Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

baumka
8. jan 2019

@summerlili ďakujem pekne 🙂 Veru som nevedela,že je tam len jedna reštaurácia. Tak sa tam budeme ponáhľať. Ja do tej stud. vody nevleziem,ale muž áno a dcéra uvidíme. :D
Je pravda,že chýba popis pamiatok v Side,my sme to pred rokom rýchlo prebehli hlavne kvôli horúčave a robili sme hlavne fotky. Ten prístav a mestečko sú tiež pekné na pozeranie. Viem,že hlavne večer je tam dobrá atmosféra,keď sa dá posedieť v tých malých reštauráciách a dá sa tam dobre najesť podľa recenzií a fotiek,čo som videla. Kto býva priamo v Side a nie je v AI- hoteli,tak to môže využiť. Na pamiatky a výlety by bola super jar, keby si tak človek mohol dovoliť dovolenkovať 2-3x do roka.

brnka
8. jan 2019

@martuska2 nenašla som skupinu Turecko. Prídete ma do nej prosím?

lela1
13. jan 2019

Ahojte,kupili sme si dovolenku do Turecka na 26. az 3.7.2019 oblasť Side,hotel Seashell Resort and Spa,poprosila by som o renenzie na tento hotel a postrehy,cestujeme s detmi 11 a 9 rokov.ďakujem🙂

baumka
13. jan 2019

@lela1 niekde tu na predošlých stranách sa dávnejšie písalo o Seashelle. Moja známa tam bola a bola veľmi spokojná - ubytovanie,strava,personál, pláž....Chodí do Turecka už dlhé roky a je to pre ňu jeden z najlepších hotelov v tej nižšej cenovej hladine. Nie je to tam také okázalé a veľkolepé ako napr. v hoteloch v Lare a Beleku,ale ani to nestojí 2x toľko. Areál je malý,ale ste priamo na promenáde,jemný piesok,pozvoľný vstup do mora. Je to obľúbený rodinný hotel. Z tých cenovo výhodných je asi naj v tejto oblasti,lebo okolité hotely sú perfektné ale aj o dosť drahšie . Keby známa nechcela vyskúšať nový hotel tento rok,tak by si asi znovu vybrala Seashell.

lela1
13. jan 2019

@baumka Jej,ďakujem pekne,to som rada ze sme si dobre vybrali🙂

brnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindus7
14. jan 2019

Ahojte dievcata prosim vas hotel Kamelya k club? Boli ste niektora? Idem s detmi 2 a 5. Ideme s nimi prvy krat do Turecka takze ci je hotel,plaz a vsetko ostatne ok....

baumka
14. jan 2019

@lindus7 pláž budete mať nááádhernúúú -jemný piesok, super vstup do mora,veľa priestoru okolo lehátok,ak sa pôjdete prejsť po pláži,tak uvidíte,že susedné hotely majú oveľa menšie pláže a lehátko na lehátku. Kamelya K Club je súčasťou veľkého komplexu troch hotelov, je však najďalej od pláže. Nepôjdete však po žiadnej ceste,ale pekne v rámci areálu a potom cez promenádu a tam je hned pláž. Asi 5-10 min doľava po promenáde je mostík cez potok, kde s deťmi môžete pozorovať veľké aj malé korytnačky. ( Najbližšie to budú mať hostia z už spomínaného Seashell hotela 🙂 )
Aj v samotnom areáli je super vyžitie pre deti - rôzne bazény,aktivity,bary,nebudete vedieť,kam skôr skočiť. Určite to bude pekná dovolenka. 🙂

lela1
14. jan 2019

@baumka Ďakujem pekne,už sa moc Tešime

lindus7
15. jan 2019

@baumka dakujem krasne

bellovag
15. jan 2019

Ahojte baby plánujeme prvú dovolenku s chlapcami (2,5 a 4,5 roka) pri mori a vôbec 1x Turecko....Vybrali sme Hydrotour a potrebujem poradiť, ktorý hotel...
1. Lara - Hotel Baia Lara
2. Belek - Maritim Pine Beach Resort alebo
3. Side Everen Beach
4. Trendy aspendos.....

Ktorý by ste odporúčal vzhľadom k veku detí....má vôbec zmysel riešiť slovenský animačný program Klub leto v tomto veku? Kde je najlepší pozvoľný plytký vstup do mora? dakujem

baumka
15. jan 2019

@bellovag pre tak malé deti majú najlepšiu pláž,teda najjemnejší piesok a naj vstup do vody 2 hotely- Evren Beach a Trendy Aspendos. Pri Evrene je ten piesok ešte jemnejší,lebo pri Aspendose sa občas priplavia také drobné skalky. Evren je aj na promenáde a bližšie k Side. Oba hotely sú veľmi kvalitné,Evren je menší,taký prehľadnejší, Aspendos je väčší, v peknej záhrade,bude tam aj viac detí. ČO sa týka miniklubu,tak tam berú až od určitého veku,niekde od 4 rokov,niekde od 6,ale možno sú aj výnimky a vezmú skôr. Či sa bude deťom páčiť,treba asi otestovať, možno ti poradia iné baby. 🙂

cetera
27. jan 2019

Dostala som za úlohu vybrať dovolenku do Turecka s dvoma deťmi 9 a 8. Už som toho čo to prečítala tu a je tu toho toľko, že zvažujem že nejdeme nikde😂 o tom že ako to prebieha na letisku ani nehovorím keďže nelietame.

