Je dovolenka s deťmi na Balatone dobrá?

henika26
6. jún 2011

ahojte maminky,chcem sa opytat ci ste uz boli na balatone?uvazujem tam s dcerkou a priatelom ist.preco prave balaton?lebo je tam 50 az 70 metrov plytka voda,co je super pre deti a neplavcov ako ja 🙂) a navyse je to z BA cca 2 hodky autom co je tiez super vyhoda 🙂

fliperka
9. jún 2011

@henika26 ja som bola prvy krat na Balatone (teda ak neratam casy ked som mala este plienky a nepamatam si na to 😉 ) pred dvoma rokmi ked som bola tehula a lekarka mi neodporucala cestu lietadlom ani dlsiu cestu autom. Boli sme v casti Balatanfured a velmi sa nam tam pacilo. Ubytko sme si nasli bezproblemov priamo na mieste a len 100m od centralnej plaze priamo v centre mesta. Pre deticky je tam ozaj raj. Mozu sa vysantit vo vodicke ale aj na piesku pri vode, vyblaznit sa na ihriskach, no proste idealna dovolenka pre rodiny s detmi. Cenovo restiky, atrakcie, vstup na plaz ako u nas. Ubytko nas vyslo na 50€ s ranajkami pre dvoch na noc. Ale vravim, byvali sme v apartmane v prvej rade penzionov od Balatonu. Cim ides inac vyssie, tym su aj ceny prijatelnejsie. Pozri tuto stranku ubytovania http://zimmerinfo.hu/fured/hu.htm
My uz mame na toto leto rezervovane ubytovanie, nakolko ideme prvy krat s nasou dcerkou na tri noci, tak sa velmi tesim ako sa bude clapkat vo vodicke 🙂
Keby si mala nejake otazky, kludne sa pytaj.

anjelicek26
9. jún 2011

My sme boli s malou uz tri krat dva razy len na 3-4 dni vybehnut ked sme boli na Slovensku, raz na tri tyzdne, to mala len rok. Bolo to OK, ale plytka voda ehm, nie vsade je pekny vstup, casto byva rakosie, aj ked pokosene, tak to picha a komare - teda nam robili a aj malej neuveritelne velke flaky a to boli take malinke.

Vyhodou bolo fakt - prijemny ludia, fajn hotelik (vzdy sme boli v tom istom) - mali sme tam apartman. Jedlo tiez fajn, aj vylety sa dali robit, nebolo take nehorazne teplo ako v inych zahranicnych destinaciach.

henika26
autor
9. jún 2011

@fliperka jeejo dakujem velmi pekne,si zlata.vecer ked mi bambulka zaspinka tak si to kuknem podrobnejsie 🙂

henika26
autor
9. jún 2011

@anjelicek26 ja tam chcem ist prave koli tej plytkej vodicke,kedze som neplavec a mam dost strach z vody :/ a malej to bude tiez super dakujem

sasikas
9. jún 2011

@henika26 my sme boli minuly rok ...dcerka mala 4 a pol mesiaca a bolo uuuuplne super....sice sme sa nekupali, lebo nam nevyslo pocasie, tak sme sa iba v hotelovom bazene cvachtali, vela sme sa prechadzali........tento rok ideme zase....asi v july na nejake 4 dni...tak uz sa tesim... 😉

henika26
autor
9. jún 2011

@sasikas ano?jeej to sa tesim supeer 🙂 aj my chceme ist v juli.a s ubytovanim ako?prisli ste tam a tam ste to azriesili ci vopred cez cestovku?

sasikas
9. jún 2011

@henika26 my sme mali ubytko zajednane dopredu.....zabookli sme si hotel cez www.booking.com........ ale da sa tam najst ubytko urcite aj na blinc, od jednoducheho v sukromi az po 4- 5 hviezdickove hoteli.....co sa tyka stravy, restauracie aj rychle obcerstvenia su na kazdom kroku a ceny porovnatelne ako u nas.... 😉

