Predpokladám že hovoríme o deťoch. tebe stačí len OP

kokorunecka
16. júl 2013

No, bude to problém.... Tak nos pre istotu aj rodný list dieťaťa pre prípadné preukázanie, že je naozaj tvoje

sissy27
16. júl 2013

@monicka20 neplatný pas = žiadny pas... hlavne ak je neplatný vyše dvoch mesiacov... ešte keby to bolo pár dní, tak možno aj ten policajt prižmúri oko, ale takto... no veľa šťastia 😝
@kokorunecka rodný list nie je doklad totožnosti, v tomto prípade by preukázal len toľko, že dotyční sú rodičmi nejakého dieťaťa, ale ako dokážu, že je to práve to dieťa, ktoré majú pri sebe?

cawes
16. júl 2013

@sissy27 presne toto som chcela napisat aj ja, no uz si to urobila ty. Nechapem tu myslienku ze rodny list ukazat.
Mimochodom to iste si mysleli moji znami vo svajciarsku ktori cestovali do nemecka, no stravili skoro 20 hodin na policii dokazovanim toho ze to dieta je ich dieta a o pokute ani nehovorim

cawes
16. júl 2013

@sissy27 a este mimo temy, co sa pasu tyka, tak ja po mojej vlastnej skusenosti chodim cez hranice nasledovne, kedze nie sme manzelia tak maly ma ine meno ako ja. Takze mam svoj pas, maleho pas, rodny list, overenu kopiu pasu mojho a k tomu este zahranicne povolenia

sissy27
16. júl 2013

@cawes mno ja som si raz kvôli takejto pretrpela niekoľko hodín na hraniciach, lebo tiež sa rozhodla, že deťom netreba pasy, stačia rodné listy, a policajti tam držali celý bus...

andrejka1974
16. júl 2013

@monicka20 ak ta chytia velky problem, ak ho potrebujes surne tak ho vybavis ajk za 2 dni , za vyssi poplatok samozrejme

andy09
17. júl 2013

Ani nerozmýšlaj ísť bez pasu do zahraničia, budeš mať velké problémy. Pas sa dá vybaviť aj do 2 prac. dní za 3- násobok normálnej ceny. Aj ked je to iba do CZ ale je to už zahraničie. Rodný list nie je doklad totožnoti a žiadny policajt by ani to oko nezažmúril. A pokutu za neplatný pas neplatíš žiadnu, len treba nový ak cestujete do zahraničia a teda ked sa to týka dietata ktoré nemá ešte OP.

irriss
17. júl 2013

@monicka20
Znam podle vypraveni jen jedno reseni....jak se vymluvit...
Ztrata-kradez penezenky s dokladem...
ale k tomu je treba VELKY herecky vykon 😵 😵 😵 😵

domi1988
17. júl 2013

@monicka20 problem.. ja som mala aj platny pas,len som sa zabudla podpisa a veru si to nemcur vsimol a zahlasil neplatny pas a my sme tam s ocom na seba kukali ako puci,lebo sme vedeli,ze mam novy... takze pas "po zaruke" velky problem-..

katie555
17. júl 2013

co je ale zaujimave tak ked mas neplatny pas a si v zahranici, tak ked ides letecky priamo do svojej krajiny ktora ti pas vydala , tak mozes ist aj po vyprsani jeho platnosti 😎 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
17. júl 2013

@katie555 neni to zcela tak jak rikas..protoze Ti nikdo nevyhotovuje zpatecni letenku na neplatny pas.. 😉
Letenka se nesmi prepisovat..letis jako tzv. cislo, ne podle jmena, proto se musi letenka shodovat hlavne v cisle pasu oznacenem na zakoupene letence..
Kdyz se kupuje on-line letenka davat velky pozor!!Moje kamaradka, ktera je vdana v It. je Polka, ma zakoupenou on-line letenku, prosly pas..musi na Ambasadu 😎 a letenka je nenavratne fuc.. 😖

Toto co jsi popsala plati hlavne pri ztrate, musi Te pustit zpet do sve zeme..