baumka
28. jan 2019

@cetera lietania sa neboj,na to sa ľahko zvykne a už nebudete chcieť inak cestovať. Je to paráda,keď sadneš doobeda do lietadla a napr. o 14h poobede sa už kúpete v mori. 😎Na letisku ideš proste s davom,sú tam digitálne tabule,kde máš číslo tvojho letu atd... A sú tam aj informácie,ak bude treba,aj spolucestujúci poradia,môžeš sa spýtať,kto letí tým lietadlom a už sa len k tým ľuďom pripojíš. 🙂 Napíš,medzi akými hotelmi sa rozhoduješ,aké máš priority atd...., ak bude treba, vždy niekto ti tu poradí. 👍

cetera
29. jan 2019

@baumka veď práve , svagrinna chodí každý rok do Turecka s kamoškami a celé to opísala ako katastrofickú situáciu na letisku. Čo kde kam ísť. Ja osobne som letela raz BA-KE. Ale tak veľa ľudí cestuje do Turecka prvýkrát a prežili. Oba mi totiž tvrdí že pokial nevieš nemecky anglicky a stačí že sa niekde zle postavíš že to musíš všetko rýchlo po tašky atd a až vonku tá niekto čaká z cestovky. Stále je niekto z cestovky alebo iba vo vybraných. Teda chceli by sme prvýkrát ísť skúsiť nakoľko sme boli v Bulharsku autom a bol to des. Manžel šoféruje denne a už na dovolenku zase autom nechce.

korunka1
29. jan 2019

@cetera No ja neviem o čo ide tvojej švagrine...chce ťa odhovoriť od dovolenky? Rovno Ti poviem kecá. Aj keď by si nevedel ani ceknúť po anglicky, tak sa nestratíš...čo potrebuješ je vedieť čítať a trošku sa orientovať.
Prídeš na letisko, ak Ťa neodvedie delegátka, tak si nájdeš sama, kde Vás odbavia... hľadáš na tabuliach svoj let..napr Bratislava/bude tam písať Bratislava a číslo letu/ Jasne, hala je veľká, ale nie si dilino predsa. Tam vezmú kufre, dajú Ti letenku, nemusíš povedať ani slovo.
Potom v podstate ideš za davom /veľa možností na letisku kde to nájsť nemáš, aj keď veľké/alebo si nájdeš, kde sa ide na colnú kontrolu, prejdeš scanermi a si v bezcolnej zóne. Ak máš čas obeháš obchody, ak nie, hľadáš svoj gate..ten je vypísaný na tabuliach na každom rohu.
Švagrina to preháňa, asi je sama vystresovaná a bojko, tak ti tak podáva.
Také isté je to na letiskach v Grécku, či Bulharsku/tam ešte prechádzaš pasovou kontrolov kvoli EU/
Nemáš sa čoho báť.

baumka
29. jan 2019

@cetera my lietame z viedenského letiska a to je mega veľké,ale všade je všetko pekne označené. A ak aj nevieš jazyk, tak ideš vždy podľa tabulí,kde ti svieti Antalya a číslo letu a dá sa to. Prvýkrát sme samozrejme tiež všetko viac prežívali,ale časom sa to naučíš,však raz musíš začať.🙂 V Antalyi pri príchode sa to dá tiež zvládnuť. Je pravda,že niekedy priletí viac lietadiel naraz a je tam viac ľudí,ale dá sa to. Pri odlete domov je viac kontrol,jedna už pred vstupom do letiskovej haly,ale je to kvôli bezpečnosti,takže to berieme ako daň za to. Ale dá sa to prežiť,lepšie ako sedieť v autobuse a vedieť,že na 20h s nejakými prestávkami to bude náš "domov." V lietadle stráviš len tie 2-3 hodiny,ja si dám sluchátka s hudbou alebo čítam alebo zaspím a ten čas mi ubehne raz dva a inak celý čas na letisku sa môžeš pohybovať,nakupovať,ísť na wc,najesť sa atď...

brnka
29. jan 2019

@cetera ak máš obavy, skús letieť z BA. Tam rozumieš, vieš sa opýtať, príp.sa v lietadle niekomu prihovoríš a znovu sa opytas. Ved bude tam plne lietadlo Slovákov. A určite aspoň niekto pôjde do rovnakého hotela.
Cestou späť na letisko vyprevádza delegátka. Nie je to nič strašne........

