Dvojročné dieťa pri mori

anjelik44
10. jún 2022

Ahojte maminky, prvykrat ideme na dovolenku s dietatom má 2 roky . Ideme do chorvatska na piesocnaty plaz mate nejake rady tipy ? Bojim sa ako zvladne slnko , cez obed spi takze okolo pol11 uz pojdeme prec z plaze .Mám tu tieto otazky ak si najdete cas budem vdacna za vsetky Vase rady a odpovede dakujem krasne 🙂
1. Otazka je treba deti niecim natierat tiez po pobytu na slnku? 2.Ked sa spáli co je najlepsie ?
3.Mam jej kupit aj uv oblecenie napr tricko a k tomu plavkove nohavicky alebo stacia plavky?
4. Apartman je 100 m od plaze mam.tam brat aj kocik ci je to zbytocne ?
5. Boli vase deti chory z klimatizacie alebo to zvladli v pohode?
6.Co take mam este zobrat? Naozaj treba sprej do nosa aj kvapky do oci aj pre deti ?

ichbinich
10. jún 2022

1. po pobyte som nenantierela.
2. bud nejaky after sun s alove vera, alebo rovno bepanthene pen na popaleniny (dufam, ze sa to nestane)
3. uv oblecenie je super, zvlast, ked sa bude chciet iba hrat a cvachtat. Urcite kup. Dole stacia plavkove novahicky, pdla mna
4. kocik ber, pojdete na prechadzku, pripadne na spanie, ja by som ho urcite nenechala doma
5. nikdy chori neboli
6. ja bravam minimum liekov, ak je v mieste dovolenky lekaren, nemusis extra kupovat teraz a brat. Ak mas, zober. Ak nemas, podla potreby kupis na mieste
Peknu dovolenku!

ichbinich
10. jún 2022

A nezabudni klobucik na hlavu alebo siltovku. Najlepsie, ak bude mat vzadu predlzenie achranit aj zatylok.

anjelik44
autor
10. jún 2022

@ichbinich ďakujeeeem 🥰🥰👍

anjelik44
autor
10. jún 2022

@ichbinich ano ano taku mam z decathlonu so siltom je super a uv tricko s dlhym rukavom ci s kratkym ? 🙂

ichbinich
10. jún 2022

@anjelik44
Hm, ja mavam s kratky, resp. polodlhym. Na druhej strane, pre take male dieta, asi je lepsie dlhy, nech je chranene co najviac...

sissy27
10. jún 2022

@anjelik44
1. Spáleniu v prvom rade predchádzať, pri malom dieťati by som investovala do oblečenia s UV faktorom, nekryté časti tela natierala kvalitným krémom s vysokým UV faktorom a keďže budete pri mori, tak ja osobne by som pozerala aj na to, aby bol "ocean friendly". A samozrejme pokrývka hlavy, ideálne sú také šiltovky so "závojom" vzadu, aby bol chránený aj krk.
2.Ak už sa spáli, tak panthenol je výborný.
3. plavky alebo kraťasky to už je jedno. Ak sa ešte nepýta na wc, tak niečo pevnejšie, čo zadrží stolicu.
4. kočík pri malom dieťati je fajn - niekedy tých 100metrov môže trvať večnosť, a poslúži aj na prepravu hračiek a všetkých "harabúrd", prípadne si v ňom dieťa pospí
5. s klimatizáciou to netreba preháňať, potom nie je dôvod ochorieť. Ak idete letecky, kde si to neviete sami regulovať, tak určite obliecť niečo dlhé a s kapucňou - ak bude príliš silná klíma, tak zakryť hlavu, ak bude teplo, tak vyzliecť vieš vždy.
6. Lieky nebrávam vôbec, pokiaľ nejdeme niekam mimo civilizáciu. V klasických turistických oblastiach sú lekárne, takže kúpiš čo potrebuješ.
Peknú dovolenku ;)

anjelik44
autor
10. jún 2022

@ichbinich ano to je pravda 🙂 dakujem za tip

anjelik44
autor
10. jún 2022

@sissy27 klobuk o siltom mame uz chrani krk aj usi , more ma eco certifikat cista voda a nizka voda je velmi dlho
Plienky uz nenosime cize na wc tak dufam ze tam su nejake zachody vonku alebo co :D
Autom ideme tak klimu budeeme regulovat my , a dakujeeme 🥰👍

lulu0123
10. jún 2022

Uv oblecenie urcite.Ja este aj 6rocnej davam uvtricko s dlhym rukavom na plazi.Ostatne casti natierat stale.Nedovolit spalit.A ciapku,ktora kryje aj krk.A nejake hracky do piesku,vody vezmite.Moje deti sa zabavia s tym dost dlho.Kocik sme my nezvykli bravat na plaz.Ale zas vecer na prechadzku a pod. sa zide urcite.

