Dovolenka na Slovensku verzus dovolenka v Chorvátsku

nada1326
18. feb 2012

ahojte, zaujimali by ma vase nazory na dovolenku - na Slovensku ( sturovo, a pod.) alebo radsej autom do chorvatska... Ak do chorvatska, tak kam s dvoma detmi 2 a 4 roky?

simsalabim
18. feb 2012

@nada1326 urcite to zavisi od financii, od toho, ake mate auto...Podla mna more je more...ta primorska klima sa neda nicim nahradit. My radi chodievame do oblasti Dalmacie, aj na pevninu, aj na ostrovy. Co ocakas od miesta dovolenky? Chces byvat v hoteli, na sukromi alebo v stane? Si ochotna varit? (ja nie 😝 ) Chces byt v rusnom stredisku, alebo niekde, kde skapal pes? Aka ma byt plaz? Ubytovanie ako vzdialene od mora? Chces animacie pre deti? A pod. Lebo kolko ludi, tolko chuti....Napriklad my sme boli v tolko ospevovanom stredisku Solaris v Sibeniku - nehovorim, je tam pekne, ale nas to vobec neoslovilo....proste sa nam tam nepacilo. Na nas moc masovka, orientovana na turistov....ale mame kamosov, ktori tam boli uz 5x a su nadseni....

nada1326
autor
18. feb 2012

@simsalabim auto mame dobre, plaz chcem piesok, ubytko v sukromi a som ochotna aj varit... 🙂

avanti
19. feb 2012

Tazko povedat, kazdemu vyhovuje nieco ine a ma kazdy rok chut stravit dovolenku niekde inde 🙂
Pripajam sa do tejto temy preto, ze sme minule leto absolvovali Chorvatsko s presne tak starymi detmi, ako mas ty. Asi sme ale nemali stastie hned od zaciatku, cestovanie s mladsim hroza, potom teploty u mladsieho syna a o dva dni na to u starsieho. Vonku najvacsie horucavy a my zavreti v jednom apartmane bez klimy - takze, ak pojdete urcite odporucam ubytko s klimou. Druha vec bola - neviem, ako maju tvoje deti rady vodu - ale nasim uplne postacoval bazen pri mori pre deti s vyskou 30-40cm, do mora vobec nechceli ist, ani pri plazi s pieskom sa moc nehrali, ked vyzdraveli, co som bola prekvapena, lebo doma maju piesok radi. A este dalsia vec, ak budete tam, ci nazad cestovat v noci - teda na spanok deti - je treba, aby sa aspon 1 rodic vyspal, lebo sme sa vratili domov a obaja sme boli na smrt unaveni, zatial co deti samozrejme s nadbytkom energie.
Takze sme si povedali, ze to nebudeme silit, ze na to ich kupanie naozaj staci bezne kupalisko, alebo dovolenka na Slovensku. Niekdy sa urcite vratime k moru, ale az ked budu o cosi starsi, myslim, ze tym o nic nepridu. Pozitivum vidim v tom, ze starsi syn si uz Chortvatsko spaja s morom, pyta sa sa otazky s tym suvisiace, ako napr., ci je jazero alebo priehrada vacsie ako more a podobne... 😉

simsalabim
19. feb 2012

@nada1326 my piesocne plaze moc nemusime, ale tu najdes celkom dobry zoznam piesocnych plazi v Chorvastku http://www.adriagate.com/sk/croatia/beaches_cro... Konretne plaze okolo Nina mame prechodene asi vsetky, pre drobcov asi idealne, ale na moj vkus prilis dlho voda po kolena a vela ludi.... ale mam kamosky, ktore na Nin ndaju dopustt. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Velmi sa nam pacili piesocne plaze a mini plaze na ostrove Ugljan, hlavne plaz Sabusa. Odporucaju na tomto ostrove aj Kuklicu, ale tam je na nas privela ludi (ale mnihym sa zas paci, ze to tam "zije".) Rajska plaza na ostrove Rab je super, ale VELA ludi. Super je aj Murter, daju sa najst zasite plazicky.... a akmsi dobre pamatam, aj na Baske je piesok, hotel Kirinthia je fajn pre rodiny s malymi detmi.
S apartmanmi neporadim, lebo ja odmietam varit a moje deti si nevedia objednat jedlo, musia ho vidiet, ochutnat a ak nechuti, pripadne odniest a vybrat si ine....takze u nas iba svedske stoly.
Kamoska bola na Trogire v Ciove, ubytko dohadovala s nejakym panom Grigorim, napsiala mi jeho mail grigori@suncokret.net
Vraj sa kontakt na neho da vygooglit aj na fore babetko.sk , ponuka ubytko na sukromi.

