Dovolenka na Kanárskych ostrovoch - skúsenosti

alice8mi
27. júl 2022

Ahojte,
uvažujeme nad (budúcoročnou) dovolenkou na Kanárskych ostrovoch, keďže už teraz sa začínajú predavať letenky za celkom príjemné ceny 🙂. Zbežne sme si pozreli jednotlivé ostrovy, ale nevieme sa rozhodnúť ktorý zvoliť - každý má niečo do seba a najradšej by sme šli na všetky 😀
Viete mi napísať vaše skúsenosti? Aký je oceán, klíma, pláže... Máme dve deti, v tom čase 3 a 6 ročné, takže ideálna by bola nejaká pozvoľná pláž bez obrovských vĺn.
A ešte dodatočná otázka - je mesiac jún vhodný na dovolenku? Je už vtedy teplé počasie aj voda vhodná na kúpanie?

viera
27. júl 2022

@alice8mi Mozem vidiet, kde maju letenky za prijemne ceny na rok jun2023?Lebo vacsina ma tak do maja2023...Ale pri june to zvacsa konci...Dakujem.❤️

kofa77
27. júl 2022

v juni je hic, ale studeny ocean, ale ja som dost zmrzlina, pre otuzilcov asi ok.

alice8mi
autor
27. júl 2022

@kofa77 no ja prave aj ocakavam, ze ten ocean asi celkovo nie je uplne teply ani v auguste - alebo ano? ale zas ak ma mat voda 18 stupnov tak nic moc 😀

alice8mi
autor
27. júl 2022

@viera ryanair uz predava z BA na Lanzarote, ale z krakowa a viedne uz maju aj ine destinacie vyhodene

bolarazjedna
27. júl 2022

Ahoj, my sme boli na Gran Canarii, ale bez deti. Je tam krásne, celý ostrov sme obehali pozicanym autom. My sme boli v Puerto Rici, Playa del amadores, je to menší záliv, nie sú tam veľké vlny, taktiež v Puerto Mogán je voda ideálna pre deti, postupne sa prehlbuje a nie sú vlny. Na sever nechoďte, tam fúka, po 3 dňoch veterného počasia na recepcii povedali, že tam je vždy taká klíma, a asi je to podobné aj na Tenerife. My sme boli na prelome jul/august a voda bola parádna.

S deťmi určite choďte pozrieť Palmitos park, je to ako zoo, je tam aj delfínova show aj show lietania papagájov a orlov, motýľa záhrada... A potom ešte sioux city, to je westernové mestečko, to by sa im tiež mohlo páčiť.

maranta_leuconeura
27. júl 2022

Ako hovoris, vsetky ostrovy maju nieco do seba. Viac muzei, parkov a vyzitia je na Gran Canarii a Tenerife, take pokojnejsie skor len priroda su Lanzarote a Fuerteventura. Myslim, ze na kazdom je v urcitom mieste najaka plaz s vlnolamom alebo taka, co ma pozvolny vstup do vody. Vacsina je ale bez toho a vlny byvaju naozaj obrovske-aspon co sme si my zazili, je to aj raj surferov. Boli sme uz v kazdom rocnom obdobi a v lete by sme znova uz nesli. Ideal je jar a jesen. Je to ocean, oproti zime je v lete teplejsi len o dva stupne, ale pocitovo nam prisiel paradoxne najteplejsi v zime, lebo okolity vzduch bol chladnejsi. Inak aj v zime tam je nad 20°C a v decembri na saty :D v lete okolo 30°C

lucinka1988
27. júl 2022

@alice8mi Odporúčam Gran Canaria, bola to jedna z naj dovoleniek vôbec- všetko, čo si vymenovala tam bolo top!!!

alice8mi
autor
27. júl 2022

@maranta_leuconeura naozaj tam su take mierne rozdiely medzi letom a zimou? asi som blba ze ma to prekvapuje, ved to uz je pri Afrike, ale ja som este nikdy nebola mimo Europy ani pri oceane 🙈😄 a myslis ze aj maj by bol dobry mesiac? Chceli by sme mat prijemnu teplotu, vo vode sa aspon co to ospliechat, ale aj prebrazdit ostrov...

nika1971
28. júl 2022

boli sme na tenerife asi pred 4 rokmi...v decembri...bolo super...costa adeje...bolo prijemne teplo...cca 25 - 28 stupnov, neprsalo...okolo 6 vecer uz chladnejsie, ale dalo sa sediet na balkone v kratych nohaviciach, len hore sme mali prehodeny sveter...inac super...tmavy piesok zo sopky, pozvolny pristup do mora, mierne vlny

lapalma_x
28. júl 2022

@alice8mi my sme boli tento rok v máji na Tenerife. Najlepšia dovolenka 🙂 ubytovanie sme mali v Los Cristianos. Požičali sme si na týždeň auto a pobehali celý ostrov. Zamerali sme sa skôr na spoznávanie ostrova a len trochu sme polehovali na plážach. Sever je krásne zelený ideal na turistiku a juh zase na kúpanie. Oceán bol dosť chladný ale na osvieženie výborný. Je tam veľa možností: Loro Park, Siam Park...

maranta_leuconeura
28. júl 2022

@alice8mi maj je fajn, my sme boli naposledy v auguste a jednoducho uz nie, jun-sept by som uz nesla 😁 inak auto je tam podla mna must-have a odporucam pozicovnu Cicar, tusim vychadza najdrahsie, je to kvoli poisteniu, ked sa hocico stane s autom, bez reptania vymenia za nahradne (mame skusenost)

alice8mi
autor
28. júl 2022

no my to urcite chceme ponat tak, ze si poziciame auto a pobehame toho co najviac, kvazi spoznavacka s moznostou kupania 🙂.
och ale velmi ste nam vsetky pomohli s rozhodovanim, podla prispevkov to vyzera na fajnovu destinaciu 🙂. uz len teda vybrat ostrov 😀

tetasofia
6. sep 2022

Ahojte, my sa chystáme v decembri, chceli by sme ísť aj do Siam parku. Treba lístky rezervovať dopredu? Bolo tam plno? Aká bola voda? Píšu, že 24 stupňov. Budem rada, ak sa podelíte o skúsenosti. Ďakujem

diablito01
14. sep 2022

@maranta_leuconeura odporucate Kanarske aj v novembri s detmi, tak ze sa budeme kupat? Ďakujem

maranco
14. sep 2022

@diablito01 ak zvládajú plavecký bazén, prečo nie, netreba očakávať veľmi teplé more
Tipy čo sa dá s deťmi na Tenerife https://tenerifesurf.cz/tenerife-s-detmi/

maranta_leuconeura
15. sep 2022

@diablito01 kupat sa da stale, ale netreba od toho ocakavat, ze je to ako Stredozemne more v lete. Tam ma ocean 16-18° celorocne