Dovolenka do Chorvátska na vlastnú päsť

henta
14. mar 2012

Ahojte ženušky...prosím vás, chodíte na dovolenku do Chorvátska?...Neviete mi poradiť ako to je ked by sme chceli ist bez agentury?...kolko stoji taka dovolenka?...Kolko stoji cesta?...ako je to so stravou?...a je chorvatsko vhodne pre 2ročne dieta?...

mellani28
21. mar 2016

@lulu2014 keby nieco kludne sa pytajte.A ak sa chcete programu zúčastňovať je to len na vas.My sme boli napriklad aj na Majarskej pozriet,vlacikom sme sa boli odviezť ,po promenáde na zmrzku kazdy vecer a na pohárik,popripade na program a potom na prechadzku,bolo tam aj ihrisko,vecer hudba hrala v baroch.My sme boli velmi spokojní 🙂

jonki
21. mar 2016

@stanulienkat my sme boli v lete v druhej polovici augusta. Minuly rok kazdy vravel ako je Chorvatsko zufalo preplnene. Kazdopadne v tom termine to tak uz nebolo. Ak mas velmi specificke poziadavky na ubytovanie, resp chces byt nutne v prvej rade pri mori v case 15 jul-15august by som asi hladala vopred. Mimo tento termin to podla mna nutne nie je.
Vir Nin Privlaka, bol moj sen...ani neviem preco vlastne ale nakoniec sme este z domu nasli ubytovanie v Starigrade pretoze sme chceli ist s detmi aj do NP Paklenica. Do Ninskej laguny sme sa sli pozriet cestou z vyletu na Pag. A som rada ze sme to spravili. Uz viem ze na dovolenku do Ninu nepojdem. Ta laguna (boli sme v tej casti kde sa zacina windkitova zona alebo ako sa to vola)...voda spinava, zmutena, otrasne tepla. Deti sa jej napili a na druhy den sa u nich zacali crevne problemy...predpokladam ze prave koli tomu. Kedze toaliet tam bolo pomenej. Ja ako plavec by som si to tam absolutne neuzila. Ked som sla 10 minut vo vode po kolena a nieco hlbsie stale v nedohladne, tak ma presla chut na plavanie.
Boli sme v Tucepi, vo Vodiciach a teraz v tom Starigrade...nie som narocny klient ale Ninska laguna za nas ozaj nie. Ale odpovede sa budu roznit...100 ludi/100 chuti. Prajem stastnu ruku pri vybere. 😉

miriamkela
21. apr 2016

@henta skus moju skupinu ja tu žijem https://www.modrykonik.sk/group/8230/

felicia11
10. máj 2016

Zeny, vôbec sa nebojte,uz asi 8 rokov chodíme na blind a vzdy sme sa ubytovali-podotykam v apartmane ktory sme si predstavovali a nie ze co bolo to sme zobrali..len od 15.7. by som to neriskovala pre to chodíme pred tymto termínom.Robime to tak ze ked prideme na miesto ktore sa nam pozdava pozrieme plaz a ak vyhovuje v blizkosti hladame ubytko. Ja s detmi a kamoskami cakame na nejakom vhodnom mieste (na kavicke 🙂 atd. ) a manzel s ostatnými hladaju ubytko-vzdy chodíme partia.Ked najdu nieco vhodne zavolaju-my schválime a byvame.Kazdy rok chodíme tak 12 noci varime si sami ale aj jedávame v restikach-cela dovolenka nas aj s nakupmi takto vyjde 1000€.Ak pôjdete cez agentury pocitajte viav to je jasne..cestujeme na noc-decka spia cesta prebieha v pohode, aj pre toto chodíme do HR keby daco sadneme do auta za 10 hod.sme doma. Urcite NIn,Vir a tieto miesta nie-su zname svojimi crevnymi potiazmi a to s detmi radsej neriskovat!! Dole TUcepi, Baška Voda,mensia Podgora, Igrane super miesta!!! Boze a teraz tam budeme mat plnku 😀

bubbble
31. máj 2016

ahoj baby, chceli by sme ist s kamoskami na zaciatku septembra na par dni do severneho chorvatska, niekam blizko (tak 3-4 noci). aku cenu ocakavat, keby sme zhanali na mieste? Sme 4, a co som pozerala na bookingu tak apartmany na tento termin sa dali zohnat tak cca od 50 eur na noc (12 eur na osobu). Mam bookovat, ci myslite ze na mieste zozenieme lepsie?

