Dovolenka v Egypte

kristinkaris
6. mar 2023

Ahojte chystáme sa v septembri na dovolenku do Egypta chcela by som vedieť ktoré hotely sú najlepšie ? Kde je krásne biely piesok a čisté more? A rada budem aj za tipy ako predísť faraónovej pomste 🫣😁 a kľudne aj tipy na výlety v okolo daných hotelov 🙂
A let trvá 4 hodiny alebo 3 ? Lebo na internete som sa Dočítala raz 3 a raz 4 :D ďakujem ❤️

domiklik
6. mar 2023

@kristinkaris hotel xanadu Makadi Bay... Je to turecký hotel, tak aj úroveň je trochu iná ako klasické egyptské hotely... Faraón - umývať si ruky, neprezierat sa, piť len balenú vodu, aj zuby si umývať len tou, žiadny ľad, nasadiť si probiotika

domiklik
6. mar 2023

@kristinkaris cesta z ba 4 hodiny daco

221girl
6. mar 2023

3.45 trval let BA - Hurghada

vanesikk23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinkaris
autor
6. mar 2023

@vanesikk23 a cez akú cestovku ste išli ?

vanesikk23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
familytravel
6. mar 2023

Pekná oblasť je Makadi Bay - tam je dobrá kombinácia piesočnatých pláží a možnosti na šnorchľovanie. V Egypte treba dobre vyberať hotel.
A faraónova pomsta? Tam treba dodržiavať základné pravidlá - nepiť vodu, nedávať si do nápojov ľad, nejesť ovocie a šaláty umývané v miestnej vode (radšej lúpané ovoce a tepelne upravené jedlá), umývať si ruky a neprejedať sa.
Pozor napríklad pri sprchovaní - deti zvyknú mať otvorené ústa a tak sa vlastne napijú vody.
No a hneď po príchode si kúpte Antinal. Neužívajte ho preventívne, ale užite ho pri prvých príznakoch problémov.
Ale toto všetko Vám povedia v dobrej cestovke.

miskasiska
6. mar 2023

@domiklik Súhlasím, Xanadu je naozaj top.

kristinkaris
autor
6. mar 2023

@miskasiska a Marsa Matruh neviete ? Lebo o tom dom čítala že ma krásne pláže s tyrkys. Morom a bielym pieskom

miskasiska
6. mar 2023

@kristinkaris Tam sa zo Slovenska ešte len začne lietať, Češi lietali už minulý rok, tie pláže vyzerajú naozaj rozprávkovo, ale keďže je to Stredozemné more, tak žiadny šnorchel, čo mi práve vyhľadávame, takže nič pre mňa.

vikusjk
6. mar 2023

@kristinkaris k tomu Antinalu len dodam, ze napr. nasa delegatka ho mala a dohodli sme sa, ze ak by sme ho potrebovali, tak jej cinkneme a donesie nam ho. Cize sme ho nemuseli kupovat. Inak sme boli vo White beach, ale piesok tam bol klasicky zlty, inak hotel top

jaja20
6. mar 2023

@kristinkaris Ak nepotrebujete šnorchlovať,tak určite Marsa Matrouh,napríklad hotel Cesar bay pozri 🙂

loliku
6. mar 2023

Ja si umyvam zuby vodou, jem ovocie umyte v ich vode, v klasickom 5* hotely vodu filtruju, cistia, samozrejme pit nie..no a nikdy mi nic nebolo. Ale nejest cervene maso, nepit ladove napoje, ja si vzdy cvrknem horucej vody do kazdeho napoja ( samozrejme raz za cas ked si dam alkoholicky tak nie 🙃 ) a samozrejme nejest ako po nebohom lebo to je "zadara" 🤭 A s tym cervenym masom to je tiez pravda odskusane na sebe, uz tam jem len ryby, morske plody a kura a vsetko je v najlepsiom poriadku 🤣

genialitka
6. mar 2023

@kristinkaris my ideme do Egypta prvýkrát a presne do tejto destinácie, tak potom môžem dať info🙂

betulinka1
6. mar 2023

@kristinkaris more je krasne vsade. Ono zalezi co chces ake vyžitie. Mne vyhovovala Hurgrada. Blizko letiska, nocne mesto, aj domace aj zahraničné restiky, diskotéky. Ale to som bola bez deti asi 6x sme boli. Vzdy v inom hotely. Najviac sa nam osvedčili tie ktore vlastnili Rusi alebo bol európsky majitel. A za mna boli top, ktore su označené, ze bez deti ak idete bez deti. Lebo tam nic nevrestalo a nebehali po restike. Na faraónovu pomstu musis dodrziavat nejake pravidla a to je idealne pravidelná očista pálenkou a miestnymi liekmi, ktore kupis aj u delegátky aj na recepcii. Len cca. 3 a pol hodky. Ale z Ba letiska sa spravidla leti skoro rano napr. o 3,4,5, takze urcite tam este pospite.

nela0501
26. jún 2023

Ahojte mamičky cestovateľky.
Bola niektorá z Vás v Egypte, konkrétne Hurghade Amarina Abu Soma Resort & aquapark 5* ? ( deti 2 a 7 rokov )
Na tripadvisore a bookingu mali veľmi dobrú spätnú väzbu, ale zaujíma ma aj osobná skúsenosť .
Boli ste niektorá v tom konkrétnom rezorte s detičkami? Aký je Váša skúsenosť ?Ďakujem za každú odpoveď 🙏