Dovolenka v Španielsku autobusom

ivana29
21. feb 2012

Ahojte mamicky. Absolvovali ste dovolenku do Spanielska busom? Nemate nejake typy na fajn hotel? Pacilo sa Vam v Spanielsku? 🙂 😉

liz_lemon
21. feb 2012

@ivana29 v Spanielsku je super, ale vazne chces ist autobusom?
hotel by som ti vedela odporucit na Malorke, na pevnine sme boli v r. 2001, ale s hotelom som nebola spokojna, a uz ho ani nikto neponuka

ela2710
21. feb 2012

@ivana29 my sme boli na Costa Brave - boli sme v meste Callela a v hoteli Catalonia 🙂 bolo tam krasne, my sme sli ako 4-clenna rodinka a tiez autobusom, dvojposchodovym, dole boli dve a dve miesta oproti sebe a medzi nimi stol, tak sme si dali tieto miesta, aby sme boli spolu, mne sa ta dovolenka velmi pacila, a ked moje deturence vyrastu, tak urcite sa tam chcem este vratit 🙂

zuzana76
21. feb 2012

@ivana29 isla som aj busom aj lietadlom, busom neodporucam - to sme isli este ako mladi neskuseni, len pri oblast Barcelony - teda napr Calella, Pineda de Mar to trva 26 hodin, dalej pri Valenciu, ci az uplne na juh pri Malagu to trva aj viac. Inak Spanielsko odporucam, krasna krajina, aj dovolenka super, bola som tam uz 4x a najradsej by som isla znova. Mne sa pacila Barcelona a potom Andaluzia a oblast Malagy. More pre mna bolo studensie, hlavne na juhu pri Malage - inak tam mate moznost aj roznych dalsich vyletov - Gibraltar, alebo Tanger, Ceuta v Maroku.

murcos
21. feb 2012

ja som tiez absolvovala Spanielsko busom....za cias studentskych. pravdu povediac, teraz by som (aj ako student volala nejaky lacny let...alebo skor spojenie vlakom) tam je to predsa len pohodlnejsie ako v buse.

ivana29
autor
21. feb 2012

@liz_lemon
@ela2710
@zuzana76
@murcos

Kocky ja som letela par krat a uz som si pov. ze nikdy...Za chvilu by som bola sediva.. ☹ Takze chcela by som ist busom, uz som aj daco pozerala no chceli by sme ist az september, hadam tam bude teplucko. Neviete asi ako sa pohybuju ceny busom do Spanielska s polopenzio??

ela2710
21. feb 2012

@ivana29 kazda cestovka ponuka inak, my sme mali plnu penziu, a nebolo to drahe, neviem ci mate deti, ale deti do isteho veku su aj zadarmo, nepamatam sa uz kolko nas to vyslo, ale bolo tam super, more bolo blizko hotela, tepla voda, piesok, a dali sa odtial robit aj vylety, my sme sli do Marinelandu, tam je taky vodny svet, tobogany, bazeny a robia tam vystupenia delfínov, tulenov a dokonca papagajov, dodnes si pamatam, ake skvele mali tie papagaje vystupenie 😀 bolo to pekne a mame odtial vela vela zazitkov
cesta busom mne vyhovovala, mali sme po ceste vela zaujimavych zastaveni, a sice cesta trva dlhsie nez letecky, ale aj druhykrat by som tam sla autobusom.

ela2710
21. feb 2012

@ivana29 a pomylila som sa, nie Costa Brava ale Costa del Maresme 🙂

liz_lemon
21. feb 2012

@ivana29 ja som tam bola v septembri, a uz by som tam vtedy nesla, lebo casto bolo zatiahnute a aj prsalo, my sme tam vtedy boli 2 tyzdne, tak sa to dalo, ale pri tyzdnovom pobyte, by to pocasie fakt nemuselo vyjst
a este tam bolo vtedy vela starych ludi, aspon v nasom hoteli ich bolo fakt vela, a to aj taki, co ledva o palicke chodili, ale inak nemam nic proti dochodcom 🙂
skor by som isla v juni, alebo na prelome jun/jul
tu som ti tak narychlo nasla ceny cez satur
http://www.satur.sk/hotel/royal-beach/ceny
na 10 dni s PP to vychadza cca 500 E, a za tu cenu najdes aj letecky
inak tiez som sa bala letiet, ale cesta busom tak daleko sa mi zda ovela vacsie utrpenie 🙂