henika26
autor
9. jún 2011

@sasikas dakujeeem 🙂

sissi252
14. jún 2011

Ahoj, ja som bola na Balatone 2 krat. Určite odporúčam Siófok, bolo tam výborne. Ubytovanie sme si našli až tam, bolo to dosť tažké, lebo sme boli siedmi. Ale pre 2-3 osoby to nie je problém. Dobrý prístup do vody, cca 20 - 30 metrov od brehu plytká voda, max. po pás, teda bola aj teplá, super pre deti. A centrum tiež dosť veľké a rušné, takže bolo aj večer kde chodiť. Posledný deň sme objavili aj Coca cola pláž, tam to bolo krásne upravené a strašne veľa atrakcií pre deti aj dospelých. Pred rokom sme boli v Tihany, tam sa mi až tak nepáčilo, boli sme tak na okraji, bolo to tam skôr také tiché. A aj časovo sme to moc nevystihli, bolo to v júni akurát po povodniach, takže bolo strašne veľa komárov a voda bola dosť studená.

zuziq
3. máj 2012

Neviete mi poradit overene ubytko niekde v Siofoku? Pripadne odporucit nejaku inu cast balatonu? Nejaky pekny hotel/penzion za normalnu cenu. A zaroven ma zaujima, aka je kvalita vody. Nejako sa neviem dopatrat aktualnejsich info. 😕

halit13
3. máj 2012

my sme boli v kempe balaton fured a bolo neuveriteľne dobre - piesková pláž, tobogám, malá šmyklavka do vody a super vybavený kemp , blízko aquapark, grécke mestečko a mesto s peknou promenádou
@zuziq

halit13
3. máj 2012

@halit13 tu je pár fotiek http://www.suncamp.co.uk/gb/en/camp-sites/hunga... ale mám aj svoje ak máš záujem vidieť

zuziq
3. máj 2012

@halit13 jej dakujem za info. A kedy ste boli? voda je tam v pohode? A byvali ste v stanoch? Ja by som radsej do nejakeho hotela/penzionu/ prip. este apartmanu ci domceka. A urcite by som pozrela fotky nejake 😉

halit13
3. máj 2012

my sme mali stan , ale boli tam krásne mobilhome , voda bola teplá pošli mi do IP @ adresu, pošlem ti tam fotky
@zuziq

rainee
7. jún 2012

baby, boli ste niekto na Balatonelle, hotel Napfeny? co som pozerala fotky vyzera to tam pekne, len by som bola rada keby sa tam dalo ist aj niekde prejst. beru aj euro (restiky, parkoviska) ci treba menit forinty? tiez by som bola rada za tip na hotel/penzion s minimalne polpenizou v Siofok @zuziq ak si nieco objavila daj vediet 😉 a este ak mate tipy na vylety a zaujimavosti pri Balatone tiez budem vdacna, diky.

rainee
7. jún 2012

@sissi252 prosim ta vies mi povedat ktora plaz je tam krasna piesocnata (nie travova) s dobrym vstupom do vody pre male dieta? a najlepsie bezplatna? lebo je tam viac plazi a niektore nemaju dobry pristup do vody. tiez ak by si vedela tip na nejake ubytko s polpenziou priamo pri plazi bolo by super. diky.

zuziq
7. jún 2012

@rainee my ideme nakoniec do Hajduszoboszlo 😉 Perfektne ceny, obrovske kupalisko/termal/vodny park 😵

sissi252
8. jún 2012

plaze som tam nevidela piesocnate, je to tam vybetonovane a do vody idu schody. ale voda tam bola plytka, takze pre deti to bolo dobre. ubytovanie ti neviem poradit, nase cestovky moc neponukaju Balaton, my sme si tam nasli ubytovanie v sukromi, bez stravy.

vieruna
8. jún 2012

Ja som bola s detmi na Balatone pred dvoma rokmi. Co ja viem... no viac krat by som nesla. Tam kam sme my chodili na plaz, bol piesok, alebo skor take pieskove bahno. Boli tam riasy a vselijake ine tieto jazerove zalezitosti. Ked nebolo dobre pocko, tak absolutne ziadna ina moznost co si pocat z detmi. Neviem, mozno sme len netrafili lokalitu 🙂

zitaje
9. jún 2012

My sme boli vlani, a zvazujem ist aj tento rok. Nam sa pacilo, pre deti idealne.
Ale tak more je more. 😅
I ked deti boli spokojnejsie ako v Chorvatsku, nestipali ich morske zvieratka a bol piesok 😎

