Dovolenka letecky

1. feb 2024

Ahojte, taka otázka kto ma skúsenosť. Dovolenka 4+2 letecky, niečo z lacnejších destinácií...koľko by nás vyšla? Pozerám teraz, vychádza 5-6 tis. Oplatí sa ísť na nejaký Last minute? Viem ist s cenou dole? Vieme sa zbaliť za hodinu.

autor
1. feb 2024

A ešte ak tak, dajaká overená cestovka?

tahomi
1. feb 2024

Pri 4+2 last minute je utopia, resp velke stastie. 5-6 tisic za dovolenku pre 6 ludi letecky je primerana cena.

Low cost bez CK sa tiez da, ale pri 6 ludoch uz len letenky, ubytovanie, strava sa vysplha proste.

franica
1. feb 2024

To je strašne málo info.. záleží od milion faktorov, najma dátumu- mimo sezony sú aj lepšie ceny, júl-august je samozrejme drahší. Ťažko takto radiť. Keď chceš napíš mi súkromne, venujem sa tomu popri zamestnaní

andreah70
1. feb 2024

Skús pozrieť Fischer, Kartágo a z lacnejších destinácii Tunisko , Egypt ..........tam sa dá dostať pri izbe 2+1 ,( čo budete potrebovať dve) do sumy 2000 €

soldi
1. feb 2024

ja som v zime kupovala dovolenku 4 deti plus 1 dospely do bulharska, letecky, all inclusive a vyslo ma to nieco malo cez 2000€. isla som cez student agency, ktory sprostredkuju nemecke cestovky, ktore su spravidla lacnejsie nez nase a sluzby su na vyssej urovni.

guudy
1. feb 2024

Autorka, nenapisala si termin ani dlzku dovolenky. Jedine, co sa da poradit z tvojich info je, ze last minute je utopia.
A tiez odporucam nemecke cestovky.

autor
1. feb 2024

Bola som skôr zvedavá na to Last minúte, či je nejaká šanca. Termin 7 dní, 10-30.7. alebo potom koncom augusta. V podstate sme 2 dospelí, 4 deti (15,14,12,4) ale uviedla som ako 4 dospelí kvôli veku deti.

autor
1. feb 2024

A ktoré nemecké cestovné kancelárie by ste odporučili? Akože, na nete je toho strašne veľa ale rada by som ako takú zaruku. Prvá naša dovolenka, zatiaľ.sme boli len v chorvátsku

guudy
1. feb 2024

A preferovana straca? Vlastna? Polpenzia? AI?
Chcete byt priamo na plazi alebo kus od plaze je tiez ok?
Lebo so 4 detmi je fajn prenajat si apartman s vlastnou stravou napr. Kazdopadne budete musiet vzia 2 vacsie izby, pre 6 ludi su sice v hoteloch apartmany, ale zvycajne su to tie najdrahsie izby pphybujuce sa v desiatkach tisicoch €.

guudy
1. feb 2024

Najdi si slovenskeho sprostredkovatela rakuskych a nemeckych cestoviek.
Je ich vela, boli sme asi s 8 roznymi a nikdy nebol problem.

autor
1. feb 2024

@guudy celkom si ma zaskočila. Myslela som, ze tieto destinácie a rezorty fungujú iba ako allinclusive. A tiež som nevedela, že je možnosť prenajať si vlastný apartmán? Pozerala som destinácie ako Grécko, Tunisko, Egypt, Bulharsko zatiaľ.

autor
1. feb 2024

@guudy A to.ako.najdem?

guudy
1. feb 2024

Zdaleka nie vo vsetkych destinaciach je standard AI. Ten sa tiez lisi krajina od krajiny, co ne/mas v AI zahrnute. Odporucam poriadne nastudovat.
Napr https://www.tui-reisecenter.sk/, su aj dalsie, pohladaj si…
Idealne ist do pobocky osobne a popytat sa na vsetko, nechat si vysvetlit. Akurat pocitaj s tym, ze let nabude z Ba, ale v Viedne napr.

franica
1. feb 2024

ja som to veľmi narýchlo pozrela, v júli som našla pre vašu rodinu Bulharsko s raňajkami za 3300, Egypt all incl. od 4000, Turecko all incl. 3900... samozrejme nie sú to luxusné hotely, ale ak ide o cenu, dá sa aj za menej ako si uviedla na začiatku. Ale nie je ich moc veľa v tej cene, osobne by som pri takejto väčšej rodine nečala na last minute. Môžete mať šťastie, ale nemusíte, dopyt je fakt veľký... brat chcel ísť na nejakú plavbu z USA a na Velku noc sú napríkald niektore lode zabookované na 110%

guudy
1. feb 2024

https://dovolenka.sme.sk/cestovne-kancelarie/ra...
Tu je orientacny zoznam cestoviek, podla toho si najdi sprostredkovatela 🙂

autor
1. feb 2024

Ďakujem všetkým. A ako sa potom spravujete vo vlastnej réžii? To si varite? Ci reštaurácie? To vychádza potom lacnejšie? Väčšina co.som.ja nasla tak bola.iba chladnicka na.izbe.

