Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

karina517
23. jan 2017

Ahojte, chcela by som sa informovať ohľadom cien v bulharsku. Ideme koncom júna na 8 dni 2 dospelé osoby. Stravu máme zaplatenú len raňajky. Koľko € cca budeme potrebovať na stravu obedy, vecere, nejaké nápoje . Ďakujem. 😊

nitusiak
23. jan 2017

@karina517 Neviem ti to takto presne vykalkulovat, ale všetko bolo väčšinou a polovicu lacnejšie ako na Slovensku. My sme nemali ani raňajky, takže sme si kupovali zeleninku, ovocie a pecivo..na obedy sme chodievali do retiky alebo sme si daco kupili po ceste 🙂 ataký veľký kebab stoji 1,50, pizza a palacinky tiež..v reštiky sa naješ za 3€ aj lacnejšie 🙂 avšak záleži kam idete

zdstar
23. jan 2017

@nitusiak kde ste boli vy?

karina517
23. jan 2017

@nitusiak ideme do Nesebaru 😊

nitusiak
23. jan 2017

@zdstar 11x Obzor, 1x Sozopol, 2x Achtopol :D Tak sa vyznám, každý rok chodíme 🙂 @karina517 no Nesebar je historické, turistické mesto, tam bude kúsok drahšie, ale stále lacnejšie ako na Slovensku :D 🙂 Navyše je tam krásne ;)

nika_17
23. jan 2017

@karina517 my sme boli na Zlatych pieskoch a tam je to tiez o cosi drahsie.Mali sme zaplatene len ranajky,ale to nam stacilo az do poobedia,kedy sme si dali nejake palacinky alebo kebab,cca 2 eura..vecera v restauracii cca 6 eur,ale ceny v obchodoch mi prisli porovnatelne s cenami u nas..

zdstar
23. jan 2017

@nitusiak waw tak to ste toho už dosť pochodili.. 🙂 my sme pozerali ubytovania..aj na "sukromných apartmánoch".,ale ceny čo sme dostali (pre 4osoby)..tak porovnateľné s All inclusive...+200e...čo asi aj prejeme..tak asi vyhrava cena zo všetkym..bez starostí

nitusiak
24. jan 2017

@zdstar my chodíme cez cestovku, busom. Vyjde to lacnejšie, áno cesta je otrasná, ale chodíme na 14 nocí, tak sa to vykompentuje. Boli sme aj na vlastnú päsť, ale vlakom 🙂 Perfektný zážitok. Ono sú privaty, penziony, letne domčeky omnoho lacnejšie ako apartmany a tak si potom užívame all inclusive sami :D

zdstar
24. jan 2017

@nitusiak ..no vlakom som bola aj ja ped xy rokmi..a bol to zazitok..hlavne ked na hranici RO-BG vlak "kupali"..ale to sme boli mlada partia.. teraz pojdeme autom.. :D

nitusiak
26. jan 2017

Prosím vás, nebol niekto v Bulharsku aj začiatkom júla? Chodíme vždy na prelome júla/augusta. Chcela by som vedieť ako je to s počasím, tepolatami a teplotou mora. Ďakujem 🙂

zdstar
26. jan 2017

@nitusiak veru, aj my chceme ist jún-júl

womankc
26. jan 2017

@nitusiak no v júli je tam podľa mňa najhorúcejšie , väčšinou stabilné počasie, v termíne čo chodíte vy prelom júl august je tam najmenej stabilné počasie , to sú u nich burkové obdobia , na to ma domáci vždy upozorňovali , možno ste vychytali dobré počasie, keď chodievate v tomto termíne tak často,takže júl by mal byť bez problémov . A záleží aj na akú časť pobrežia , Ono v BG keď aj je búrka, tak za pol hoďku sa kúpete......

