Kto cestuje budúci týždeň do Chorvátska?

xtremme
14. aug 2020

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto buduci tyzden cestuje do oblasti Zadarskej - Dalmatskej župy?
Pytam sa , ti co vycestujete, aky mate postoj vzhľadom k dnešným vyhlaseniam nasej vlady..
My mame apartman zajednany a zaplateny uz od januára, tak pojdeme.

hettinka
15. aug 2020

@sasa1310 tak vidíš, chodíš tiez kade-tade, takze robis úplne to iste, čo som ja robila v HR. O čo je to “zodpovednejšie” a “ohľaduplnejšie” ako my? Mimochodom, po návrate sme boli 2 týždne viac-menej doma, ani do prace sme hneď nenastupovali.
Pre mna Slovensko, alebo celkovo nejaký pobyt bez mora, nie je dovolenka. Chodíme na 3-4 dni na krátke pobyty cez jarne prázdniny, ale to beriem ako výlet, nie dovolenka.

sasa1310
15. aug 2020

@eliska13 tak skoro všetci pozitívny majú cestovateľskú anamnézu
Chrípka na Slovensku vrcholí vo februári každoročne. Nie na jeseň

aikyna
15. aug 2020

Inak toto osočovanie je neskutočne, je mi z toho zle. Kto Vám dáva právo hodnotiť niekoho správanie? Veď každý si robte ako uznáte za vhodne, nikto nikomu nechce naschval ublížiť, tato nevraživosť tu nemá konca kraja fakt, pomaly v rodine hádky kvôli korone 🤦‍♀️

sasa1310
15. aug 2020

@hettinka naschvál som nepísala, kde chodíme. Chodím, kde sa stretávame max. 2-3 ľudia, aj to sú slováci, keďže tie miesta zahraniční nepoznajú.
Písala som inak, že na dovolenku sme tento rok nešli. Čiže ako ty berieš pobyty na Sk mi vysvetľovať nemusíš. Naposledy sme boli pri mori v novembri 2019 v Thajsku, keď už sa ideme hrať kto ako chodí na dovolenky. Preto som písala, že pre mňa Chorvátsko nie je dovolenka. Teraz v lete sme more oželeli kvôli korone a ostatným mojim kolegom a našim známym.

hettinka
15. aug 2020

@aikyna Najlepšie sa starať sa do toho, kto kde bol, vedia ti, čo neboli v HR, ani tam neplánovali ist, ani nevedia, ako to tam teraz funguje... sa budú tváriť ako svätí, že “nikde neboli” a pritom veselo behajú po výletoch, tiež sa môžu hocikde nakaziť a ďalej to roznášať.
Tu nákazu nám tu vozia hlavne Srbi a Ukrajinci, robotníci z Čiech, nie dovolenkári.

makova333
15. aug 2020

Absolutne stupidne opatrenie ruska na 2 stupni a strednej skole. Ad1 ani sa to poriadne nebude dodrziavat ad2 chudence decka v tom byt 8 hodin ad3 namiesto toho, aby sa zaviedla povinna karantena pre vsetkych "co bez mora jeden rok nevydrzia" potrestajme decka. Toto len inteligent moze vymysliet.

sasa1310
15. aug 2020

@makova333 my sme vydržali. A teda ani nám až tak nechýba. Decká mám už presýtené. A vidíš, budú musieť mať rúška, lebo to takto výborne vymysleli. Veď nech dajú karanténu takým deťom, ktoré boli posledných 14 dní niekde. Aj tak to nemá význam - rúško. Cestou zo školy pojdu spolu tie deti bez rúška.

hettinka
15. aug 2020

@makova333 myslím, že rozumnejšie by bolo otestovať plošne žiakov a učiteľov rychlotestami z krvi. Lenže to by sa muselo niečo robiť. Takto je to jednoduchšie, rodičia kupia ruska a deti sa vytrápia. Ale štát to nič nebude stať.

eliska13
15. aug 2020

@sasa1310 písal to epidemiolog tak som si to z prstu nevycucala.Ako doktorka určite vieš, že prve virózy a viac chorých detí v kolektive príde október, november, ale on písal o chrípke

sasa1310
15. aug 2020

@eliska13 epidemiologička včera akurát vravela, že chrípkové obdobie na Slovensku býva od februára až do marca, každoročne. Aj tento rok tak bolo. Tesne pred koronou

eliska13
15. aug 2020

@sasa1310 nebolo to v TV čítala som to niekde na webe

makova333
15. aug 2020

@sasa1310 presne tak aj my. Zostali sme doma. Ano, tiez si myslim, ze nech daju karantenu detom, ktore boli v zahranici. S tym ruskom to spominal myslim riaditel zo Sarky, ze aj tak si ho nasadia az pred vstupom a predtym sa stretli pred skolou, po skole. A co deti na prvom stupni, tie nemozu prenasat. Jasne, ze mozu...tak zas efekt 0. Ach jaj.
@hettinka naco testovat vsetkych, tolko testov nemame a je to nakladne. Karantena by bola ok a fer voci ostatnym, co poctivo trcali doma.

hettinka
15. aug 2020

@makova333 lenže Matovič sa vyjadril, že ludia by zatajovali, že niekde boli ... robí z ludí klamárov a podvodníkov. Tak ja neviem, ale keby som niekde bola, tak som bola a normálne to nemám problém priznať. A ked deti neboli v škole od marca, tak hádam z nich neubudne, ak by boli doma ešte 2 týždne v septembri, v prípade nutnosti.
A nechápem teda to rozdelenie krajín na "bezpečné" a "nebezpečné", ked potom sa na všetkých dovolenkárov pozerá rovnako, bez ohladu na to, kde boli a ako sa tam správali.

