Kam na Vianoce do tepla?

15. okt 2023

Ahojte,
kam sa chystáte na zimnú dovolenku? Ja som pozerala Kapverdy a Omán chceme sa ísť vyhriať do tepla, sme 2 dospelí a 2 deti a môžem povedať že dovolenky išli riadne hore oproti min. rokom, 6500 E za týždeň sa mi zdá extrémne veľa cez cestovku. Pozerala som aj booking, tak tam vychádzali Kapverdy bez leteniek 5000, čiže ani vyskladať zvlášť rezort a zvlášť letenky sa v tomto prípade neoplatí.

Poradíte nejaké typy?

jaja20
15. okt 2023

My ideme do Dominikánskej republiky, ale cez cestovku, keďže to takto máme bez starostí. A áno, týždeň od Vianoc do Silvestra je úplne najdrahší z celého roka.

peter0123
15. okt 2023

@zooeynka rozmyslí si to jedna rodina tu jedna tam, potom desať o rok sto a potom, to budú stovky tisíce ľudí ktorým záleží na planéte, ktorý ak sa im bude chcieť do Afriky tak pôjdu na 3 týždne a vydovolenkujú sa na dlhšiu dobu , raz ani to lietadlo nepoletí lebo nebude záujem. Na pôvodní odkaz vianoc už ľudia dávno zabudli. Každý lieta na predĺžení víkend do destinácii kam sa dá zájsť aj ekologickejšie. Škoda reči....

miskakyska
15. okt 2023

@gelifil máš pravdu,na jednej strane sa tu pretekajú kde kto navštívil luxusnejšiu dovolenku a na strane druhej múr nárekov, keď nepríde na sekundu nejaká dávka..
.. čo sa týka situácie vo svete, nechápu,lebo nechcú..potom budú vyplakavat, že sa nemôžu dostať pre zrušené lety domov...u nás ostalo pol dediny v Izraeli,lebo sa museli trepať do Betlehemu...lety zrušené,do špeciálu sa nezmestili..

tiezjedna
15. okt 2023

@miskakyska tak len idiot letí do Izraela v tejto dobe, alebo pár mesiacov pred, keď sa vedelo, že eskaluje konflikt...

miskakyska
15. okt 2023

@tiezjedna chceli ísť cez jesenné prázdniny a naraz sa splašili skôr..

tiezjedna
15. okt 2023

@miskakyska za "múdre" rozhodnutie si zaslúžia...🙄

juliet86
15. okt 2023

skus si pozriet aj cez airstop.sk a letenky skus cez google flights

zooeynka
15. okt 2023

@peter0123 ty si nikdy nikam neletel?

peter0123
15. okt 2023

@zooeynka Nie, ani deti, ako rodina uprednosňujme dovolenku vlakom či busom

jaja20
15. okt 2023

@peter0123 Ale na väčšinu miest na svete sa vlakom alebo autobusom nedá dostať 😆

zero1
15. okt 2023

za mňa 6000 za týždeň tepla určite nie. ak sa bavíme o slovenských platoch tak toto je rozhadzovanie peňazí.

peter0123
15. okt 2023

@jaja20 ano a na kolkých dovolenkách si tento rok bola? kolko bolo leteckých?

mateson
15. okt 2023

@zero1 veď keď ich má, nech rozhadzuje koľko chce.

jovka
15. okt 2023

@peter0123 jasne lebo velke prepravne lode ktore nam sem trepu veci ktore isto aj ty a tvoja rodina používa su eko , nechápem co tu vobec vypisujes od veci komentáre uplne mimo temy.

zooeynka
15. okt 2023

@jovka ono, to su take vykriky do tmy ako dava tuto peter. Povacsine sa za potrebou nezvysovat uhlikovu stopu skryva iba neschopnost jedinca zarobit na dovolenku v exotike. Ale nahovorim si, ze som vlastne ekologicky....

ajajaj00
15. okt 2023

daj si nacenit napr stred tyzdna piatok sobota a pondelok su najdrahsie letenky teda co ja viem..akurat najvyssia sezona ale skus nejake last minute mozno najdes..Mauricius je nasa topka

jaja20
15. okt 2023

@peter0123 Zatiaľ na 2,a v decembri idem na tretiu. Máš s tým nejaký problém? Inak,ako letecky,sa na tie miesta nedá dostať.

tiezjedna
16. okt 2023

@peter0123 lietalo sa, lieta sa a lietať sa bude

kulumulu123
16. okt 2023

Pozri letenky na kiwi.com najdes tam letenky na poslednu chvilu za super ceny, datumy su tam vacsinou fixne za danu cenu. Vyber si destinacou podla ceny letenky a potom dolad ubytko my chodime cez airbnb su to apartmany na prenajom za celjom fajn ceny.

jovka
16. okt 2023

@kulumulu123 jui to kiwi je tak tak,su len sprostredkovateľ a ked je problém s letenkou davaju packy prec😵‍💫ja som rada cez dovolenku sme kukala lebo ukazuje trasnparentne ceny,ked je to narychlo mas ceu dovolenku ,nemusis lepit hotel a ubytovanie a vidis hned casy letov ,maju v ponuke aj rakuske cestovky a tie mavaju lepsie ceny.

jajanka31
19. okt 2023

Neviem ake mas stare deti ale thaisko.. my sme boli s manzelom na vlastnu past. Letenky 600eur osoba a zvysok? 500 eur 18 dni a to sme cestovali hore dole.. potom nieco mozno ako kuba alebo dominikanska republika ked chcete cez cestovku.

ascedant
19. okt 2023

Ja na vianoce do tepla tiež idem, teplo obývačky to istí, drevo v krbových kachlí a oheň, alebo zapnem elektrickú podlahovku, Celkovo ma to vyjde pri inštalovanom výkone spotreba cca na týždeň 20 max 30 eur záleží od zimy. Lacná dovolenka v teple 😀

tenerifka
19. okt 2023

@ascedant ty si sen vsetkych zien😂

ascedant
20. okt 2023

@tenerifka Môžem sa ťa opýtať prečo?

mamina7070
20. okt 2023

@ascedant to bola ironia 😉

ascedant
20. okt 2023

Ja viem pochopil som, že to bolo myslené ironicky, ale spýtať som sa mohol.

mamina7070
20. okt 2023

@ascedant jaaj tak potom je odpoved ze muz ktory je schopny ponuknut svojej zene iba teplo v obyvke doma (aby nezamrzla) sa neda porovnat s muzom ktory jej okrem toho ponukne teplov exotickej destinacii

tenerifka
20. okt 2023

@ascedant lebo si lakomy drzgros, ktory si nevie uzit a ani dopriat svojej partnerke to, co nam ten nas kratky zivot zivot dokaze ponuknut, lebo by si musel viac pohnut ritou....

ascedant
20. okt 2023

Jáj, nabudúce budem radšej ticho, nie som lakomý ísť na dovolenku alebo dopriať niekomu , ale napríklad mám iné priority, doriešiť si bývanie,,,,,,,,,,,,,,atď, ako podľa mňa je vyhadzovanie 6000 eur na týždeň niekam do Dubaja, keď si vezmeš že na takú dovolenku by som musel odložiť svoje 4 mesačné platy celé.

tenerifka
20. okt 2023

@ascedant no tam je dalsi problem, mal by si sa postarat, aby si neodkladal 4 platy, ale iba cast z dvoch...a do Dubaja by som urcite nesla za nijaky peniaz, ved to je uplne otrasne miesto, je tolko krasnych destinacii vo svete, kde je priroda, autenticka kultura, ludia, jedlo, krasne more....