nitusiak
26. jan 2017

@womankc Obzor konkrétne, ale už od 6.júla. Tak skoro som nikdy nebola. Minulý rok sme sli 10.augusta a bola zima..ako vážne, večer nám bolo chladno..O tých búrkach viem, len som nevedela či je teplý už aj júl 🙂 super, ďakujem

womankc
26. jan 2017

@nitusiak nie je zač , dúfam, že sa vám dovolenka vydarí . Ja tam mám rodinu pri Varne a teda viem, že tam je horúco, už v máji začínajú horúčavy . V júli tam mali vždy najvyššie teploty , tak hádam to tak bude aj teraz , veľmi dlho som tam nebola. Ja som chodievala radšej až tak koncom augusta , vtedy tam bolo pre mňa znesiteľnejšie .....

jarka52
27. jan 2017

@nitusiak Ahoj ak mas zaujem o apartmany v Bulharsku kontaktuj ma na adrese : mamina42@azet.sk

alysea
29. jan 2017

Posielam Vam aktualne foto z Obzoru 🙂 taketo nieco naposledy zazili v r.1993

jarka52
30. jan 2017

@alysea Jeeej , cely cas rozmyslam, ako je v Obzore. Minule v rozhlase hovorili, ze Cierne more miestami zamrzlo. Ale tu vidim vlnky 🙂

alysea
30. jan 2017

@jarka52 no videla som aj ja zabery so zmrznutym pobrezim aj ladovcom na otvorenom mori. Tu nastastie nie je az tak ale toho snehu aj v uliciach je riadne vela.

jarka52
2. jún 2017

Dobry den priatelia, ak ma este niekto zaujem o dovolenku v Obzor beach resort, tak mame este volne dva aparatmany v termine od 29.8 - september.
mozete ma kontaktovat na : mamina42@azet.sk

bulharkaneli
8. jún 2017

http://www.obzorbeach.bg/show-newsbg/10

slávnostne otvorenie letnej sezóny na pláži v Obzore 23.6.
Party, súťaže na skútroch ,módne prehliadky, detská diskotéka, kokteily na pláži a veľa ďalších atrakcii 🙂
ak budete niekde nablízku určite pridte 🙂

alysea
8. jún 2017

@bulharkaneli na zase to nestihneme...prideme 26.6. Ty uz si tam?

bulharkaneli
9. jún 2017

budem tam🙂

nitusiak
10. jún 2017

@bulharkaneli prídeme 7.7. Dúfame, že bude krásne, teplo (teplejšie o kúsok ako na Slovensku) a aspoň trochu vyhriate more 🙂 Ako to tam práve vyzerá s teplotami, prosím?

bulharkaneli
10. jún 2017

Teraz prave maju chladno aj tam

nitusiak
14. jún 2017

@bulharkaneli to nič moc..to sa nestihne vyhriať more a my opáliť :D Prvýkrát idem takto skoro a deň, čo deň mám väčšie a väčšie obavy :(

branoazden
24. jún 2017

Cavte ide dneska niekdo autom do bulharska???vyrazame dnes z nitri cez srbov...kedy sa turci vracaju domov uz juni alebo az juli dufam ze ich nezastihnem..sofiu radsej obist alebo ist cez nu

bulharkaneli
25. jún 2017

Turci idu masovo okolo 15 jula A cez Sofiu radsej cez mesto ak ste mimo špičky-to znamena noc alebo skoro rano inak obchvat ale ten my sa snazime vynechat tak chodíme cez mesto a do 8 rano to musíme stihnuť.

kubko
24. júl 2017

Ahojte, svokrovci idú s detmi do Bulharska do Burgasu od 11-22.8. Stačí tam zabaliť len krátke veci, alebo treba aj tepláky a mikiny na každý večer, poprípade pršiplášť... Ďakujem za info

alysea
24. júl 2017

@kubko urcite treba aj dlhe veci. Vecer byva chladnejsie a ak poprsi tak tiez.

gondulka
24. júl 2017

@bulharkaneli Obzor je krásne letovisko.sme tu od včera super.vecer ideme popozerat do mesta.