katie555
17. júl 2013

@irriss blbost...kupis si letenku online, prides na letisko z vypsanym pasom (ako rozpravame o case cca 2 mesiace zase ,nie roky) a do vlastnej krajiny ta v pohode pustia letiet....len nesmies prestupovat , alebo trebars ze letiet do viedne a potom busom...musi to byt priama linka do blavy 😎

irriss
17. júl 2013

@katie555
..ja jsem si kupovala on-line letenky, a ty jsem si nechala tisknout v Cestovni kancelari, a zamerovali se prave na datum splatnosti. PODLE NICH - co mi bvylo receno ...mela bys mit min. 2 mesice platny pas na zpatecni cestu..Toto mi rekli v It.. 😒
a ten pribeh s kamaradkou Polkou je ted novy..mela odletat v srpnu a MUSI na Ambasadu..nema italske obcanstvi, tudiz leti do sve vlastni zeme..a nepusti ☹

katie555
17. júl 2013

@irriss no ja mam uplne ine skusenosti - z pohladu letiska .... (5 rokov je dostatocna doba na to ze som sa stretla s hocicim) Nechapem naco v dnesnej modernej dobe riesit este cestovnu kancelariu...Kupis online letenku, nikoho ten zdrap papiera co vytalcis ako potvdenku na letisku nezaujima nikoho...Tak isto nie kazdu airline zaujimaju API data (hadam okrem USA , ciny a podbnych krajin) ..Mozem ti garantovat ze na svk mozes ist v pohode z vyprsanym pasom...vacsinou su to 3 mesiace, maloktora krajina nepusti svojich ludi do vlastnej krajiny - stretla som sa aj s tym - niektore africke krajiny maju ze musi byt passport valid on arrival...v pripade Spanielska - napriklad UK pas moze byt ROK vyprsany a mozu ist tam na dovolenku...

irriss
17. júl 2013

@katie555 ale to, co popisujes je BORDEL a ne PRAVIDLA 😀 😀 😀

p.s. ano nechavam si tisknout v Cestovce letenky, protoze si na internetu co se tyce "dokladu a osobnich dat " neverim a vysokym platbam uz VUBEC ne (spatna zkusenost pred lety) 😎

Neni to tim, ze bych nemela tiskarnu 😀 ale je to hlavne tim, ze bych nerada mela nejake prekvapeni, jako "kdysi"..a preci jen, nemam letiste za rohem a tahnout se nekam nekolik hodin a mit nevyresitelny problem, co se tyce DODRZOVANI pravidel cestovniho ruchu ..s nekolika detma a kuframa pripadne i se zviraty..zadna sranda..nekde zustat stat..to se pak nedovolas niceho, protoze Cestovni pravidla jsou jasna..pokud nekde zahmouri oko to je jina, ale Pravidla jsou pravidla..a bordel je bordel.. 😀 😉
(v dobrem) 🙂 🙂

katie555
17. júl 2013

@irriss no hovori ti nieco slovicko TIMATIC? je to knizka ktora je updatnuta kazdy mesiac, (tak isto je to v elektornicekej verzii)a kde su uvedene vsetky podmineky vizove a pasove., kazda krajina a kazdy pas ...(vratane diplomatickych, a cestovnych dokumentov a dokumentov ziadatelov o azyl) Stretla som sa s tym xkrat - plne legalna vec - francuzky pas do pariza uplne v pohode 2 mesiace po vyprsani.. ..Podla toho to je pravdilo a podla toho sa riadia letiska a zamestnanci ..Takze ziadny bordel... Jedna sa skor o situacie ze niekto si kupi letenku pol roka do predu a vecer pred odletom zisti ze ma vyprsany pas 2 mesiace...Nehovorim o vychcanosti ludi co by to tak urobili naschval...
to nie je o prizmurovani oci...to su pravidla je to uplne legalne ...
a co sa tyka leteneik - to o tej tlaciarni som nepochopila - ved letenky v dnesnej dobe papierove letenky tvoria tak cca mozno 2-3 % (myslim europu, aj to viacmenej dovolenkove lety, v pravidelnej prevazdke papierove letenky uz neexistuju) , vsetko ostatne je elektronicke ..Takze na letisko prides z pasom a nemusis mat papierovu letenku...

irriss
17. júl 2013

@katie555
1. v Italii musis mit letenku bud vytlacenou osobne - cestovkou...nebo Ti ji na letisti vytlaci 😉

bez letenky-papiru muzes prejizdet jedine autem, busem... na PLATNY doklad...

