Je dovolenka v Egypte vhodná pre 4-ročnú?

tankatanka
2. júl 2019

Ahojte,
Chcem sa opýtať čo hovoríte na dovolenkovu destináciu egypt? Chceme ísť s dcérkou 4rocnou, či je to vhodné pre dieťa a či ste boli náhodou v long beach resort🙂

adriana2680
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mrkva19
2. júl 2019

Strava je v pohode,treba len davat pozor na studene napoje, teplotu, aku si vyklimujes na izbe a urcite netreba kupovat endiex... Kupis v egypte antinal alebo drotazide za smiesne prachy a mas istotu, ze zabere... Viem, o com hovorim, robila som delegatku v egypte 4roky 😉

eliska13
2. júl 2019

@mrkva19 ktora oblast sa Ti najviac pacila pripadne hotel odporucis?
@tankatanka a hlavne nejest vsetko mne je zle, ked vidim ludi na ranajkach co pojedia sladke, slane melon kavu a potom, ze zazivacie problemy maju.

eliska13
2. júl 2019

@tankatanka zarucene pocasie, krasne more dobre si vybrala.

lenkaam_1
2. júl 2019

Na dieta teraz podla mna moc teplo tiez som robila v eg 3.5 roka

pinqina
2. júl 2019

My sme boli v egypte 3 roky po sebe, milujeme to tam 🙂 pocasie niekomu nevyhovuje nakolko je na slnku aj 45 stupnov ak nie viac ale my si ho teda nevieme vynachvalit , taktiez teplucke a krasne more (teplota vody 27 je pre nas studena , v Egypte ma more 30 stupnov a to je to prave orechove ) 😂 Ked si odmyslis vtieravych domacich tak super 🙂 nam sa najviac pacilo v makadi bay , hotel makadi spa 🙂

kolecko11
2. júl 2019

Egypt ok, ale s dieťaťom by som určite nešla v sezóne. Pozri si priemerne teploty júl/august....je to na nevydržanie . Boli sme tak 1x v auguste. Pol dňa sme sa skrývali v tieni, nedalo sa vôbec nič, ešte aj záliv bol nechutne teplý. Inak všetko v pohode, všetkého nadostac, mili ľudia, personál...v celku som bola v Egypte 7x, ale už vždy mimo letnej sezony

pinqina
2. júl 2019

@tankatanka a pozor na pitie, davaj malej pit len mineralnu vodu z flase.. tiez pozor na ovocie umyvane v ich vode.. faraonovu pomstu sme raz mali a teda ziadna sranda 🙂 odporucam kupit antinal u nich a brat ho preventivne aj ked ziadne problemy nie su 🙂

tenerifka
2. júl 2019

Egypt pri dodrzani hygieny a pri dobrom cestovnom poisteni ok, ak budes s dietatom len v rezorte, ale urcite najskor v oktobri, take horucavy su velky napor pre stredoeuropskeho dospeleho, nieto este dieta

lusinda1989
2. júl 2019

My chodíme každý rok s deťmi ale mimo sezóny chodievame v máji to sa tam dá vydrzat. Raz sme boli koncom augusta a horúčava bola teda ešte riadna. Sranda chodíme s deťmi už sme boli 3x a väčšinou zažívacie problémy len my dospeli. Deti len výnimka a po antinale im bolo dobre dá sa kúpiť aj ako sirup. Strava dobrá ale dávajte si pozor na vyber hotela vzhľadom na pláž. My sme boli v Long Beach ešte ako slobodný s muzom vtedy to bol ešte hilton long beach a teda pláž nič moc veľmi plytká. Čím južnejšie ideš v hurgade tým výraznejší máš odliv a more takmer žiadne. Tento rok vyberal muž hotel a pláž katastrofa pri odlive sme 200-300m mali vodu len po členky a pri prílive 200-300m len tak do Poľky stehien. Najlepsi hotel kde sme boli bol Rotana Coral beach ale teraz je to nejak premenované ani neviem ako. Ale určite pozeraj hoteli na severe hurghady

nika_m
2. júl 2019

Ak date pozor na hygienu a stravu tak sa to da...treba zvazit aj cas kedy pojdete lebo lete je tam velmi horuco a aj dospely clovek ma co robit 🙂 neviem ci mas na mysli ten hotel, ktory bol predtym Hilton Long Beach, ale ak ano tak sice som tam bola pred 10 rokmi cca ale teda uz vtedy nic moc no 🙄 hladala by som nieco novsie alebo viac udrziavane...ale neviem ci sa nieco zmenilo k lepsiemu, ten hotel nepozeram uz vobec pretoze by som tam viac nesla 🙂

lusinda1989
2. júl 2019

@nika_m áno podľa mna mysli ten lebo my sme boli tento rok pár hotelov vedľa a keď sme išli na výlet brali sme odtiaľ ľudí a už bol len long beach bez hiltonu 🤔