miriamkela
31. máj 2016

@bubbble ja ponukam u mna 9 mesiac povedzme 7 noci 240 euro za apartman pre 4 osoby ..dve samostatne izby plus moznost cestovnej postielky .. ak ta zaujima viac ozvi sa mi na email miriam.kelecic@gmail.com .. je to ostrov vir ..a moje apartmany moj dom

martinkamm
31. máj 2016

@miriamkela mas uz len september volny?;)

miriamkela
31. máj 2016

@martinkamm mam este cosi ale nie u nas .. v susedovom dome .. napis poslem katalog 😉

martinkamm
31. máj 2016

@miriamkela supis dakujem;)lepsie takto od slovakov ako hladat;)moj mail martinka22@centrum.sk...a ako byva v sept.da sa este?

womankc
31. máj 2016

@martinkamm ako kde , ale poväčšine september krásny a teplé more ... my sme boli takto v tučepi a mali sme cez deň 33 a vyššie teploty, len večer už býval vietor

bubbble
31. máj 2016

@miriamkela ahoj, a slo by aj iba na tie 3 noci? chceli sme asi 1.-4.9. A inak je tam klud, alebo aj nejake diskoteky a tak? je to uz celkom daleko tak este uvidime, ale zaradujem to do moznosti 🙂

miriamkela
31. máj 2016

@bubbble u nas je do 4.9. obsadene .. volne az od 5.9. a kludne aj 2 noci

miriamkela
31. máj 2016

@martinkamm pekne pocasie my sme sa minule leto kupali este v novembri a to aj moja dcerka

womankc
31. máj 2016

@miriamkela ja ťa obdivujem, ako si sa rozhodla splniť si sen v Hr. pre mňa je to príjemná krajina a aj túžba môjho mm ísť tam v staršom veku bývať , on tam ožije vždy každé leto to spomína a je to asi jediná krajina , kde by som sa vedela aj prispôsobiť asi ...........vieš je iné , keď si tam človek nájde lásku a odíde za ňou, ale ty si to urobila naopak a to klobúk dolu .....

womankc
31. máj 2016

@miriamkela my sa s mužom tešíme, že až budú deti samostatnejšie tak si sami dvaja urobíme dovolenku po sezóne ten kľud to je to čo potrebujem ..... nemám rada preplnené miesta

miriamkela
31. máj 2016

@womankc dakujem ... no my sme multikultur rodinka a ucho na jazyky..dosla som sem pracovat ..a tak potom som hladala kde by som letovala ..dlhe roky som o tom rozpravala snivala sny sa maju plnit..a podarilo sa mi predat nieco co som kupila za lacno a tak viac krat som otocila peniazky az som dala do kopy peniaze za pozemok a tak .. a potom si ma tu nasiel moj manzel .. on je ta moja povesna gumicka a ja som jeho vlasky.. (to je taky pribeh o laske) a tak mi potom pomahal robit na domceku dostavovat a tak .. az sme po narodeni dcerky ze co budem robit ked pojdeme na leto na dom.. tak sme nejak doklepali apartmany a podarilo sa od minuleho roku ide ..a pomalicky kedze som na tzv dobrom hlase..stale viac a viac zienok aj tu na MK aj na FB aj byvalych spolupracovnikov sa mi ozyva a tak som si to rozsirila ma 4 domy susedov okrem nasich app .. a ide to .. cez jesen zimu jar sa takto da povedat zabavam a potom hybaj na panske robit a pripravovat sezonu ..a som rada.. a sny sa maju plnit a ja este stale snivam .. a fakt po sezone je tu milina tichucko teplucko prazdne plaze ale stale zivo ked ides do centra este stale funguju restiky a štandy - trhy ..a tak .. inak bolo to tazke odist sem .. lebo na sk v BA som nechala babke dedkovi syna co prave zacal studovat na strednej ale kedze som ho ucila byt uplne samostatny zadarilo sa ukoncil skolu .. z poistky sme mu kupili firmu a prenajali vinoteku a on uspesne sice tazko podnika v BA .. a ked chce pride sem .. ja sa nestazujem ..ale su aj problemy tak ako na SK aj tu .. co prinasa bezny zivot .. vysoky ucet elektriky poplatky dane a to za domy mame krat 3 lebo stavame novy dom byvame v manzelovom starom dome po rodicoch .. a dom na mori ..takze tak .. vsak pridite aj teraz ku nam my sme všetci aj muz aj ja aj dcerka taky pohodaci a vesele kopy 😀

womankc
31. máj 2016

@miriamkela no ako vravím, kus poctivej tvrdej roboty.... ak ma niekedy zaveje k Vám tak isto neobídem .......... je to moja obľúbená krajina , vyhovuje mi slovanský naturel ......