2. Kdyz si kupuju letenku, je ma POVINNOST dodrzovat platnost, to, ze si nevsimnu, ze kupuju listek na propadnuty pas..to je MA VEC..(muj bordel) Neomlouva mne v jakem predstihu jsem nakup provedla...
To je SKORO jako, kdybych si nevsimla, ze je novy prechod pro chodce... 😉 ..

p.s. jestli neni problem pri nasi komunikaci v puvodu pobytu na uzemi cizi zeme..pokud jsi tam jako "zadatel azylu", neznam podminky a pravidla...
Ja se ridim Pravidlem - cestovani na platny prukaz totoznosti, nespoleham na zavreni oci...

katie555
17. júl 2013

@irriss ty si mylis dva pojmy - letenka a palubny listok!!!!
ani v italii nemusis mat letenku fyzicky papierovu ked letis ....skor je to vynimka ...to co ti vytlacia na letisku je palubny listok a nie letenka...Asi od cca 2008 (neviem to presne ) vacsina leteckych spolocnosti presla na tzv elektronicke letenky - a vyslovene papierove letenky vidis uz velmi malo...

ale tebe je zbytocne nieco vysvetlovat lebo ty vsetko vies a vsade si bola aj dvakrat .
Ja len hovorim ze je to legalne, a mozne, nejde o ziadne obchdazanie zakona a privierania oci ako v tvojom pripade...
Osobne tak som tiez necestovala, a tiez by som nevedela ze je to mozne, keby som s tym uz 5.5 roka nepracovala...

ikke
17. júl 2013

😕 😅 ...uz ani nepamatam dobu, kedy som naposledy pri kupovani letenky zadavala cislo pasu 😀
letenka s pasom maju spolocne akurat tak meno a datum narodenia cestujuceho. kludne si mozes dnes kupit letenku na let o pol roka a medzitym ti vyprsi platnost pasu, das si urobit novy, ten stratis a tak si das urobit este treti... a pri check-ine to aj tak budu mat vsetci "na haku" 😉

@monicka20 za neplatny pas do CR sa plati "pokuta" blbostou - stres, spominanych 20h na policajnej stanici ci ine spominane "bonusy" 😝 neodporucam.

irriss
17. júl 2013

@katie555
Pletu si letenku a palubni listek? Vsechno vim a vsude jsem byla 2x??
no comment 😉
(NE)Propaguj dal to, co propagujes... 😎
Neni treba mit platny doklad k cestovani?
POdle mne se jedna o OMYL...platebni platny doklad je zaklad a pravidlo..
ostatni je Riskantni....spolehat na "slepe urady a organy" a radit timto zpusobem je podle mne mylny postoj k tomu, kdo se nachazi v teto situaci a bude timto zpusobem "ovlivnen"...

cili: Do zahranici a ZPET VZDY a jen S PLATNYM DOKLADEM 😉

irriss
17. júl 2013

@ikke v Italii NE 😅 a spolecnost se kterou letam pozaduje platnost i cislo pasu😉
cislo pasu ci dokladu totoznosti se MUSI shodovat s letenkou-palubnim listkem...proste papirem
Bylo mi receno, ze kdyz dojde k vymene dokladu z jakehokoliv duvodu, letenka-palubni listek-papir, ztraci svou platnost!!

katie555
17. júl 2013

@irriss ano pleties si letenku a palubny listok....garantujem ti ze hociktora letecka spolocnost lietajuca von z italie nepotrebuje letenky - ryanair, air france, iberie trebars, air italia tiez nie ...
a presne ako pise @ikke mas cislo letenky (elektronicke cislo) ale nie letenku..A zadavas tak maximalne datum narodenia, cislo pasu (tie uz spominane APIS data - advanced passenger information) a co konktrente pozaduju zavisi co pozaduje krajina kam letis (usa dobreze nie aj cislo topanok, a su krajiny ktore chcu len meno a narodnost , ani nie datum narodenia)
fyzicke letenky sa uz vytracaju ...tak mi netvrd ze v italii potrebujes letenku od cestovenej agentury ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_ticket

IATA urobila deadline v roku 2007, tzn od 1.1.2008 su len elektronicke letenky..Su vynimky ale to sa skor jedna o dovoelenkove lety, ale uz aj pri nich ich vidno minimalne ...

A samozrejme prekuracas moje slova ...ale tak to je tvoja celodenna praca ....
to ze je to riskatne je tvoj nazor, je to plne akceptovatelna forma....

cmulinko
17. júl 2013

2zxs3e

irriss
17. júl 2013

@katie555
ale ja nechapu, proc se to tu zvrhlo na palubni listek a letenku....to neni podstata veci...proste jedna se o papir, na kterem je vytlacene cislo pasu, jmeno a dalsi data a ty nejsou zamenitelne behem platnosti LETENKY-PALUBNIHO LISTKU..v zasade to same 😅
Jedna se v teme o toto: zda musi mit CLOVEK platny doklad k vycestovani
ANO, MUSI..tot MA odpoved cloveka..nejsem nadclovek, ktery riskuje ..radeji dodrzuju zakladni pravidla nez rozhazuju cisla vyhlasek, kdyz mi za 2 hodiny ma odletet letadlo, mam okolo sebe deti, kufry a zvirata...
preferuju zit podle Pravidel..za zbytecne nedodrzovani a spolehani na "zazrak" nespoleham.. 😉

