Low-cost cestovanie

emqfashion
8. mar 2024

ahojte, chcem sa opytat na vas nazor na low - cost cestovanie, mna tie lacne letenky fakt veelmi lakaju ale s malym ruksacikom to nikde nedam ani na 2 dni 🙈 prihodim maly kufor do lietadla a hned uz je z toho taka suma ze dovidenia
co sa ubytka tyka, cenu este viem prezit, no ja si nedokazem ani priblizne vypocitat kolko cca by ma este stalo vsetko okolo ako strava, transfer z letiska atd...
bavime sa o low - cost cestovani, matka a deti (14 a 17r.)
tak mi napiste, co si o tom cestovani myslite vy, zaujima ma to 😉

kristiii
10. mar 2024

@emqfashion čo sa týka balenia do príručnej batožiny ti priložím diskusiu, v ktorej som to riešila pár rokov dozadu. Baby mi tam dali super tipy a úplne v pohode som sa na 6 dní zbalila do batohu 40x20x25 či aký to bol povolený rozmer. Aj keď niektoré ma tam teda presviedčali, že je to nemožné, ale teda fakt nám tam nič nechýbalo. Ja som teda išla s kamoškou a postupovali sme klasika, zohnali sme lacné letenky a podľa toho sme na bookingu zajednávali ubytká, spravili sme si zoznam miest, ktoré sme chceli navštíviť, kde sa dalo, sme si kúpili vstupy popredu. Takže na mieste sme už potrebovali peniaze viacmenej len na stravu a cestovanie (presúvanie sa).
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/ako-sa-zbalit-do-prirucnej-batoziny-2/?page=2&scrollto=first

abbey1
10. mar 2024

@emqfashion Ak ešte môžem poradiť z vlastnej skúsenosti a skúsenosti ľudí, ktorých osobne poznám a cestujú low cost, i keď to u nich h nie je kvôli peniazom. Ubytovanie v drvivej väčšine kupujeme na poslednú chvíľu. Ak nepotrebuješ byť v určitom čase presne v určitom u ubytovaní. Často sa nám stalo, že na poslednú chvíľu boli extrémne zľavy, keďže mali voľné kapacity a termín bol za dverami.A hovorím o ozaj výrazných zľavách.
Rovnako sa veľmi oplatí hovoriť s ľuďmi. Vedia poradiť super ubytovanie za dobre ceny, alebo i tipy na zaujímavé miesta, výlety.