prasiatko30
22. feb 2012

@ivana29 - ja ti radsej odporucujem nadopovat sa niecim ako ist autobusom - je to strata casu - ak mas 2tyzdne dovolenky a z toho mas 4dni stravit zavreta v autobuse - to sa mi naozaj nezda ziadna vyhra - to uz potom radsej pohladat ubytko na vlastnu past a ist vlastnou dopravou a zastavovat sa podla potreby a chuti. a cenovo - si myslim ze pomaly ale iste to budes mat aj drahsie ist autobusom ako lietadlom - do girona lieta napr ryanair z bratislavy a tam sa mozte 4clenna rodina dopravit viac nez ekonomicky pokial idete mimo sezonu, pripadne viem ze su nejake lety aj na mallorku alebo do malagy - cize sa mozes dostat aj trosku inde nie len do katalanska - i ked pokial si v esp nebola tak stoji za to pozriet si aj to.

a ano tiez som absolvovala dovolenku v spanielsku busom - slobodna bezdetna a bolo mi jedno ze stravim 36h v buse - ci kolko to bolo - neviem si to dost zivo predstavit s detmi - hlavne v tom zmysle ze by sa mali drzat harmonogramu soferov a vychadzat z busu len vtedy ked to im pride vhod nie mojim detom 😅

ivana29
autor
22. feb 2012

@prasiatko30 No to by som isla len ja a priatel. Ja viem takato dlha cesta buso, je otrocina, len pre mna by bolo o vela horsie sediet a vydrzat 4 hodky v lietadle, fakt ja za chvilu z lietadla by som bola sediva.
Inak som aj zvazovala dovolenku lodou, ale to sa pohybuje okolo 600e na osobu, tak to niekedy v buducnosti, teraz som premyslala nad tymto Spanielskom alebo Chorvatskom, len mozeme ist bud na konci augusta-zaciatkom septembra a to v Chorvatsku bude asi uz dost chladno... Neviem no, uvidime co a ako.. ake budu ceny a tak. Prijala by som nejaku super last-minutku za super cenu 🙂 🙂

prasiatko30
23. feb 2012

@ivana29 - v tom pripade by som ti rozhodne odporucila vlastnu dopravu - chodte autom a po b&b pripadne malych hotelikoch - ja by som vobec nevolila organizovanu dovolenku - a pri spanielsku mas kopec apartmanov na prenajatie ktore su omnoho pohodlnejsie ako hotel - skus sa na to pozriet 😉

zuzana76
23. feb 2012

@ivana29 ja by som teda tiez isla radsej autom ako busom, na prenocovanie by ste si mohli najst na jednu noc hotel, napr niekde v Taliansku, alebo Francuzsku a potom pokracovat dalej, alebo ist trajektom, z Janova do Barcelony, alebo z Livorna do Valencie, cesta trva okolo 12 hodin, vezmu vas aj autom, na tejto stranke si prepocitas aj kolko by vas vysla doprava, na trajekte by ste aj prespali http://www.directferries.sk/taliansko.htm

redangel32
2. jún 2012

@liz_lemon Ahoj. Pisala si tu uz davnejsie,ale zaujalo ma to,pretoze prave my planujeme zaciatkom septembra ist do Spanielska. (Girona) Pises,ze uz by si viac v taky cas nesla. 😒 Dufam,ze bude este pekne a pocasie nam vyjde. V ktorej lokalite ste boli a co by si doporucila?? dakujem 😉