pata31
30. jan 2019

@baumka ahoj, vyzeras, ze sa vyznas v hoteloch v Turecku....vedela by si mi poradit, ci hotel Larissa Stone Palace Side je ok pre deti 7 a 9r? dakujem

baumka
30. jan 2019

@pata31 Ahoj. Naprv som nevedela,že čo je to za hotel,lebo názov mi nič nehovoril,ale ako som pozrela fotky,tak vidím,že ide o nanovo premenovaný bývalý hotel Vera Stone Palace. Pláž je tam krásna,jemný piesok,pozvoľný vstup,pre deti je tam tiež toho dosť. No ale hotel už viackrát menil majiteľa a klesol s percentami u Nemcov až na 37%. Majiteľ pravdepodobne nemal peniaze. Služby išli dolu, hotel nutne potrebuje renováciu,šetria na personále,sú sťažnosti na jedlo... A je tam vraj kopec RUsov,čo tiež nie vždy je výhra pre hotel. Toto je lacnejší hotel,tak aj tí RUsi sú tu takí "jednoduchší" slušne povedané a podľa toho sa aj správajú. Ja by som tam tento rok ešte nešla. Možno zmenou majiteľa dôjde k náprave,ale to môže trvať aj dva roky.

pata31
30. jan 2019

@baumka aha, dakujem za info...este cakam na ponuku od jednej cestovky, tak hadam mi ponuknu nieco lepsie..

ajka30
1. feb 2019

@mirka.m ahoj, poslala som ti spravu, prosim, odpis, ak mozes, dakujem

marek4800
4. feb 2019

Dievčata nebola niektorá z vás v Turecku - Antalya - Lara - Hotel Trendy Lara ako tam bolo ideme z deťmi 12 a 8 rokou, koľko nám treba vreckové no nechystám sa tam ale veľa míňať je to naša prvá dovolenka v Turecku dík.

novana
4. feb 2019

@marek4800, v Turecku som bola veľakrát, vreckové takmer netreba, veď v hoteli je všetko, čo k dovolenke patrí. Pár drobných pre upratovačku event. obsluhu - môžeš ale nemusíš.

summerlili
5. feb 2019

@marek4800 boli sme minulý rok v Side - Trendy Aspendos Beach a tento rok zase Side - Trendy Verbena Beach.
Nepotrebovali sme absolútne žiadne peniaze v hoteli, úplne všetko bolo v cene, vrátane dovozového alkoholu. Peniaze hneď na začiatok sme dali do pasu (kvôli izbám, aby boli vedľa seba) a upratovačke. A na záver personálu z kuchyne a obsluhy sme dali do takej skrinky v jedálni. Vôbec to nebola treba, iba my to tak zvykneme.
Hotel bol 5* a tento rok tiež 5*.
Neviem koľko * má Lara.

A, samozrejme, platili sme si výlety a kopec oblečenia čo sme nakúpili 🙂 .

adrianazs
19. feb 2019

Ahojte všetci prosím info ak budete tak dobré mi napísať boli ste niekto v Turecku časť Kemer Euphoria Hotel Tekirova 5* čítala som všelijaké recenzie prosím kto tam bol minulého roku aj pred dvoma rokmi napište aké je tam hlavne ubytko či mám dať na recepcii tzv.všimne pre lepšiu izbu kde mám žiadať izbu pri objednávke samozrejme budem dávať výhľad na more no či mi to aj dajú na recepcii ideme dámska jazda ja a mamka ďakujem za každú odpoveď a ochotu

bellovag
19. feb 2019

@summerlili na to oblečenie som sa chcela opýtať...aká to je kvalita a ceny? Fakt sa tam oplatí ísť s "prázdnym kufrom" ? dakujem za info

adrianazs
19. feb 2019

@mysicka3703 ahoj poprosím môžeš mi napísať viac o tomto ubytovanie má hlavne zaujíma či si priplatiť vilku alebo hlavnú budovu chcem výhľad na more či mám dať na recepcii do pasu strava aká v rámci al.in.dostatok ako a kde ďalej pitie tak isto ako a kde proste plus aj mínus poprosim info ďakujem za ochotu idem v júli zaujal ma hlavne areál krásna zeleň a mamke chcem darček ešte neletela a nebola pri mori bude to dámska jazda vďaka pekne ešte raz za odpoveď

mirka2405
19. feb 2019

@bellovag ahoj, najlepsi vstup do mora za nas Evren beach, Baia Lara super hotel, ale prudkejsi vstup a hrubsi strk-piesok...

korunka1
19. feb 2019

@bellovag tak ja by som s prazdnym nešla 😁. O kvalite by sa dalo polemizovať. Už aj za totálne gyčové akože originaly nevedia čo pytať, oni sa sice chcú handrkovať,ale už to nie to čo byvalo. Majú aj kvalitnejsie veci, ale su aj drahšie. Takže vsetko zavisí od hrubky tvojej penaženky