Taliansko verzus Španielsko

diaszoky
9. feb 2022

Ahojte sla by som na dovolenku ale neviem sa rozhodnut. Viete mi poradit aj hotely a cestovku a skusenosti s Talianskom a Spanielskom? Dikk

lucpro1
9. feb 2022

my tento rok by sme chceli Spanielsko, v Taliansku sme boli, pacilo sa nam, ale boli sme na aute a to uz by som nesla, ked uz tak letecky. Zalezi co konkretne vyhladavas, aky typ dovolenky 🙂

sissy27
9. feb 2022

@diaszoky ja osobne mám radšej španielsko... cestovku neporadím - kúpim letenku, booknem ubytko buď cez airbnb alebo priamo hotel tam kde mi vyhovuje a idem.
Autom máš bližšie taliansko. Kamoška ale chodí na Sardíniu autom, ak by si chcela, tam ti viem zistiť viac. Len teda je to cesta tak na 24hod aj s trajektom.

familytravel
9. feb 2022

Záleží, čo od dovolenky očakávate. Či chcete byť prevažne na pláži, alebo chcete robiť výlety. Obidve krajiny sú úžasné. Mám radšej Španielsko, kvôli tamojšej mentalite, dobrému jedlu a sexi španielčine 🙂

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diaszoky
autor
9. feb 2022

@lucpro1 no klasika skor hotel asi plna penzie a najme letecky

diaszoky
autor
9. feb 2022

@sissy27 aha len trosku sa bojim ist autom ked neviem taliansky a vsetko to ubytko vybavovat a tak aj skor cez cestovku kde sa uz nemusim starat

diaszoky
autor
9. feb 2022

@familytravel ja skor plaz ma vylety si nepotrpim

kiwi3
9. feb 2022

ja som v spanielsku zazila najhorsiu dovolenku, zaciatkom septembra v andaluzii. zima a dazd, ochorela som, pri mori sa za vsetko platilo a jediny den, ked sa dalo ako tak plavat, tak prisli meduzy. potom som bola este v barcelone a okoli, tam bolo fajn more (iba v tom okoli). v taliansku tiez niekolkokrat. ale kulturne mi velmi nesedia ani spanieli ani taliani. ja mam velmi rada francuzsko, tam mozem ist hocikedy.

diaszoky
autor
9. feb 2022

@kiwi3 aha a preco ti kulturne nesedia??

kvetinka75
9. feb 2022

mne vyhovujú obe krajiny. Do Španielska som chodievala koncom mája - teplé more, aj počasie úžasné. V Taliansku počas leta - teplé počasie aj more. Čo sa týka mora a pláži - obe krajiny rovnaké. Jedlo, ubytovanie bolo dobré v oboch krajinách. Francúzskom som iba tak preletela, takže neviem až tak posúdiť , ale nebolo zle ani tam. Ale po 2 dnoch to neviem tak porovnať.

familytravel
9. feb 2022

@diaszoky tak potom nádherné pláže sú v Kalábrii a na španielskej Mallorce.

kiwi3
9. feb 2022

@diaszoky neviem, nie som asi dostatocne temperamentny typ 😉. akoze bolo tam vzdy fajn, ale francuzsko mi fakt sedi. historia, krajina, kultura aj ludia. navyse, priatel ma miernu averziu k spanielom, odkedy s nimi pracoval. podla neho su to take zvieratka (asi narazil na zle typy)

diaszoky
autor
9. feb 2022

@familytravel dakujem za konkretny tip😇

diaszoky
autor
9. feb 2022

@kiwi3 aha 😊