Dovolenka v Tunisku v máji

denka155
13. apr 2022

Zdravím, aké máte skúsenosti s dovolenkou v Tunisku v máji? Bude more už dostatočne teplé na kúpanie? Oplatí sa tam ísť? Ďakujem za odpovede 😊

darkswan
13. apr 2022

Ahoj, na figu, more hnusne spinave a chladno, teda tak 22-23...a celkove nie pekna destinacia, jedlo nic moc

denka155
autor
13. apr 2022

@darkswan Akú inú destináciu nám odporúčate v máji? Dá sa nám tento rok len budúci mesiac.

54tinka54
13. apr 2022

@denka155 my sme boli na prelome mája-júna v Egypte. Bolo horúco voda tiež príjemná.

denka155
autor
13. apr 2022

@54tinka54 V Egypte sme tak boli 2 roky dozadu koncom októbra a bolo teplúčko a aj more teplé. Preto hľadáme tento rok inú destináciu.

54tinka54
13. apr 2022

@denka155 inak nám sa v Tunisku páčilo, boli sme konkrétne v mestečku Mahdia - je tam jedna z najkrajších pláží v krajine. Ale boli sme tam teda v auguste čiže neviem ako tam je v máji.

sisa_s
13. apr 2022

@denka155 neviem, aky rozpocet mate, ale pozri oman, hydrotour tam bude lietat aj v maji, pocasie skvele 🙂

pribinak
13. apr 2022

Bola som v Tabarke, ale to bol už koniec júna. Pláže aj more ok. Dokonca je to skvela destinácia pre tých ktorí radi šnorchluje, sú tam krásne útesy, rybky, chobotničky, kraby, ….
Jedlo bolo v hotely kontinentálne, bolo ok. Je to malé mesto s trhoviskom

A aby som nezabudla, ráno môže ísť na pláž zbierat malé koraly a mušle, ale musíš ísť skoro aby tá domáci neprebehli

jaja20
13. apr 2022

@darkswan Ale netáraj,v Tunisku je krásne more,jemný biely piesok,krásne pamiatky a milí ľudia. Jedlo aj dezerty dobré. V akom hoteli a v ktorej oblasti si bola ?

marwa
13. apr 2022

@denka155 v máji je ešte studené more, počasie fajn tak okolo 25-30C ale more fakt studené.Mám vyskúšané😉..Inak Tunisko krásne..

jaja20
13. apr 2022

@denka155 Omán by bol fajn,len cenovo šiel veľmi hore. My ideme 1. 5. do Arabských Emirátov,konkrétne Fujairah,to je hneď pri hranici s Ománom,tak uvidíme,či tam budú robiť nejaký fakultatívny výlet.
V Tunisku som bola v Monastire a na Djerbe a teda úplná nádhera,ak budeš chcieť,pošlem fotky.

tenerifka
13. apr 2022

@jaja20 len typicka plazova dovolenka v Omane v AI hoteloch je na juhu v Salalah, tam sa dostanes zo SAE jedine lietadlom, lebo je to daleko

darkswan
13. apr 2022

@jaja20 netaram, myslim, ze kazdy mame pravo na svoj nazor, pre mna to bola taka studentska dovolenka, avsak rozhodne by som sa tam nevratila, pre mna more vyslovene odpudive, v tej dobe tam bol extrem naplavenych rias a prislo mi more proste spinave...bola som v monastire...ludia doterni, krajina ma skutocne neoslovila

darkswan
13. apr 2022

@denka155 tazko povedat, netusime co preferujete...ja by som si isla oddychnut niekde na fuerteventura, teneriffe ale tam je zas ocean celorocne chladnejsi a v maji asi nie extrem teplo

tenerifka
13. apr 2022

@darkswan na Kanarskych je ocean v maji naozaj studeny, teplo je, ale omocis prst a prejde ta chut🤣

darkswan
13. apr 2022

@tenerifka ja viem, on je studeny aj v auguste😅 takze pre otuzilych, ale zas krasne cisty, aspon na fue

mistymay33
13. apr 2022

@jaja20 v Tunisku je krásne more? Podľa mna nie je. S Egyptom sa nedá ani porovnať. To už aj v Chorvátsku je krajšie more.

