Sardínia, Sicília - južné Taliansko s malými deťmi

sonnnka
21. jan 2014

Dobrý deň, boli ste niekto v tychto destinaciach na rodinnej dovolenke? poradte prosim nejake dobre letovisko. chceli by sme ist na miesto kde sa nebudeme nudit, kde bude aj moznost nejakych fakultativnych vyletov (napr. aj lodou), kde je ciste more, piesocnata plaz a super by bolo keby ste poradili miesto kde je aj nejaka odlahla plaz na ktorej nie su masy ludi... aj keby bola par km od letoviska. Na jednej strane by sme chceli aj trochu rusneho mesta ale na druhej strane klud na plazi a peknu prirodu. Sme asi narocni ale ked ideme po dlhom case na dovolenku nech stoji za to 🙂

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka gatarella resort...pri meste Vieste...rezort pre deti ibaze animatori iba po taliansky...inak super.aj plaz medzi dvomma skalami asi 5km od letoviska. My sme taku nasli..bola bozska a nikto tam nebol....😉

sonnnka
autor
21. jan 2014

@katkasofi dakujem mrknem tam cez google street view 🙂 a bola tam aj moznost nejakych vyletov?

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka ubytko su vilky. Je tam aj bazen, pre deti kuez plavania...uplne super tam bolo.inak aj my hladame na tento rok nieco. Tak dajte baby navrh. Nesli sme cez cestovku, ja som vytelefonovala. Je tam aj pozicovna kocikov. Na plazi smyklavky a tak..vilky v lesiku, nafukovaci hrad, tenisove kurty.ako fakt tam bolo supeer

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka my sme isli na vodnom bicy na taky ostrovcek. Aj na lodi poriadaju vylety na nejaky ostrov celodenny...len zides z dialnice a 40km cesta klukata j miestu...ale inak fakt super...

fra
21. jan 2014

myslim že sa treba zamerať aj na datum, v tyzdni okolo 15. augusta je v Taliansku narodny sviatok ked všetci zo severu idu na juh... (a v auguste su aj celoštatne dovolenky ale najviac ludí odchadza k moru vraj prave okolo toho 15) - takže okolo 15. augusta budu asi plaže plné všade

sonnnka
autor
21. jan 2014

@katkasofi to znie super aj more tam vyzera byt krasne ciste podla fotiek... a cenovo vas to ako vyslo?

sonnnka
autor
21. jan 2014

@fra dakujem za upozornenie, tomu datumu sa urcite vyhneme. rozmyslame tak nad junom zaciatkom jula

sonnnka
autor
21. jan 2014

@katkasofi a kam by ste chceli ist tento rok? len taliansko alebo aj nejaka ina destinacia prichadza do uvahy? my mame precestovane grecko a ocaril ma ostrov zakynthos. naozaj krasna priroda cistucke more... aj ked ubytovani sme boli v takej malej dedinke kde bol az privelmi klud ale su tam aj rusnejsie letoviska... a co sa tyka vyletov odporucam okruh autobusom po ostrove a vylet lodou na asi najfotografovanejsiu plaz sveta navagio. neskutocna nadhera....

danielita18
21. jan 2014

kalabria je krásna a fifo ponúka aj celkom dobre ceny boli sme cez fifo a boli sme velmi spokojní a celkovo taliansko je krásne a dobré aj pre deti lebo su tu piesočnaté pláže a pozvolné vstupy do mora ale inak aj Lignano Sabiadoro je dobré letovisko pre rodiny s detmi len je to sever a je tam drahšie ako na juhu ale je tam príležitost na zábavu a odporúčam Júl lebo v auguste majú Taliano dovolenky ato je stahovanie národov a je to dobrý mesiac aj na sever aj na juh alebo potom september ale to už len juh s Talianskom som veľmi spokojná už som bola 5 krát na dovolenke a vždy len v taliansku a dalsia bude zase tam planujeme kalabriu ako som radila

danielita18
21. jan 2014

@fra máš pravdu v taliansku je 15.8. najvacsí sviatok v roku a vtedy je to vsade strasne preplnené ale celkovo august nie je moc dobrý na dovolenku v Taliansku oni majú celý mesiac dovolenku a vtedy sa vsetci zo severu valia k moru nemam nič proti Talianom mne sa veľlmi pácia ako národ sú spoločenskí, pohostinní a sú svojskí a trošku divokí 🙂 ale mne to nevadí ja som tam úplne spokojná a ešte sme si pred dvoma rokmi odtial priniesli najkrajší suvenír ktorý už má 9 mesiacov a vôbec sme to netušili až skoro po mesiaci som to zistila, ja Taliansko len odporúčam

snehulienka99
21. jan 2014

baby my sme boli tiež v Kalabrii, a keď chcete menej ľudí odporúčan jún, max prvý týždeň júl.. potom je to hlava na hlave a chaos

katkasofi
21. jan 2014

@fra jeis trn ich august!!! mai piu 😉

sonnnka
autor
21. jan 2014

@danielita18 v lignane som bola asi pred 15 rokmi a bolo tiez dobre, len tam boli dost preplnene plaze. Kalabria ma celkom laka, v tych koncinach som nikdy nebola. uvidime ake budu ponuky ck. dakujem za tip 🙂

