Dovolenka 2016 na Balatone

laluska11
8. aug 2016

baby boli ste niektora na Balatone? ako tam je? oplati sa ist cez booking alebo rafsej cez tie zlavove portaly? chceme ist koncom augusta na par dni s trojrocnou dcerou, len sa bojim aby uz nebolo chladno, predsa len nie je to chorvatsko a aj v chorvatsku uz moze byt vtedy zima, v madatsku som este nebola, netusim ako tam varia ake su ceny a pod, poprosim akukolvek radu a skusenost dakujem

nikuliak
13. aug 2016

Balaton je super. 🙂 Ceny sú nižšie ako u nás, aj za ubytko, aj za jedlo či služby. No koncom augusta môže byť ešte počko na kúpanie, aj nemusí. To musíš proste risknúť, je to ako u nás - môže byť 30, ale aj 20 stupňov. Odporúčam kuknúť aj booking, aj zľavové portály. 🙂 Odporúčam napríklad toto ubytko: http://www.booking.com/hotel/hu/fa1-4rjes-villa....

laluska11
autor
23. aug 2016

Ďakujem, riskli sme to a sme tu🙂 Prišli sme vcera, dažď a max 18 stupnov, dnes sonečno a 31, sme v Siofoku je tu pekne, pozriem link čo si poslala ďakujem ešte raz🙂

kvojtanikova
23. aug 2016

@laluska11 ahoj my ideme do Siofoku vo stvrtok. Nasli ste tam nejaku peknu plaz alebo daco take co by sa oplatilo vidiet? Boli ste v akvaparku? Dakujem za info.

laluska11
autor
25. aug 2016

Ahoj, v Siofoku sa nudit nebudete, my sme vyskusali plaz v blizkosti kde byvame, je travnata a je na nej detske ihrisko, dcerka sa tam hodiny vyhrala, je tam šmykačka, hojdačky, preliezačky a pieskovisko, nie je to nobl ale na hranie staci, vcera sme boli pozriet na tej Aranypart, ale tam kde sme boli pre deti nic, akurat sa nam pacilo ze tam bol taky kamenny val a pri nom sa deti mohli hrat v piesku, stavat hrady a tak, voda velmi nizka, a vecer sme sli vlacikom okolo peknej plaze kde je este viac piesku, taky akoby pieskvy zaliv, je to blizko hotelov Lido, Europa a je tam vela obchodikov, kaviarniciek... Inak je tu pekne, v aquaparku sme neboli, staci nam jazero, pozicali sme si vodny bicykel na hdinku tak mala dcerka zazitok, prajem peknu dovolenku!

lutomm
25. aug 2016

Baby tam som chcela ísť aj ja tento rok ale nevyšlo to ale aspoň na rok budem vedieť kam sa oplatí ísť🙂

laluska11
autor
25. aug 2016

Baby zopár fotiek pridávam, je tu super🙂

laluska11
autor
25. aug 2016
paulakolla
5. sep 2016

@laluska11 kde ste boli ubytovani a aka bola cena za noc,ak sa ta smiem opytat? A zaujima ma aj,ci nebolo privela komarov.Dakujem:-)

aniele
5. sep 2016

My sme boli 28. - 31. augusta, cez zľavoking. Prišli sme až poobede, takže sme sa večer prešli, trochu nás potrápili komáre pri vode, ale bolo príjemne teplo. My sme už starší, nie sme "kúpacie" typy, tak som pozrela pár blogov o tom, čo sa tam dá vidieť. Druhý deň sme sa ráno vybrali kompou na polostrov Tihány. Siófok nás až tak neoslovil, ale v Tihány sme sa natúlali. Toto miesto je vychýrené ako maďarské Provensálsko. Aj pivo tam mali levanduľové 🙂. Aby človek videl lány levandule, musel by prísť začiatkom júla, ale aj tak to je zaujímavé. Som dejepisárka, tak ma to zaujímalo aj z tohto hľadiska, ale nechcem vás nudiť tým, ktoré korunované hlavy tam žili. Je tam skanzen ľudovej architektúry, múzeum bábik... večer sa zdvihol vietor, aj labute už bolo vidieť len ako biele hrče na jazere.
Ubytovanie bolo celkom fajn, wifi pripojenie problematické. Ale boli sme spokojní. Možno tam pôjdeme aj o rok, na dlhšie, uvažujeme, že by sme si urobili výjazd na Plitvice, to by sme za deň otočili.

laluska11
autor
9. sep 2016

@paulakolla Byvali sme na sukromi nasli sme cez booking, ale bud rok uz pojdeme za tu cenu do hotela🙂 cca 280 eur/ 4 noci

laluska11
autor
9. sep 2016

@aniele jej to je krasne, skda ze sme nesli tou kompou velmi som chcela ist ale boli sme len 4 dni tak sme sa chceli hlavne okupat a vyhriat na slnku kedze u nas pod tatrami sa moc nezohrejeme🙂) snad bud rok

aniele
9. sep 2016

@laluska11 My sme boli dvaja. Za dve noci s raňajkami sme zaplatili 69 €.