Lyžovačka v Alpách

31. aug 2023

Prvy krat rozmyslam o lyzovacke v Alpach.Nemam speci preferenciu v ktorych.Rada by som ziskala odporucania od vas,ktore cestujete za lyzovanim pravidelne kde odporucate,aj s detmi,odporucania na ubytko,kolko vas stoja skipassy a podobne.Nemam ziadnu predstavu takze budem vdacna za zozdielanie vsetkeho uzitocneho co vas napadne.Dakujem ❤

anjelicek26
31. aug 2023

My chodievame Hochsölden (Sölden), co sa tyka penazi, tak je to narocnejsie teda, hodne no... skipassy sme kupovali dopredu +/-350 dospely a 200 deti, neviem uz presne na ten tyzden... ubytko a strava na tyzden (ano je nas 6) 6300e , lyziarska skola, blbiny medzi tym, pozicanie lyzi ani nekomentujem... ale myslim, ze to je v kazdom lyziarskom stredisku tak...

muchotrafka298
31. aug 2023

@anjelicek26 mas pravdu, vsade je to cca rovnako drahe.

Velmi zalezi od toho, kedy chce autorka ist a na bookovanie napriklad cez Silvester alebo skolkse zimne/jarne prazdniny je teraz najvyssi cas. Priprav sa ma to, ze tam je v Rakusku drahe vsetko - ubytovanie, skipassy, jedlo. Nehovoriac o pozicani vystroje alebo ak chces instruktora. Vyber si oblast a tam pozeraj ceny. Na webe najdes vsetko. Ku koncu sezony je to lacnejsie, povedzme od marca, ale nemusi uz byt kvalitny sneh. V Reiteralme maju apartmanovy komplex Slovaci, je to rovno pri zjazdovke asi 100 metrov.

felycity
31. aug 2023

Tak záleží aj od toho ako staré deti máš, úroveň lyžovania, ak sú deti menšie stačí aj Flachau, Kreischberg, Nassfeld, Hochkar...pozri si aj vždy skimapu strediska, aby si videla aké náročné zjazdovky tam sú... Mne osobne sa zatiaľ najviac páčilo Ischgl /tirolsko- top stredisko , Solden/tirolsko. Ak chcete ušetriť, riešenie sú aj apartmány s vlastným varením, na kopcoch sú bežne chaty, kde sa dá v pohode najesť.

lucik194
31. aug 2023

tento rok sme boli vo Flachau pocas jarnych prazdnin v BA.lenze v tom case malo prazdniny polovica europy plus to bol fasiangovy tyzden v AT..... ubytko nebolo mozne zohnat.....
lyzovacka neporovnateľná, stovky kilometrov...... skipasy 900 eur za tyzden (2+2deti po zlave), byvali sme 17km od flachau v drevenici, kde velikanska pec vykurovala spolu s elektrikou cely objekt, takze v pohode teplo, ale kebyze su mrazy-10st tak sa to nevykuri.....
my sme sa zmestili do 2000 za 4 osoby, ale mali sme nenormalne lacne ubytko

napr, jasna ski pasy na cely tyzden pre 4 by nas na ten cas vysli 1100 eur

eri11
23. nov 2023

@lucik194 ahoj , presne nam na strednom slovensku to takto vychadza v 2024 a chceme ist od AT, len sa bojime tych radov na vlekoch. Ako to bolo vo Flachau s tymi radmi, dalo sa to zvladnut? Kolko min ste cakali na rad? Dakujem

lucik194
24. nov 2023

@eri11 boli sme vdacni za kazdy rad a statie v nom 🙂 ze si konecne clovek odpocinul po 1km lyzovani

najhorsie to bolo okolo 11:00 ked bol pekny den. A potom este kedze vacsina bol technicky sneh, nebolo vela prirodneho, takze nedalo sa ist hocikade cez kosodrevinu, plus ked sa oprelo slnko od poobedia od 14:30-15:00 boli slusne bubny na juznych svahoch (kedze technicky sneh zosuchas rychlejsie)

max. 10/12 minut na lanovku (vajce) sme cakali, ale to ani nie kazdu jazdu, tym, ze to stredisko (strediska) su poprepajane sme sa kazdy den rozhodli kam ideme a zostali sme na tom 1-2 svahu s 15 lanovkami. Na mnohych kopcoch boli aj kotvy a tie boli najlepsie, lebo na nich nikto nejazdil, takze ked si chcela nakoleckovat x kilometrov vedela si tocit do zblaznenia, plus pre deti zabava jaska merany zjadz, cez QR kod si vedala kolko si nalyzovala kilometrov za den, statistiku, bubny, ski park, rampy.....

dobre tiez je ze ked sa vyvezies lanovkou, vzdy vies dole zist modrou lahkou alebo cervenou (ciernou), vzdy bola alternativa

ja som tam bola tento rok 1x a za mna super lyzovacka, asi najlepsia na akej som bola (v AT som uz bola aj v inych strediskach), nebolo to prve velke stredisko

za mna chodte a uzite