liz_lemon
2. jún 2012

@redangel32 my sme boli v Lloret de Mar, nesla by som tam prave kvoli pocasiu, boli sme tam 2 tyzdne (04.09-18.09), a byvalo aj zamracene a tiez par dni prsalo
boli sme tam pred 11 rokmi, tak uz si to velmi nepamatam, ale rozhodne treba ist do Barcelony
keby sme tam isli znovu, tak by som si urcite prenajala auto, a isla niekam do okolia, viem ze tam blizko bola nejaka botanicka zahrada, a urcite je tam toho ovela viac
treba si tam najst nejake infocentrum, a tam maju vela roznych prospektov + mapy

redangel32
2. jún 2012

@liz_lemon nakolko moj muz nie je lenoch plazovi,tak auto sa urcite bude poziciavat 😉 . Mame v plane navstivit Barcelonu,len neviem v akom rozsahu sa nam to podari pri 3r.dietati. Cize par uprsanych dni sa nic nedeje. Tu ich mam cely rok. Nechcela som ist k moru prave cez sezonu kvoli synovi. Neviem ako by znasal tie horucavy. A hlavne tie klimaticke soky. Ideme zo severu na juh.

liz_lemon
3. jún 2012

@redangel32 podla mna deti zvladaju pobyt pri mori dobre, mozno aj lepsie ako dospeli
neviem, teda odkial idete, ale ak z UK, tak v Spanielsku je strasne vela ludi odtial aj s detmi, takze nie je sa coho obavat
inak osobne by som skor odporucala ist na Malorku, podla mna je to idealne miesto pre dovolenku s detmi
my sme tam boli 3x sami a presli sme ju autom fakt celu, ale viem, ze ked sa nam narodi babo, urcite tam pojdeme zase, lebo su tam fakt krasne plaze s pozvolnym vstupom do mora (hlavne na severe), je tam plno vselijakych atrakcii pre deti, ako aquapark, marineland, hlavne mesto je krasne, takze Malorka u mna vyhrava

redangel32
3. jún 2012

@liz_lemon tam som chcela ist aj ja. Ale muz tam nechce ist prave tej kope anglanov. Ktori su dost hlucni atd. 😒

liz_lemon
3. jún 2012

@redangel32 tak toho by som sa vobec neobavala, Anglicania su vsade, a to iste plati aj o Nemcoch a Rusoch, ale nikdy som nemala pocit, ze by ma ich pritomnost nejako obmedzovala, na plazi su skor rodinky s detmi, a mladez sa vacsinou bavi v noci po baroch, kam sme my vobec nechodili, takze to bolo uplne v pohode

redangel32
3. jún 2012

@liz_lemon suhlasim s tebou. A ked ste boli v Spanielsku boli ste ubytovany v hotelovom komplexe? Mna skor toto odradza. Ci to tam nebude velmi rusne.

liz_lemon
3. jún 2012

@redangel32 v Llorete sme boli v hoteli Xaine Park, ktory ale urcite neodporucam
na Malorke v hoteloch Pionero/Santa Ponsa Park, su to 2 susediace hotely, patriace do jednej siete Globales, a tie rozhodne odporucam, su skvele, ked sme tam boli (2006, 2007 a 2009) mali len 3* ale uz maju 4, comu sa ani necudujem, lebo uroven bola vzdy vyssia, aj co sa sluzieb tyka, jedlo fantasticke, izby su pekne, jedina nevyhoda bola plaz, ta sa nam nepacila, ale tym ze sme mali auto, tak sme chodili po celom ostrove, a najkrajsie plaze boli jednoznacne na severe, biely piesok ako v Karibiku, takze s dietatom, by som asi rovno isla na sever, lebo kazdodenne cestovanie z juhu na sever je unavne, nam to vsak nevadilo, lebo po ceste sme sa vzdy niekde zastavili, v nejakom meste a pod.

redangel32
3. jún 2012

@liz_lemon my mame vyhliadnuty tento hotel,nakolko je priamo na plazi http://www.booking.com/hotel/es/tahiti-playa.sk...