54tinka54
13. apr 2022

@mistymay33 áno pridávam sa, je tam krásne more.. určite nie je v Chorvátsku krajšie 🙈 asi zalezi do akej lokality ideš.. a mne sa napr more v Egypte nepáčilo

jaja20
13. apr 2022

@tenerifka Ale veď my tam nechceme ísť na dovolenku,len na nejaký výlet popozerať. Klasicky pôjdeme do Ománu v decembri cez sviatky,už sme si to tak naplánovali 🙂

jaja20
13. apr 2022

@mistymay33 V Chorvátsku? Preboha,veď tam sú samé kamienky,ležať tam je ako za trest + studená voda,ani služby za tú cenu nestoja. Chodievali sme tam každý rok na druhú dovolenku,ale posledné 3 roky radšej chodíme na obidve letecky a tam,kde je krásny piesok a podmorský život,nakoľko manžel vášnivo šnorchluje. Vždy som sa snažila nájsť miesto,kde boli pieskové pláže,ale jednoducho,nie je to ono.
Zvláštne,že v Monastire som bola aj ja,a mali sme tam nádherné more,farebné rybky,mušle,na brehu ráno sépiové kosti,ktoré sme zobrali našim andulkám,no proste,parádička 🙂
Ale tvoj názor ti neberiem,100 ľudí,100 chutí.
P.S. Riasy sú príroda,tú neovplyvníš,ale v kvalitných hoteloch ich odpracú ešte predtým,ako tam ráno nabehnú turisti.

mistymay33
13. apr 2022

@jaja20 Preboha?! Prečítaj si ešte raz čo som napísala. Ja som hodnotila IBA more, nie pláže, nie služby. More, znamená čistota vody, a podmorský svet.

jaja20
13. apr 2022

@mistymay33 Podmorský svet v Chorvátsku sa ani zďaleka nevyrovná iným destináciám. Tam uvidíš len pár sivých rybiek a samých ježkov. Žiadne karety,perutíny,murény,sépie,atď...tie sa vyskytujú len v teplých vodách.

jaja20
13. apr 2022
bubu2013
13. apr 2022

@denka155 ahoj, my sme boli v máji v Tunisku v Mahdii, konkrétne hotel Nour palace. Teplota bola príjemná, do 30°C, pláž udržiavaná s neuveriteľným množstvom mušlí, more chladnejšie, ale dalo sa kúpať. Hotel má vyhrievaný interiérový bazén, kde moje dieťa strávilo väčšinu času, vonkajšie bazény boli studené. Tunisko je pekná krajina, išla by som znova.

jaja20
13. apr 2022
jaja20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja20
13. apr 2022
pininka1
13. apr 2022

@darkswan vela zavisi od toho kde ides a kolko investujes do dovolenky. Urcite nie je vsade v Tunise tak ako si to opisala.

julie19
13. apr 2022

Ahoj, v máji by som to neriskovala môže to byt super ale aj nie … ja som bola v Tunisku na sluzobke koniec apríla/začiatok mája a bola teda riadna kosa dokonca dva dni z týždňa aj pršalo 🤷‍♀️ a ja nabalené len kraťasy a šaty 🙈😅 … ak do toho pôjdete pre istotku by som zvolila hotel s vyhrievaným bazénom

kormino
13. apr 2022

V Tunisku som bola 3x.Raz sme leteli 1.júla a dvakrát začiatkom septembra.V júli sme boli v Hammamete,ale pre mňa bolo aj vtedy more studené.V septembri sme boli v Mahdii a teda bolo super,more teplučké.Tiež som raz bola v Nour palaci a raz v Mahdia beach.Bolo super.

denka155
autor
13. apr 2022

@jaja20 Áno rada by som si pozrela fotky jasne 🙂 .... Emiráty som aj ja našla ešte je aj v máji dostupný termín. Nevieme sa rozhodnúť kam ísť. Ale podľa mna bude v Tunisku krásne, len teplota vody v mori v máji som si neni istá. V Egypte sa nám páčilo 2 roky dozadu super dovolenka, aj veľa výletov sme mali. 😊