Kde sa dá prenocovať na ceste do Chorvátska na Makarskú?

poppy1
14. júl 2015

zakladam predsa diskusiu, nech mozem komentovat prispevky 😉
tu je moja povodna otazka> prosim vas viete poradit kde sa da prenocovat ked ideme autom na Makarsku? Pojdeme na noc, cize zo SVK vyrazime cca o siedmej vecer. Chceme potiahnut tak do 1-2hej v noci a potom niekde prenocovat. je takato moznost, v nejakom moteli a pod.? Viete mi odporucit konkretne? Nieco co je blizko z dialnice. Treba si to rezervovat dopredu alebo staci prist? dakujem za kazdu radu!

miku1 Prenocovať sa určite niekde dá. Ale podľa mňa je dosť nezmysel cestovať do 1-2 ráno a potom sa niekam zložiť....hlavne keď máte malé deti. Skôr by som vyrazila o 1-2 hoďky neskôr a ťahala až na miesto, alebo vstala o 4-5 ráno a taktiež išla priamo na Makarskú. Cesta trvá tých cca 10 hodín + prestávky. Asi som ti nepomohla emoticon Ale takto by som to riešila ja.

bizuka Aj ja odporúčam štartovať okolo 22.00 a potiahnuť to dolu,odkiaľ cestujete? Po ceste sa viac razy zastavíte,prejdete sa,vécko,občerstvenie a ide sa ďalej....do tej šiestej rána je pohoda,tam ťa to trochu chytí,dávam si trošku dlhšiu prestávku a idem ďalej.....alebo štartovať nadránom

ultra
15. júl 2015

Tiez vyrazam z domu okolo 18.00- 19.00 (doma si predtym poobede trosku posim (2 hodky) a taham s prestavkami az za Zagreb - okolo 01,00 - 02,00 zastanem na "Odmoristi" - vytiahnem karimatku a spacak a vedla auta si pospim cca 2 hodinky ( uplne mi to staci) - Potom okolo 04,00 taham az na Makarsku. Rano po prichode okolo 07,00-08,00 hod. hodim auto na parkovisko -vytiahnem karimatky a hura k moru - decka sa kupu s manzelkou (spi cestou v aute) a ja driemem na plazi. Okolo 13,00 sa ubytujeme.

lucinocka
15. júl 2015

@poppy1 my sme spali v nagykanizsa, ked bola Sofi mensia, tam bolo lacne ubytko...len my chodime kolo vianoc...teraz ked je vacsia spime v zagrebe 50 eur je apartman na noc, netreba vchadzat velmi do mesta, je blizko a super vyzera

yarnie
15. júl 2015

Podla mna je to dobry napad, my sme raz isli na noc a deti sice spali ale ukazalo sa, ze aj manzel by spal takze som od Rakuska cca od 23:00 soferovala ja az do Chrovatska, ked uz sme boli asi hodinu od ciela, tak som uz nevladala, muz ma vystriedal a ja som nastastie nezaspala vedla neho, lebo dostal mikrospanok a nebyt mna neviem ako by to dopadlo. Odvtedy uz na noc nechodime, muz skratka nevie soferovat v noci, takze deti musia vydrzat, ale nad prespatim na pol ceste sme neuvazovali, mozno by to bolo fakt dobre riesenie. Ale nase deti vydrzia v aute, takze to riesime cestovanim od skoreho rana.

womankc
15. júl 2015

@poppy1 áno je pravda, že tiež sme tak chodievali kým boli decká menšie , ale ako tu už spomínala iná dikutujúca, prichádzame do veku kedy už nás tá noc obťažuje a vyhovuje nám skôr to cestovanie denné .

Myslím si , že po ceste nájsť nocľah nie je ťažké , hlavne po tom hlavnom ťahu, ale osobnú skúsenosť na tejto trase nemám. Keď sme chodievali do Bulharska , tak vtedy sme spali na maďarskej alebo rumunskej strane a nebol nikdy problém nájsť nocľah.

