Čo vybaviť pred dovolenku syna so starými rodičmi?

lukinkowa
5. júl 2011

Ahojte. Moja mamina s manželom plánuje zobrať nášho 4-ročného syna letecky na dovolenku do Tunisu. Spomínala, že to asi nebude len tak a bude treba okrem víz vybaviť nejaké povolenie, aby mohol ísť bezo mňa, len s nimi. Malý má svoj vlastný platný pas. Mamičky, ktoré máte skúsenosť a vaše detičky už takto so starkými vycestovali do zahraničia, poraďte prosím, ako a kde treba potvrdiť môj súhlas , koľko to trvá, či to niečo stojí a či sa ešte niečo špeciálne vybavuje, aby to prebehlo hladko a bez problémov?
Vopred ďakujem za odpovede. 🙂

anjelicek26
5. júl 2011

Nechapem. Ty a manzel pokial sud neurci inak mate rovnake prava a povinnosti, znamena, ze on rovnako rozhoduje o tom, kde dieta moze alebo nemoze ist. Mamina nema väcsie prava, ty si tiez nepytas od neho povolenie, ked s nim niekam ides xixi... maly vezme svoj pas, zbali kufor, tatina za ruku a budu cestovat...

vivusika
5. júl 2011

treba splnomocnenie pre starých rodičov overené u notára a podpísané rodičmi

inka04
5. júl 2011

anjelicek26, ona ma asi na mysli nie svojho manžela, otca dieťaťa, ale manžela svojej mamy, čiže zrejme nevlastného starého otca🙂

heln
5. júl 2011

treba sa spýtať v cestovke, cez ktorú idú... keby šli individuálne tak treba súhlas rodičov/právnych zástupcov preložený do jazyka, kam sa cestuje, ale bližšie neviem. ak sa cestuje ako hromadný zájazd, tak to netreba. takže spýtať sa v cestovke, tam by to mali vedieť. 🙂