Okrem toho, väčšina z tých, čo nevycestovali za hranice, netrčali poctivo doma... behali po výletoch, kúpaliskách, aquaparkoch. Spolu so zahraničnými turistami.
Ja by som zostala doma na SK, keby teda boli zatvorili hranice a nepúšťali tu žiadnych turistov z vonka, vtedy by to význam malo.

makova333
15. aug 2020

@hettinka a co tak karantena priamo na hraniciach? A ano, ty si mozno v tomto ta zo zodpovednych a ostala by si doma, ale je milion takych co nie. To rozdelenie krajin resp. len ich casti najnovsie na bezpecne a nebezpecne ani ja nerozumiem, je to blbost, lebo nikto nezabrani niekomu z Splitsko-Dalatinskej zupy ist do Zadarskej alebo Istrijskej zupy a premiesat to tak cakumprask. Btw my sme sice na vylety chodili, aj na chate sme boli, ale urcite nie aquaparky, kupaliska, Tatry a pod. A zahranicnych som vobec nestretla.

hettinka
15. aug 2020

@makova333 Istria je v pohode. Problém je Splitsko-dalmatínska a ešte kdesi okolo Vukovaru. Uz ani Zagreb nemá varovanie. Jasne, že akonáhle nie je obmedzenie na celu krajinu, ľudia sa premiešajú. Ale ja by som do rizikového regiónu nesla. Tak sme aj vyberali dovolenku, sledovala dom situáciu a vybrala oblasť, kde mali nejakých 6 prípadov vtedy.
Vážne si nestretla? Ani Čechov?
My sme boli v Bešeňovej v júni - samy Čech. A na Strecne tiež, sama čeština.

aikyna
15. aug 2020

@makova333 co prosim ta myslis tym karantena na hraniciach?

loginexistuje
15. aug 2020

Je to aktuálne len na rozhodnutí každého ci pôjde ci nie len treba ráta s možnosťou že to skončí ako v Topoľčanoch vo fabrike že chlapík po dovolenke v chorvátsku je pozitívny a časť zamestnancov musela ísť do karantény
Je treba samozrejme po dovolenke ostať v karantne doma alebo si zaplatiť test

xtremme
autor
15. aug 2020

@luccija postav su stan doma a dovolenkuj v pohode 😉

xtremme
autor
15. aug 2020

@sasa1310 neviem koľko kratvtreba opalocat, ze sa pytam tých co idu, alwbo su uz tam,

xtremme
autor
15. aug 2020

@aikyna uplne ti rozumiem a zdieľam tv.nazor😉peknu dovolenku

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankalukasova
15. aug 2020

@sasa1310 ja som bola v HR v takom prdelakove, ze navsteva Kauflandu je vacsie riziko.... pre mna je dovolenla svaty pokoj pri mori, moje deti presytene morom nie su, takze sme isli ( a tiez chodime kazdy rok...). Do Tatier sa nechystam, doma ich volame Opicie hory... Moja dovolenka v HR bola pre spolocnost rovnako ohrozujuca ako bezny nakup. Nemam pocit, ze by som bola neohladuplna. Vyhli sme sa pumpam, kde bolo milion ludi, velkym mestam, obchodom... v dedine kde sme boli si nas domaci fotili ako raritu. Zavrete tam boli potraviny aj restika. Museli sme ist do susedneho mestecka, kde bolo otvorene ale aj tak tam nikto nebol.

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makova333
15. aug 2020

@aikyna zle som sa vyjadrila. Myslela som statna karantena, v statnych zariadeniach, rovno z hranic.

sasa1310
15. aug 2020

@jankalukasova Nechápeme sa. Tvoje deti neohrozia až tak ostatné deti, keď ste tam už dávno boli. Tie deti, ktoré teraz len idú, kde je plno nakazených v Chorvátsku, tak budú sedieť v lavici s ostatnými deťmi, ktorí sa "obetovali" a nešli nikde. A nejde len o Chorvátsko
Z Chorvátska rovno do školských ľavíc si sadnúť vedľa dieťaťa s astmou nie je výhra.

mysenac
15. aug 2020

@xtremme ďakujem a podobne 😉 dúfam, že podmienky na cestovanie do HR sa už nebudú do konca leta meniť.

hettinka
15. aug 2020

@sasa1310 áno, je naozaj nezodpovedný ten rodič, ktorý vystaví riziku svoju rodinu, svoje dieťa a jeho spolužiakov, pani učiteľku. Kúsok od nás takto dieťa nakazilo učiteľku a spolužiakov, otec robil v Karvinej. Naozaj nezodpovedne, že chodil tam do roboty, keď tam bolo toľko nakazených a potom rovno domov a ešte deti poslali do školy a škôlky.

A dúfam, že chápeš tu iróniu ... tento “hon na čarodejnice”, ktorý sa tu rozbehol, odsudzovanie niekoho, že “nevie vydržať” bez dovolenky, už je na hlavu. Niektori ľudia sa tak ľahko dajú zmanipulovať. Z toho mám strach. Nie z korony.

xtremme
autor
15. aug 2020

@ela_79 úžasne si to napisala. Ďakujem ti za pozitívnu energiu👍😊

tslobik
15. aug 2020

Z týchto korona diskusií mám pocit, že najlepšie by bolo, keby celý národ, ba celý svet nevytrčil už nikdy päty z domu, ani oddychovať, ani pracovať, ani vzdelávať sa... Lebo všade niečo môže byť a vždy bude niekto na niekoho poukazovať a vždy môže niekto niekoho ohroziť, nakaziť. To sú také reťazové reakcie, čo proste nemajú konca lebo vždy niekto to a ono.... Asi iba vtedy by boli mnohí spokojní. Toto dokedy môžme takto existovať?🙈🙉🙊