Trasu cez Bosnu sme ťahali cez komárno - budapešť - mohács , prechádzali sme cez prechod udvar , to bol kúsok cez chorvátsko Osijek, Dakovo prechod na Bosnu - pri Slavonskom Brode / už presne nepamätám / potom na Doboj , Zenica , Bugojno , Livno - no a odtiaľ je to už len kúsok priamo pri Brele sme vyliezli popri meste Imotski / prechod do chorvátska si už nepamätám / Je to veľmi pohodová cesta , dobré cesty , žiadne hliadky na ceste 5 áut a na kilometre je to najkratšie cca 800 km len to že tam nie sú dialnice, tak sa nedá šľahať 130 preto to nevytýči ako rýchlu cestu , ale tak my sme boli na mieste aj s prestávkami za 12 hodín / žilina - brela / Napspäť sme išli podobnou trasou akurát cez bosnu sme šli cez Mostar, chceli sme si pozrieť staré mesto takže sme šli na Mostar, Konjic , Sarajevo a na Zenicu a potom už po trase ako na príchode. Okrem iného Bosna je nesmierne krásna krajina, majú lacno, najesť a nocľah sa dá všade , platiť kartami sa tiež dá , nemali sme problém a v mostare všade aj eurá normálne brali . Oblasť okolo Mostaru - Sarajevo krásna prírodné skalnaté scenérie ...........

womankc
15. júl 2015

@poppy1 no a čo sa týka záhrebu, tak tam isto nájdete ubytovanie .................................

lopp1979
16. júl 2015

@poppy1 my sme vyrazili o 22:00 z Nitry a o 8:30 som sme pili kávu a malinovky u majiteľa na Makarskej a tiež vravel ze o 14:00 a o 11:00 sme uz boli v apartmáne a spat možte v aute popri diaľnici je tam plno odpočívadiel ale to by som neriesil

mabika
16. júl 2015

@womankc a su tam v tej bosne prosim aj dobre odpocivadla s wc a podobne, kde sa mozu decka bezpecne vybehat?

womankc
16. júl 2015

@mabika ježiš teraz si ma dostala, to som si fakt nevšimla , ale dalo sa zastať všade normálne, tie reštiky oni tak majú situované popri cestách, aj nákupné centrá tam boli normálne ako všade , tam sme sa vlastne my zastavili aj na wc..... isto boli, asi som ich len nevnímala, je to normálna krajina............ ľudia sú milí, úslužní , všade bolo čisto , cesty v super stave ........... ja som bola zanietená krásou prírody a mešitami, architektúrou , hovadinami a keďže sme stáli v mostare , v tom centre nákupnom a ešte v jednej dedine , či mestečku Jablanica, kde sme jedli tak som tie odpočívadlá ani nesledovala , ale isto boli také priestory , nie je to ale ako niekde na dialnici také cesty oni nemajú ,. ale všetky vozovky po hlavnom ťahu, teda všetky , cez ktoré sme šli boli vo vinikajúcom stave a všade boli pumpy ako u nás.....................

mabika
16. júl 2015

@womankc tak to bude ok, na pumpach wc byva 😉

womankc
16. júl 2015

@mabika no však tak som to myslela , že ako u nás pekné veľké pumpy, len tie samotné také odpočívadlá som si veru nevšimla ale isto aj to tam bolo však ako všade ja som sa unášala krásou krajiny to aj klapky keď dáš koňovi 😀

womankc
16. júl 2015

@womankc na fuj , štúrom zamrvilo........ 😀 vynikajúce som samozrejme chcela napísať

womankc
16. júl 2015

@mabika a ešte taký príspevok pre všetkých, kto raz zavíta do Bosny, zastavte sa na jahňacinu , najlepšia akú som jedla / konkrétne v Jablanici/

dusika11
16. júl 2015

@womankc v banja luke maju uzastny..chlieb ci..zemlu zapecenu s mesom...uzasneeeeeeeeeeeeee

mabika
16. júl 2015

@womankc ja som vlastne cez bosnu uz isla, ale nic si nepamatam, v 85tom s rodicmi do juhosky 😀

slacik
16. júl 2015

@womankc napis mi prosim konkretne, kde ta jahnacina.. ideme do bosny. dik

womankc
17. júl 2015

@dusika11 no to som nevidela, ale určite sa do bosny vrátim a nie na jeden deň ja som taký gurmán dosť a strašne rada skúšam v krajinách ich jedlá .......................

womankc
17. júl 2015

@slacik odporúčam mestečko Jablanica / kúsok od mostaru / nám to doporučili scestovalí známy , že tam robia naj, a keďže sme tade šli skúsili sme a neľutujem taká väčšia reštaurácia pri rieke to bola , pred ňou boli krásne platany , volalo sa tom po nejakom zvierati .... jastrab , pstruh no zabiješ ma nespomeniem 😀 ale bolo tam fajn dobrá obsluha s platením žiadny problém

nyusika
17. júl 2015

normalne chodte rano o tretej-stvrtej, o druhej ste na makarskej a ubytujete sa.