Vzpominam si, kdyz mi na hranicich, pri ceste autem nebyl zapsan syn , ktery spal na zadnim sedadle, pri navratu jsem byla na letisti popotahovana x hodin, kvuli tomu, ze to neni moje dite, protoze jsem s nim nepricestovala do zahranici..
Byla jsem (ubehlo uz pres 20 let) na Policii nekolik hodin mezi "prostitutkama..deliknkventama "...a to teda nepreju nikomu takovy zazitek..proto si hlidam i to, co maji hlidat jini - napr. orhany, urady atd..protoze nikdo neni neomylny..

katie555
17. júl 2013

@irriss no zisti si rozdiel co je palubny listok a co je letenka, pretoze to zdaleka nie je to iste, neviem ako casto lietas ale podla toho co pises nie moc casto.......a potom mi nieco pis ...dakujem za porozumenie

co sa tyka temy - ja som to napisala len ako detail, ze pokial ides autom ten pas musi platny byt, ale ked ides letecky existuje takato vynimka...Ale ty si citas co chces

irriss
17. júl 2013

@katie555 pro mne - pro babicku na modrem koniku je rozdil mezi letenkou a palubnim listkem asi takovy:
Prechod pro chodce a "zebra"
palubvni listek, letenka = papir, ktery nam umoznuyje prepravu
to, ze jedno bylo nahrazeno druhym, nevylucuje slovni podstatu a spravnost😉

t.j. kazdy tomu rika jinak..nekdo to shrne do jednoho srozumitelneho nazvu..
Nevrazdim za hrubky v cestine a slovenstine..prosim o odpusteni a prosim NEUPALOVAT mne za mozny slovni omyl..v zasade vime o cem mluvime, tak proc delat "profesory na MK" 😉
Preji pekny den.. 🙂

vroni
17. júl 2013

@katie555, nemas pravdu. Pracujem s letenkami uz roky a ze ta pustia s neplatnym pasom z ci do krajiny je vynimka a rozhodne nie pravidlo (su krajiny, ktore maju tuto vynimku ukotvenu v zakone, spontanne mi napada Francuzsko a Rakusko, ale mozno ich je viac). Rovnako ako ta do mnohych krajin vobec nepustia, ak tvoj pas nebude platny este 3 az 6 mesiacov po datume spiatocneho letu (a je to aj v TIMATICu). Vypravit sa na cestu s neplatnym pasom je monumentalna blbost, dvakrat ak ide o dieta. Pravdu mas v tom, ze papierove letenky v Europe de facto neexistuju a cislo pasu sa sice do letenky napisat da, ale zeby na tom niekto trval (teda vramci Europy) som sa za cca 15 rokov este nestretla. Ale s neplatnym pasom ta mozu zadrzat aj na ceste autom ci vlakom, len na letisku je o kus pravdepodobnejsie, ze ta "chytia"

katie555
17. júl 2013

@irriss akoze prave ty ma nechapes v jednej veci - palubny listok a letenka su 2 rozdielne papiere...ale uplne rozdielne. Letenka co si musis kupit aby si mohla letiet, ci uz v papierovej forme (co ty spominas ) alebo elktronickej forme (mas len 14 miestne cislo zacinajuce sa kodom aerolinky) a prides na letisko a na checkine je ti vydany palubny listok ...tzn .ze realne aerolinka vie ze sa letu zucastnis - nakolko letenku je mozno mat aj rok vopred , to este neznamena ze o rok budes fit letiet...
Palubny listok mozes dostat len 30 dni vopred - ale vo vacsine pripadov (okrem easy jetu 30 dni, ryanair 15 dni) je to otazka 48 hodin pred odletom....

takze porovnanie zebra a prechod pre chodcov je uplne bezpredmetny

katie555
17. júl 2013

@vroni mozes letiet podla timaticu je to vacsinou do 3 mesiacov ...a ako hovorim ze napr britsky pas do spanielska moze byt az rok vyprsany (to je pripad ze dokonca cudzi pas)
My sme vzdy pustali ludi co mali par dni , pokial neprestupovali...Ono pokial sa to zisti uz pri kupe letenky tak je to jasne ...Ale mas velakrat ze ludia sa objavia na letisku a vtedy vlastne sa zisti ze ten pas je par dni po ...Ja to hovorim z realne skuesenosti 5.5 rokov na checkine pre rozne airline ...Ticketing je trosku ina zalezitost