miriamkela
31. máj 2016

@womankc budem rada ako kazdemu hostovi a po dlhej zime ledva cakam leto aby som rozpravala jak mi zobacik narastol..a hlavne dcerka tiez .. lebo ta babke odpoveda na slovensku otazku .. chorvatsky DA 😀

womankc
31. máj 2016

@miriamkela no my sme taká multi kulti rodina , sestra je vydatá roky v bulharsku a teda keď som bola dievča, tak som u nej bola jedno leto mesiac a chtiac nechtiac som sa naučila reč na celkom slušnej úrovni.... no a potom som maturovala a na ruštine som zvesela začala a po 5 minútach ma učiteľka zastavila, že charašo, no eto ne po rusky hehehehehehhe a ja že aha pardon a prepla som na ruský mód......teraz na jar sme boli na veľkú noc v Hr. No a boli sme dohodnutí s domácimi, že po ceste si u nich vyzdvihneme kľúče. Lenže komunikáciu viedol manžel a pred mestom , kde sme sa mali zastaviť sa mu zablokoval mobil a jediné čo sme si pamätali , že pani je Iva, ktorá má mamu / tiež meno len / a že adresu, takže na tom sídlisku sme sa snažili nájsť číslo paneláka , nikto nevedel poradiť každý panelák iné číslo, žiadny systém , no nakoniec som to dáko našla začala pátrať po mene , tí čo sa mi zdali podobní , ako na jedy nebol nik doma , tak som na surovku zazvonila u suseda , vyšla pani a ja z počutia som začala chorvátsky lámane vysvetľovať ..... neskutočne bola milá a nakoniec pochopila a prišla na to , kto to je ,,,,,, samozrejme som bola na najvyššom poschodí a oni bývali v suteréne, malo to tak zvláštne vchody z dvoch strán ........ ešte ma aj pochválila , že teda fakt pekne rozprávam , že kde som sa naučila hehehehheh a to som len tak hatlala heheheheheh doteraz som mala vždy len šťastie na dobrých ľudí u vás ...

miriamkela
31. máj 2016

@womankc to je pekny pribeh .. a ja som sa naucila sama chorvatsky.. neskor som chcela viac tak som isla do skoly skusku si spravit a polozila som ispit ..statnicu a som sudny prekladatel .. len tak aby sa nepovedalo 😀 ale nerobim to oficialne .. neoplati sa mi to .. viac by som zaplatila odvodov ako potom dostala dochodok .. a ono tu su aj dobri aj zli ..tak ako aj na SK ..no mna sirokym kruhom ti zli obchadzaju ..sice im dlho trvalo ze nejaka Slovenka vie robit a najst si robotu a zarobit ..ale uz si zvykli .. však čo už so mnou .. a my ruštinari lahko chytame uchom tie balkanske jazyky 😉

womankc
1. jún 2016

@miriamkela no bol to adrenalín , muž keď niečo mu nejde a sú ohrozené deti hehehehehhe tak koniec ten bol nervný, ja som si povedala, že predsa keď raz navigácia ukazuje, že je to tu tak to musím nájsť nakoniec sme presne aj parkovali vedľa toho paneláka , len ako vravím označenie divoké a ľudia ani z vedľajšej bytovky nevedeli.... tak som to vzala rad radom xixixiixixii a potom už na dverách som hľadala ,ale to som nepochodila, takže som šla pokus omyl ehhehehehehehh 😀

miriamkela
1. jún 2016

😀 😀 😀 😀
@womankc

monika9581
5. jún 2016

@maruska22 môžem poprosiť ako sa volal ten apartmán ďakujem

maruska22
5. jún 2016

@monika9581 a v ktorom meste? Neviem si najat prispevok na ktory si reagovala a boli sme v HR viackrat, vzdy na inom mieste

andy1909
8. jún 2016

@miriamkela ahoj, ked kliknem na tvoju skupinu tak mi to vzdy hodi, ze skupina uz neexistuje. Ako sa tam mozem dostat?

miriamkela
8. jún 2016

@andy1909 pridam ta

18slavka18
9. jún 2016

@miriamkela
Ahoj, nevedeli by ste mi poradiť ak cestujem do Chorvátska na dovolenku a chcem zobrať cudzie deti 9a 7 ročné, ktoré žijú a majú trvalý pobyt v Čechách/my s manželom sme slováci/. Potrebujem ich pasy a aj splnomocnenie od rodiča? V akom jazyku to musí byť a musí to byť aj notárom overené, alebo aké doklady vlastne potrebujem, nechceli by sme sa vracať z hraníc kôli dokladom ☹ . Ďakujem krásne za radu.

jukov
9. jún 2016

@18slavka18 tu je vzor podľa MZ SR
http://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/...
tým, že sú deti z čiech, tak tu je taký formulár
http://www.kastnersw.cz/formstudio/formulare/so...
pre istotu si to dajte overiť aj u notára - tých pár Kč už Vás nezabije a určite sa nebudete musieť vracať z hraníc

18slavka18
9. jún 2016

Dakujem krásne 😉

18slavka18
9. jún 2016

@jukov dakujem krásne