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka my odparkovavame na mesiac karavan do chorvatska a jednu dovcu urcite len it...milujeme to tam😉cenu si moc nepamatam ale tusim cca 1600 plna penzia, kocik...byvanie vo vilke.sukromie...s kuchynkou, terasou...fasa. a cena nebola vysoka si myslim..

katkasofi
21. jan 2014

@danielita18 a na kalabrii co odporucas pre deti? mas daky hotel? ja som bola v tropei sukromne..len teraz mam uz dve deticky..

katkasofi
21. jan 2014

@snehulienka99 s detmi? daj navrh😉 vytelefonujem ked tak...😉

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka lignano ee. Mne sa tam nepacilo. Jeden den som bola na sardinii costa smeralda, akoze paraaaada ..

danielita18
21. jan 2014

@katkasofi ja som priamo na Kalabrií nebola ale chystáme sa ale my len cez fifo veľmi sme boli spokojní my cez Fifo boli v kampánií ale tento rok hu nemajú v ponuke preto chceme Kalabriu a aj sme tam plánovali íst a bude tam aj delegatka ktorá bola pred dvoma rokmi v kampánií a aj to je veľmi dôležité aká je delegátka ak máš možnost kukni Fifo

sonnnka
autor
21. jan 2014

@katkasofi karavan to je super 🙂 to som vzdy chcela cestovat karavanom po celom svete 🙂 nuz najprv si nejaky musime zadovazit. tento rok to bude len klasika ale kedze ideme po viac nez 3 rokoch pre mna to bude vytuzena dovolenka.
1600 nie je vela ked ste mali plnu penziu.

katkasofi
21. jan 2014

@danielita18 a jaky hotel? so sk animatormi?

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka vsak prave ze to tam nebolo drahe.ale cestovky ju neponukaju...my sme boli jediny slovaci tam..ciste sukromie. Ja viem po taliansky a manzel komunikoval v anglictine..personal max super. A karavan je tiez dobry len keksik je tam obtiazny 🙂🙂🙂

sonnnka
autor
21. jan 2014

@katkasofi haa tak to ma nenapadlo, dik za upozornenie 😉

danielita18
21. jan 2014

@katkasofi neviem kde som dala ten katalog ale ked sme boli v kampánií tak tam boli slovenskí animátori a verím že aj v kalabrií budú ked vlastne ten personal čo bol v kamapanií sa prestahoval do kalabrie

katkasofi
21. jan 2014

@danielita18 tak ak najdes daj vediet...😉 mozno sa tam stretneme 😉

katkasofi
21. jan 2014

@sonnnka cely sa kyve 🙂 to iste mobilhouse🙂🙂🙂 ani neskusajte keby nieco🙂🙂🙂

danielita18
21. jan 2014

@katkasofi možno aj hej 🙂

danielita18
21. jan 2014

@katkasofi inak môžem aj delegatke napísat a pozistovat lebo keby tam ideme tak isto si to najskor pozistujem my nejaký program moc sice nepotrebujeme my máme 99 mesacného chlapčeka ale aj tak by sme chceli nejaký ten výlet využit

pezu
21. jan 2014

ahoj, my sme presli autom celu siciliu aj kalabriu, a ak by som sa mala este vratit späť, urcite by to bola Sicilia. Su tam nadhne miesta. Kazdy kusok ostrova ma svoje caro. Velmi pekne plaze, ako aj samotne mestecko je Castellammare del Golfo, blizko Trapani (su tam pieskove, aj kamienkove plaze) . V lete tam lieta tusim aj Ryanair. Cestovky asi tuto oblast velmi neponukaju, my sme si ubytko zajednali cez net, bolo to uplne v pohode, pozicali sme si tam auto.
Ak uprednostnujete klasicku dovolenku s cestovkou, tak odporucam Campaniu, na rodinnu dovolenku odporucam hotel Heracles Village-skvela strava, peronal, tiche prostredie, sukromna plaz s lehatkami a slnecnikmi (pozri foto na ich stranke). V okoli su atraktivne miesta na vylety(pozostatky starych chramov Paestum, Pompeje, moznost plavby na Capri...). Tato cast v okoli Paesta nie je velmi typicka klasickymi dovolenkarmi, vacsina hotelov je tu prisposobena na svadobne talianske hostiny. Je to vychyrena oblast pre talianske svadby, kvoli atmosfere starych chramov, kde sa chodia mladomanzelia fotit. Preto neviem, ci to niektora cestovka este ponuka. My sme tam boli cez Satur, dva roky dozadu.
Z.

katkasofi
21. jan 2014

@danielita18 ja mam 4 ročnú a teraz 10 mesačného... Tak pre tu starsiu..

sonnnka
autor
21. jan 2014

@pezu dakujem pekne za tip, ostrov Capri mam tiez na zozname destinacii kam by som sa raz urcite chcela pozriet

danielita18
21. jan 2014

@katkasofi no a ešte máme skoro rovnako staré detičky a kedy je malý narodený? Náš je 4.4.