spik28
5. mar 2013

Ahojte, my sa chystame s priatelom a detmi /7 a 8 rocnymi/ na Balaton, poradte , kam je najlepsie ist

iveta7677
10. mar 2013

@zuziq My sme boli na Siófoku pred dvoma rokmi. Bývali sme v rodinnom dome na poschodí, na prízemí bývali majitelia a poschodie prenajímali. Ináč ubytovanie bolo pekné a nie drahé cca. 50 EUR/4 osoby na 1 noc.Len treba ubytovanie zavčasu objednávať, lebo všetko bude obsadené aspoň tie lepšie. Ináč na Siófoku je perfektne voda dobrá nie hlboká, všelijaké programy a atrakcie.A môžem povedať, že dovolenka v Maďarsku sa oplatí, lebo aj v obchodoch sú približne také ceny ako u nás nie vyššie. My sme všade platili kartou, takže aj to je ok. Napr. v Chorvátsku sú omnoho vyššie ceny. Ale pravdaže musí vyjsť aj počasie.

barborky
11. apr 2013

my sme boli minulý rok prvý raz s našou dcérkou, mala cca 18 mes. a bolo to perfektne. boli sme pri siofoku v kempe aranypart, boli sme v stane a bola to paráda, bála som sa ako tam bude mala spať ale dni vo vode ju tak vycerpali že zaspavala večer o siedmej a zobudila sa ráno o ôsmej a ruch v kempe jej vôbec neprekážal. restika bola priamo v kempe, doporučujem aj výlet loďou a aj Zoo v Budapešti bola fajn. ako neľutujem že sme boli a toto leto ideme znova, voda tam bola fakt plytká a pomerne čistá takže sa tam malá parádne vyhrala. a komara som tam nevidela ani jedného, ani jeden stipanec 😲 🙂 a aj ten stan mal svoje čaro :-P :-P. to
je môj názor na Balaton 😉

visage1974
24. apr 2013

my sme tam boli davno 7rokov dozadu ale spominame na to doteraz este by sme tam isli my sme tam isli len tak nasadli do auta a podme na balaton boli sme ubytovany v rodinnom dome nedaleko od Balatonu bolo super pre malé deti ideálne nám sa pacilo a dufam ze sa tam este vratime aspon na predlzeny vikend

zuzanajamriskova
30. apr 2013

@iveta7677 prosím ťa a vieš mi dať link na ten dom kde ste boli ubytovaný?

iveta7677
30. apr 2013

@zuzanajamriskova ten link neviem nájsť, ale keď dáš do google Illés apartman Siófok, tak ti to vyhodí

falin
21. júl 2014

Ideme na Balaton do Siofoku. Poradte prosim kam ste sa chodili kupat, na ktore plaze. Dakujem

13357
26. nov 2014

@fliperka Ahoj.Uvažujeme nad dovolenkou na Balatóne. Nemôžeš mi poradiť konkrétne ubytovanie? Chcem, aby to bolo čo najbližšie pri vode. Môžeš mi prosím odpovedať na mail 13357@centrum.sk. Ďakujem

elvirkams
3. dec 2014

Dovolenka na Balatone s detmi uzasne, mozem len doporucit. 🙂

hankky
14. dec 2014

Ahojte, my sme boli na balatone tusim 4 krat. Byvali sme v Balatonfoldvari lebo sa nam velmi paci centrum, take male komorne mestecko a v lete vyzera ako primorske 🙂. Na plaz sme chodili na Balatonlele lebo je tam oplotene kupalisko s bazenmi a pokial viem tak jedina pieskova plaz na balatone. Je to 10 minut autom od miesta kde sme byvali ale vobec nam to nevadilo. Takze co sa kupania tyka odporucam Balatonlele, mozte tam aj byvat a nemusite chodit autom na plaz 🙂 Na konci Balatonlele zvykli byt aj detske kolotoce.
Pre deti je to uzasna dovolenka lebo sa vycapu v plytkej vode dosytosti. Vlastne na plazi budu same male deti a na obed vela kocikujucich mamiciek co uspavaju :D
Ak chcete rusnejsie mestecko tak Siofok....su tam aj vyletne lode ktorymi sa da plavit...od klasickych az po piratske...plno vela stankov a restauracii...