My najradsej chodime na miesta, kde "skapal pes" a ak chceme zabavu, autom sa tam prepravime. nemame radi kvanta ludi ani celu tu turisticky orientovanu masineriu, chodime na tiche, kludne miesta. Kedze trvam na tom, aby deti sli do mora a netravili cely den v bazene, uz pouceni chodime na miesta, kde hotel bazen jednoducho nema, lebo inak sa cvachtali ba v bazene a ten veru podvecer uz vyzeral ako riadny grc 😖
Na cestu vzdy berieme prenosny DVD prehravac a cestu sme vzdy zvladli v pohode.

tatiana7
19. feb 2012

@nada1326 Ahoj Nada, obidvoje maju svoje caro, Slovensko je nadherne a Chorvatsko ma more. Ak chces s programom pre deticky, pripadne s plavanim, odporucam ti zazitkovu dovolenku s rozpravkami a baby plavanim Sasovinky, pozri stranku rodinnevikendysk pekny den 🙂

alias313
19. feb 2012

my sme chodili aj do Šturova. Väčšinou na tyzden a platili sme tolko skoro ako za chorvatsko.Ale neda sa to s dovolenkou pri mori porovnat-aspon podla nas..a darmo more je more. chodime s malym k moru kazdy rok od jeho 4mesiacov.A musim povedat,ze su to uzasne dovolenky.Cestu zvlada v pohode, vopred si rezervujeme apartman kde si varime,alebo sa ideme niekam najest. Najprv sme boli na Baška Vode-bolo tam krásne,potom na Murteri. Minuly rok na Rabe-tam je ideal rajska plaz v oblasti Lopar-no neuveritelna pieskova plaz pre deti 😉 A tento rok ideme do Vodic.

apple7
22. feb 2012

@alias313 ahoj, aj my planujeme cestu do chorvatska, kam by si nam odporucila s 1,5 rocnym babatkom? chceli by sme niekam do chorvatska na peknu plaz,isli by sme aj s niekym kto pojde cestou, aby sme nesli sami autom.Chceli by sme ist niekedy v juni uvidime podla pocasia. Dakujem z odpoved

alias313
22. feb 2012

apple7 ahoj no zavisi od vas co od dovolenky ocakavate:mne pre maleho vyhovoval Murter a piesocnata plaz. No najlepsie bolo asi na Rabe,časť Lopar a pláž Rajská/Sahara.Piesocnate plaze a dlha dlha plytcina🙂)Kamoska bola s malou mala 10 m a super sa hrala vo vodicke 😉 My sme toho dooosť pochodili po chorvatsku. Tento rok ideme v auguste do Vodic, takze uvidime, sice tam su kamienky na plazi, ale ubytko je hned pri plazi a na Murter je to skok, ak sa nam zacnie po piesku 😀 Boli sme aj koncom juna raz na Baska vode-maly mal necelych 5m ale more bolo poriadne studene, nechcel sa ani kupat, museli sme mu na plazi bazenik nafukovat a nechat zohriat vodu 😉 minuly rok sme boli na tom Rabe zaciatkom septembra a bolo uzasne. Teplucko, more poriadne teple, jednoducho super.

stanka02
6. júl 2012

v minulom roku sme boli Na Rabe v mestecku Lopar. Je tam idealna piesocnata plaz pre drobcov. Tento rok asi pojdeme znova. Cestovali sme autom, BA-Lopar sme zvladli v noci za 8 hodin, drobec sa raz zobudil, inak to cele prespal. Urcite mozem iba odporucit.

stanka02
6. júl 2012

Boli sme aj v Meduline, no tam je studena voda, to neodporucam a na moj vkus dost spinava plaz, posiata spakmi.

slnecnica11
6. júl 2012

Vodice su fajn,akurat hrozne vela ludi,hlava na hlave...inak mesto skvele...a pre deti kopec atrakcii,tam sme minuli asi najviac penazi 🙂

stanka02
6. júl 2012

@apple7 autom sme sli cez Madarsko /nie po dialnici/ a v Chorvatsku sme uz zaplatili myto, trvalo to, ako som spominala 8 hodin

stanka02
6. júl 2012

Planuje este niekto Lopar na Rabe tento rok?

siriana
26. júl 2012

Plánujeme budúci týždeň 😉 , je tu kopa dobrých referencií, snaď nájdeme dobré ubytko. Ideme s 2 ročnou dcérkou. Pôvodne sme chceli do Puly, ale vyzerá, že to tam nie je až také vhodné pre malé deti... Mňa by len zaujímalo, či v tom okoli Loparu sú aj nejaké zaujímavé miesta na výlety, samozrejme okrem mesta Rab

bibiana79
7. feb 2014

My plánujeme tento rok. Nemáte prosím nejaké odporúčanie na ubytovanie v Lopar na Rabe ? Veľmi by ste nám pomohli. Ďakujem.