sojorez
10. jún 2022

1. Nasi sa natieraju kokosovym olejom.
2. Take drobne by sa vobec nemalo spalit, takze predchadzat spaleniu - od cca 11tej do 15 tej mimo priameho slnka/ podla intenzity, pozor i na odrazy od piesku a vody. Ak uz, tak panthenol, ale napriklad i biely jogurt....
3. Nasi sa pod uv obleckom parili, robili sa im potnicky, takze boli bez. Riesila som to slnecnikom pichnutym do mora, takze boli v tieni.
4. Kocik urcite brat.
5. Klima nevadila.
6. Ja mam dve verzie lekarnicky - prirucna, na vylety kolo domu a dovolenkovu lekarnicku.

alanko20
10. jún 2022

@anjelik44 pani myslela, aby bol opalovaci krem vhodny do oceanov, mori. Su aj take specialne🙂

anjelik44
autor
10. jún 2022

@alanko20 aha jasne ze krem aby bol som rychlo citala 🙂 dakujem za objasnenie ;)

trinity_77
10. jún 2022

@anjelik44 ahoj, aj ja sa chystam do HR s mojou 2 ročnou dcerkou, môžeš mi dať prosím tip kam presne idete?

anjelik44
autor
10. jún 2022

@trinity_77 ahooj, my ideme na ostrov Rab do mesta Lopar 🙂

heidy222
10. jún 2022

Co sa tyka klimatizacie, ja zvycajne Ani nepotrebujem zapnut a ak tak Len na zaspavanie trochu vychladit izbu

amelie2017
10. jún 2022

Zijeme v Spanielsku, dcera sa narodila na Malorke, byvali sme cca 400m od plaze. Na plaz sme chodili od jej 5 mesiacov. Od maja do oktobra. Kocik sme brali vzdy, vsak nalozis vsetky osusky, hracky, slnecnik. Na plaz sme vzdy chodili a chodime rano okolo 9, do tej 11. sme doma a potom zase poobede okolo 17. Ja som dceru o 9. rano nenatierala, az tak po pol hodine. To slnko rano nie je az take silne a treba aj vitamin D. Inak pouzivame isdin alebo la roche posay 50+. Nikdy sa nespalila, takze po opalovani nebolo nic treba. Uv oblecenie sme nikdy nemali, aj ked sme boli rano na plazi na obed na bazene a poobede znovu na plazi. Ako som pisala, na plaz sme chodili, ked nebolo najsilnejsie slnko a doma na bazen tak na 20 min, potom sa zahrat doma v tieni, zas sa okupat v bazene..
A k tej klime, my doma nemame 😅😅 takze sa varime. Ale ked sme mali, tak sme ju zvykli pustit, ked sme boli na terase. Nech sa izba trochu vychladi a ked sme boli vo vnutri, tak sme ju vypli.
Co sa tyka liekov, zober nieco na teplotu, nurofen alebo podobne, ak by nahodou chytil v noci a vsetko ostatne kupis tam, ak by bolo treba.

anjelik44
autor
10. jún 2022

@amelie2017 dakujeem za odpoved 🥰👍

obcansr
13. jún 2022

Ja som mojim davala skor biele tricka take tenke. Mne to oblecko s uv pripadalo jak skafander a kamoskyne deti boli vyhadzane od potniciek z nich. Kocik vezmi zijde sa. Ja beriem asi aj tej nasej 3r pre istotu. Kto by ju nosil na rukach 🙈🙈🙈🙈 peknu dovcu

anjelik44
autor
14. jún 2022

@obcansr vraj su vzdusne nevidela som.este take tricka , ale nakoniec asi kupim tankini s kratkym rukavom a nohavicky plavkove k tomu aj lahsie ked jej treba cikat , kozik vezmem samozrejme myslela som skor ci na.plaz mam trepat ale lahsie sa davaju veci tasky do kocika ako niest v rukach :D dakujem pekne 😊😊😊