robite s tym take caviky 🙂

womankc
17. júl 2015

@slacik inak ono to tam majú doslova všade , len treba upozorniť , že chcete vruču jegnatelinu . lebo môže sa stať , že dostanete studenú , to sa nám konkrétne stalo po ceste do a teda to som si nepochutnala vôbec potom sme reparát urobili v Jablanici a tam to už bolo ako treba čerstvá bola priamo z roštu dali sme si kilo a najedli sme sa tak striedmo akurát štyria mali k tomu opečené zemiaky a podali aj chlieb, chlebové posúchy .....

alexanotbad
17. júl 2015

@poppy1 ak sa chcete ist vyspat niekde o 1-2hej v noci, urcite si treba izbu zajednat dopredu. Maloktore hotely maju 24h check-in 😉

womankc
17. júl 2015

@nyusika tiež si myslím, že toto je omnoho omnoho jednoduchšie riešenie z vlastnej skúsenosti ..... len zas nie každé dieťa je schopné cestovanie vydržať ........ mali sme takých známych , že mali väčšie deti ako my a dosť to nezvládali.......

nyusika
17. júl 2015

@womankc to verim, ale v tom pripade nie je riesenie spat na polceste...lebo ked vydzri pat hodin (po plabnovany noclah), vydrzi aj viac.

mabika
17. júl 2015

@nyusika
@womankc decka sa aj menia, my sme mali jeden rok taky, ze sme jednu cestu stali skoro kazdu hodku. A dalsiraz sme stali len 2x po 10min

nyusika
17. júl 2015

@mabika jas s tym suhlasim. aj tak si vsak myslim, ze netreba mat zastavku kvoli noclahu cestou na makarsku.
kazdy si poznam svoje dieta/deti, ked viem, ze nezvladaju dlhsie cesty, pojdem inak alebo inam.

mabika
17. júl 2015

@nyusika suhlas. Ten noclah mi pride ako komplikacia navyse s minimalnym benefitom. My sme nikdy nenocovali a asi ani nebudeme. Vydrzime aj vrestanie keby nahodou a decka su vycvicene uz.

poppy1
autor
17. júl 2015

ide o to ze ked pojdeme na noc vydrzia spat aj celu cestu. stale riesite deti, co sa tyka spanku na polceste. ale ja riesim nas s manzelom. lebo ked rano prideme na miesto a deti budu vyspate, my s manzelom budeme padat od unavy. preto mi prisla lepsia alternativa niekde prespat. ale urobime to tak ze uvidime po ceste... mozno to predsa dame na supu a mozno niekde ostavime aspon na dve tri hodky aby si manzel pospal. kazdopadne dakujem zavsetky rady! 🙂

nyusika
17. júl 2015

@poppy1 ale neprehanaj, po odsoferovanych 900 km zase od unavy na huby nemozete padat...ano, je to unavne, ale ked si netrúfate na taku cestu, radsej nechodte. kde chces akoze nocovat, niekde v motoreste na HUN, ci AT dialnici ?
z vlastnej skusenosti viem, ze je lepsie ist skoro rano a vacsinu cesty absolvovat za svetla, menej to vycerpava...zastanete podla potreby, po ceste je vela odpocivadiel, pum, aj s detskými ihriskami. date si kavu, zmrzku, deti si troska pobehaju a date to bez noclahu.

ja lazdim casti sama streky 700 kilometrove a neopadam na hubu 🙂

elise
17. júl 2015

@poppy1 my sme slido chorvatska o 2.30 nadranom z piestan dovtedy muz pekne spal, veci sme dali do auta vecer, decka spali v cestovnych pyzamkach a len sme ich preniesli do sedaciek.prikryli dekou, ja som bola dovtedy hore, v aute som spala, muz bol vyspany tak pohoda, rano sme okolo 9 boli uz v zagrebe jedzitym hned za madarskymi hranicami sa deti zobudili, prebehli sme sa naranajkovali, dali kavu, wc, umyli sa a isli smedalej. My sme ale isli do zadaru tak sa dalo, po chorvatsku sme vzdy stali podla potrieb deti na odpocivadlach maju tamtaku siet motorestov vhodne pre deti. V jednom motoreste sme dali obed. A prisli sme na miesto okolo 13.30.

mabika
17. júl 2015

@poppy1 presne som si prave uvedomila ze deti neriesis 🙂)), ale seba 🙂))

elise
17. júl 2015

@poppy1 detom pribal prenosne dvd, tablet, hry, cd s rozpravkami na pocuvanie, knizky, oblubene hracky, pastelky, nas je autista tak som toho mala dost pripravene lebo ho vsetko bavilo 5 minut. Zvladol to super ajs otazkami kedy tam uz budeme, uz sme tam....hrali sme aj sutaz kto uvidi prvy napr zlte auto., akebo autobus.....