Čo so zaplatenou dovolenkou v júli?

cherrinka11
4. apr 2020

Chcem sa opytat,ci je tu niekto, kto uz ma zaplatenu dovolenku na tento rok,budete stornovat zajazd alebo cakat, neviem sa rozhodnut.Dakujem.

alikoli
11. máj 2020

ahojte. nam prisiel mail zo Saturu, tak ako vam, ze do 30,6 sa lety rusia, cize voucher, ale my letime na cyprus 6.7 a k julu sa nik nevyjadruje ☹ a my teraz nevieme, co robit, ak umoznia letiet, tak prideme o vsetky peniaze. ak storno, tak do 18.5 tusim a prideme o 800 eur....netusim, co robit

zuzanakval
12. máj 2020

My máme tiež zaplatenú dovolenku v auguste do Grécka, už začiatkom apríla som Hydroturu písala o storne a odpísali mi, že storno poplatok 70-80%, totálne neférové, alebo že máme čakať.

zlatic77
12. máj 2020

@alikoli asi ešte nič nerušte a neustále komunikujte s CK, toto robia cestovky naschvál, nútia ludí stornovať, aj keď vedia, že lety ani v júli ešte nebudú. My máme Taliansko Ischia 32.7. a čítala som blogy a príspevky domácich ludí čo tam bývajú, sú stále v karantene, nemožu vychádzat von, jedlo si objednávajú a všetko je tam pozatvárané, sú zúfalí, turistov tam sotva toho roku pustia...boja sa a tak to je aj v Grecku, na Cypre a Španielsku, či Turecku. Všetci sa boja, že cestovný ruch im zas vírus znásobí, hoci prichádzajú o zisky, prednejšie im je život a zdravie...myslím si..

akinom0077
12. máj 2020

@zlatic77 koncom jula urcite pustia...Italy ma od 18. dalsie povolenia opatreni...od 1.6. dalsie... samozrejme nikto nevie ako sa situacia vyvinie ked povolia.... ale urcite povolia je len na tebe ci chcete ist potom alebo nie....neviem preco by malo byt taliansko "strasiakom" tento rok ked Corona je po celom svete, a po vsetkych dovolenkovych destinaciach, Spanieli situaciu v Taliansku davno predbehli pocte nakazenych aj Turecko...to boli len priklady...

akinom0077
12. máj 2020

@akinom0077 / 4.5. isli IT do prvej fazy od 18.5. maju druhu fazu povoleni opatreni...denne to vyrazne klesa pred dva tyzdnami mali denne pocty nakazenych cez 3000 vcera uz boli na 744 ...co ok, nie je malo oproti SK ale je to vyrazna zmena.....

zlatic77
12. máj 2020

@akinom0077 ja im velmi želám , nech sa im darí, ved dodržiavajú opatrenia, krajina bola a ešte aj tušim je celá uzavretá, nik tam teraz nechodí. ale po dovlolenkovej sezone, ak pustia turistov, vráti sa im to v dalšej vlne, a ešte horšej možno..v tomto smere opatrnosti nikdy nie je dost

casavina
12. máj 2020

Ahojte...mám otázku...máme zaplatenú iba zálohu 505€ v Hydrotour na 8.7 -15.7. Turecko...do 3.6. máme zaplatiť zbytok čo je cca 1.300€...
Čo mám robiť? Stornovať alebo vyplatiť celé a modliť sa aby to vrátili? Keď som sa ich len pýtala mailom koľko by bolo storno, tak ku 14.4. vyčíslili na 1017€ + poistenie.... lenže teraz asi už bude vyššie či? Ja vôbec neviem čo robiť...

akinom0077
12. máj 2020

@zlatic77 / este je uzavreta od 18.5. idu do platnosti dalsie opatrenia - nove

zlatic77
13. máj 2020

@casavina tie storno 80 % by mala vláda zákonom zakázať, sledujem správy a takemr nikdy sa touto tematikou nezaoberajú, len okrajovo, že musia podpori%t cestovky, ale ako, to nikto ešte neriešil, len slubujú...a mimochodom, keď si pozrieš zmluvu s CK, je tak tam tak vysoké storno uvedené vo podmienkach ? Skúsi si to priadne preštudovať, mne sa to nezdá, naša CK -nemecká Vtours má storno ešte 30 dní pred odletom 30 %...potom sa to už samozrejme zvyšuje

zlatic77
18. máj 2020

@akinom0077 mala si pravdu, IT otvára turistom EÚ od 3.6. - dosť nečakane....je to cel´iba o prachoch , nie o zdraví...Ja by som chcela strašne isť k moru, už sa mi o tom aj sníva, ale strach, že sa tam nakazím /možem odíst bez príznakov/ a potom to tu po SR budem roznášať ma nesmirne desí...
Chceš -nechceš isť- takto by otázka nemala byť položená...Matelko každý deň vyzýva k velkej opatrnosti, v SR sú ľudia veľmi disciplínovaní, ptreto máme také dobré výsledky...
A je zodpovednosťou teda isť do na týždeň k moru do postihnutej IT , alebo aj inde....A potom mať na svedomí ďalších ????😈😈😈

martinaf154
20. máj 2020

Neviete nahodou ako je to teraz po 4.faze uvolnenia, co sa tyka ubytovania v hoteloch? Na kolko dni by sa dalo ist? Myslim tu na SK, vdaka 🙂