tankatanka
autor
2. júl 2019

@nika_m áno myslím ten

nika_m
2. júl 2019

@lusinda1989 tak to bude potom ten...u nas to bola prva dovolenka v Egypte a nie ze by to bola katastrofa alee uz sme si vyberali nieco lepsie potom 🙂

nika_m
2. júl 2019

@tankatanka more si uz nepamatam vobec, my sme aj tak boli este "deti" s bratom takze bazen bol u nas prvorady...ubytovani sme boli na konci uplne v bungalove, jedno stastie ze pred nim bol bazen s barom :D do restauracie sme museli prejst k hlavnej budove, prechadzka nezaskodi, len na obed v tej horucave to bolo hnusne :D celkovo to bolo ok, ale hotel uz vtedy bol starsi a mozno sa najde niekto s novsimi recenziami...jedine co tam bolo uplne top a uz som to nikde take super asi nezazila boli animacne programy vecer :D

zuzicka48
2. júl 2019

@tankatanka za mna jedlo katastrofa

martinka13
2. júl 2019

S takým malým dieťaťom by som ja nešla. Ale koľko ľudí, toľko chutí.....

lindusss2016
2. júl 2019

@tankatanka my sme boli s 5 rocnou v hilton long beach. Krasna plaz, nadherne more, jedli sme ale velmi opatrne, mala inak prezila cely tyzden viac menej na suchom pecive 😂 pili sme len flaskovu vodu, nedavali sme si zmrzlinu a v pohode, nemali sme ziadne problemy. Akurat, ze my sme boli v decembri, kedy bolo krasnych 30°

tankatanka
autor
2. júl 2019

@zuzicka48 prečo?

tankatanka
autor
2. júl 2019

@nika_m u nás to bude tiež prvá dovolenka v Egypte 🙂

vikusjk
2. júl 2019

@tankatanka v nedelu sme sa odtial vratili 🙂 Teda z Egypta, nie z toho hotela, ktory uvadzas. Nasa ma 7, ale bolo tam kopec deti, aj mensich, na moje pocudovanie aj babatiek. Ak idete cez cestovku, mali by ste mat vsetko zabezpecene cez delegata, hlavne si vyberte cisty hotel, urcite nie menej ako 5*. My sme mali mega dovolenku, mala s muzom aj plavali s delfinmi. Napriek velkej opatrnosti sme vsak nejake zaludocne problemy mali, teda az teraz po navrate tri dni mame, ale nie je to nic strasne. Drzim palce, uzite si to 🙂

pinqina
2. júl 2019

Inak ja by som do Egypta uz nikdy nesla do ineho hotela ako 5* .. raz sme si vybrali 4* a teda na pocudovanie to bolo riadne poznat a citit ci uz na hoteli alebo na sluzbach..

nika_m
2. júl 2019

@tankatanka no zalezi ake mate preferencie, co chcete v hoteli mat, presna lokalita a vzdialenost od letiska a ake su financne moznosti ale ja osobne by som vam odporucila este popozerat nejake ine hotely 🙂 ja som bola v egypte viackrat ale tento hotel by som dala na koniec zoznamu

dom_evi
2. júl 2019

da sa ako nevidim v tom problem, no nad cim by som isto popremyslala su vylety. tych by som sa asi nezucastnovala s tak malym dietatom. ked tak si uzivat dovolenku v resorte

gabikaon
2. júl 2019

My sme boli v Egypte, keď mali dievčatá 2 a 4 roky a boli sme v auguste a úplne v pohode to teplo znášali. Boli sme veľa v mori, potom pod slnecnikom a cez obed sme chodili na izbu. Pre nás top hotel Sea Gull v Hurghade, deťom sa tam veľmi páčilo, super služby aj strava všetko.

tankatanka
autor
2. júl 2019

@nika_m ďakujem za radu🙂

tankatanka
autor
2. júl 2019

@gabikaon idem ho pozrieť dakujeem

tankatanka
autor
2. júl 2019

@vikusjk a v hakom hoteli ste boli prosím ta?

timilv
2. júl 2019

Odporúčam pridať sa na Facebooku do skupiny: Aktuálne v Egypte
Je tam veľmi veľa recenzií na hoteli v Egypte. A hlavne sa tam dajú nájsť aj aktuálne skúsenosti z tejto sezóny... Lebo to čo bolo napríklad pred rokom už tento rok môže byť úplne inak 😉 ja napríklad čo sme boli v Egypte v jednom hoteli asi 3 roky dozadu tak tento rok by som tam asi ani nevošla, tak veľmi sa to tam zmenilo... Hlavne keď idete s dieťaťom si to treba všetko radšej dopredu pozisťovať ☺️

tankatanka
autor
2. júl 2019

@timilv jasne ďakujem 🙂