wade
1. feb 2024

Vlastna rezia je vacsinou airbnb apartman s kuchynou, kde potom varis... ak hladas nemecke cestovky - ja pouzivam tento portal (je to take vyhladavanie, ale vies cez to rovno kupit - uz som 3x kupoval) - tam si daj odlet z viedne. https://www.check24.de

tilly
1. feb 2024

5-6 tis na 4+2 nie je vôbec veľa

tilly
1. feb 2024

Alebo vyskúšaj letenky cez ryan alebo wizz, ubytko cez booking, ale musíš nájsť destináciu, kde sa vieš pohybovať miestnou dopravou, lebo 7 miestne auto bude drahé na požičanie.
Ja mám apartmán v Španielsku a u nás si neviem predstaviť bez auta, ale kamarát má pri Valencii a im tam ide vlak z letiska, oni tam auto nemajú... takže vieš aj toto riešiť. A v Stredomorí nemáš problém so stravou. Reštaurácie nie sú až tak drahé a potraviny parádne zarobené, tam je radosť variť.

arieska
1. feb 2024

už 2+2 je veľakrát problém v hoteli. Rodinné izby sú drahé a rýchlo sa vypredajú lebo ich je málo. My osobne nikdy necestujeme s cestovkou. Vždy si vyberieme krajinu, ktorú chceme navštíviť, ja potom brúsim internetom a hľadám ubytko a sledujem letenky. Napríklad na toto leto už máme booknutý dom na jednom z gréckych ostrovov. Ubytovanie je pre 6 osôb a týždeň ubytovania nás vyjde na 1200 € + letenky pre 4 osoby cca 600 €. Vždy si prenajmeme auto aby sme videli čo najviac z danej krajiny. Čo sa týka stravy tak raňajky riešime vždy nákupom potravín (všade máš nejaký Lidl, Billu...) a obed/večera vždy záleží od programu daného dňa. Buď dáme niečo ľahké na pláži a potom skoršiu večeru alebo si dáme niekde obed a potom už suchú večeru alebo si niečo urobíme na izbe.

tilly
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. feb 2024

@wade no a teda, ak by som išla.cez airnb, po vlastnej osi. Zajednam si úbytko, osobitne letenku. Nie je to také trochu riziko? Predsa len, keď je tam delegát....

tilly
1. feb 2024

Aha, teraz za minútu som ti našla letenky... keď budete 6, zoberieš tri 10kg kufríky k tomu, to ti v lete stačí.
Ubytko nájdeš niekde tak, aby bolo v mestečku s autobusom z letiska a do 800 m pri pláži...

tilly
1. feb 2024

Načo potrebuješ delegáta?

autor
1. feb 2024

@arieska a cez co máš úbytko? Cez airnb? A to teda, čo najskôr? Letenku a potom ubytko? Cez co letíte?

autor
1. feb 2024

@tilly neviem 😁

autor
1. feb 2024

@tilly cez co si nasla tie letenky?

tilly
1. feb 2024

Ryanair. Lietam niekedy aj dva tri krát za mesiac...
Treba sa s tým pohrať. Najprv letenky, potom ubytko... v lete máš kopec letov z Bratislavy. Na fb skupinku prenájom apartmánov bez provízie, niektorí robia aj transfery z letiska.
Delegát ti je zbytočný. Ak vieš aspoň trošku po anglicky, vybavíš všetko, ak nevieš, máme Google translator 🤷‍♀️. Len nezabudni na komerčné cestovné poistenie a to si nedávaj v Allianz ani union, veľmi zlé skúsenosti...

tilly
1. feb 2024

@arieska preto som kupovala apartmán s dvomi oddelenými spálňami a dvomi kúpeľňami. To hotely neponúkajú. A v našej oblasti sú väčšinou také, že dve spálne, aby to bolo komfortné pre rodiny. Takže deti sú v jednej spálni, rodičia majú svoju spálňu aj s kúpeľňou a spoločné priestory ako obývačka, jedáleň a kuchyňa a terasa... na dovolenku si ideme oddýchnuť, nie tlačiť sa

lubina
1. feb 2024

na dovolenku vzdy chodime samostatne. Naco delegat, aj tak nikdy nevedia nic vyriesit. Ak vies anglicky, tak ti ine netreba. Prenajat apartman, sami si varit, letenky si kupite tiez sami. My vzdy takto chodime a je to urcite lacnejsie. A s varenim nie su problemy, nakupis v miestnych potravinach a ak budete mat chut, tak vyskusate aj nejaku restiku....treba to takto riesit, ked ti ide o cenu