liz_lemon
3. jún 2012

@redangel32 vyzera super

froschka
26. feb 2014

Ahojte. Zaujima ma ci uz niekto pokukuje po dovolenke v Spanielsku...Ja som zhrozena kolko stoji take Turecko - tyzden 4xxxx all inclusive 2 dosp 3 deti nad 2000 euro.... doposial sme chodili bez deti, a v maju minuly rok sme vzali dvojicky do Egypta na tyzden....Teraz nakolko su skolopovinne tak sme odkazany na dovolenky cez prazdniny...co tedy az taka dovolenky nie je ale na vyber nemamae a tak sme sa rozhodli ze ked uz mame dat 2tis za tyzden tak co tak skusit 2 tyzdne ale uplne inak 😀
priklad: 14 dni apartman priamo na mori pri Malage za 770 eur
letenky pre 2 dospelych a 3 deti 1200 euro ( urcite by som pokukala este lacnejsie)

ale neni v tom strava este ...vylety neratam lebo to je vzdy extra ci mate all inclusive alebo na vlastnu past daco....

zaujima ma ci niekto ma podobny rozpocet ci saa zmesti, ako to vidite a tak 😀

Autom ci busom nepripada do uvahy....
Karavan sme kukali cena na den v sezone cca 90-100 euro alebo prives cca 50 euro na den, plus nemate benzin, nemate stojne v kempe...

ale beriem akekolvek nazory postrehy pripomienky, napady 😀

221girl
12. apr 2014

Prosim vas,vie niekto o CK ktora ponuka zajazdy do spanielska autobusom?

99valika99
11. dec 2014

Ahojte,
my sme boli tohoto roku v Andalúzii a bolo suuupeeer. Krásne počasie, upravené pláže a mestá, všade čisto a upravené. Krásne parky či už pre deti alebo dospelých. Bývali sme v apartmáne. Apartmán priamo pri mory, krásny, veľký s 2 dvoma spáľnami nadherná veľká záhrada, s bazénmi. Deti sa veľmi tešili a páčilo sa im to. Strava vlastná, ale ceny potravím v Andalúzii sú lacnejšie ako na Slovensku. Nám to vyhovuje, pretože deťom navaríme čo jedia a nemusíme sa stravovať v hoteloch kde je stále to isté a navyše tam musíte byť načas. Boli sme tam cez slovenskú rodinnú cestovku Andaluzia Travel.sk Aj cenovo to bolo super. Ubytovanie nam našli presne podľa naších požiadaviek. Oni tam žijú a tým pádom Vám vedia veľmi dobre poradiť a vybrať pre Vás to čo chcete. My sme boli spokojní.ˇ

Nabudúci rok tam asi ideme opäť. Je tam krásne.

emyly
6. jan 2015

@99valika99 a kde presne ste boli, a v akom mesiaci? My premýšľame nad júnom, no nevieme či nebude ešte chladné more 🙂 ale Andalúzia - Malaga určite 🙂

malinka158
6. jan 2015

@99valika99 ahoj, co je to za agenturu? 🙂 citam ze ste bolivelmi spokojny 🙂 🙂 a aka je asi priblizne cena za apartman?

99valika99
7. jan 2015

Boli sme od Malagy cca 30-40 km, Tu agenturu tam ma slov.rodina s detmi, oni tam ziju takze Vam aj vedia poradit co je kde pre deti, co sa oplati vidiet. My sme boli v Juni na 7 noci a cenovo bolo ubytko asi 700 €. Ale apartman ktory sa neda porovnat s Chorvatskom. Priamo pri mory, ziadny dedko s babkou pod Vami, zahrada v komplexe, bazeny. More je mozno chladnejsie ale ked tam chodi tolko turistov ako hovorili okolo 10 mil.rocne, tak to asi nie je zle. A krasne parky, promenady, mas kan ist a co robit.

malinka158
8. jan 2015

@99valika99 dakujem za info 🙂 🙂 🙂

kikina84
8. jan 2015

@ivana29 my sme boli na costa brave autobusom z BA.,..isli sme cca 25 hodin..a boli sme spokojny 🙂