Máte skúsenosti s dovolenkou v Turecku s 1,5-ročným?

kvetinka1405
13. jún 2019

V pondelok odchadzame do turecka s 1,5 rocnym synom? Boli ste niekto s tak starým dietatom? Ak ano naco si mame dat pozor?

larnaca
13. jún 2019

@kvetinka1405 boli sme s dcerou ked mala 21mesiacov.do lietadla daj nurofen aby neboleli uska.pri vzlietani a klesani pit.Tam pit len pitnu vodu.este kup probiotika a davaj jej a vam teraz aj pocas pobytu.A uzite si.Turecko je super volba.Su skveli hostitelia 🙂

vendulka80
13. jún 2019

Ak mozem, treba davat pozor na vodu, nepozabudnut sa ani pri vyplachovani úst a pit iba balenú. Davat pozor na neznáme druhy ovocia, ryby, rôzne šaláty. Urcite bude na vyber vela jedál podobnych nasim tak skor vybrať nieco známe alebo kupit nase hotové prikrmy. A potom uz klasicky pozor na úpal, davat pozor pri potulkách bazarmi a s tak malym dieťaťom sa velmi nevzdialovat z rezortu. A celodenné vylety tiez nie su vhodne.

tequelinka
26. jún 2019

v turecku byvam momentalne 🙂 takze ti mozem vselico doporucit 🙂 nie je problem....turecko je krasna krajina, ako kazda primorska krajina 🙂 ja som tu spokojna, ked som chodievala na dovolenky, tak vzdy se chodili aj po vyleotch ako napr. side lode, alanya, antalya, jaskyne, demre mira, kekova, a vsetko bolo super cez ck nasa tour z alanye🙂

kasia1112
16. júl 2019

@tequelinka ahoj 1x letíme do Turecka priamo Alanya chcem sa spýtať mam dilemu co sa týka obliekania je veľký problém ak sú šortky a nejaké tielko u ženy ale sa musímw viac zahalovat a veľa som čítala o vode piť len balenu na ci si dat pozor v meste je to bezpečné ďakujem

miruska_1
17. júl 2019

Prosím Vás aj my letíme na konci augusta do Turecka s 1,5 ročným a 5 ročným synom. Čítam rady, že dať nurofen do lietadla..no moja otázka znie, či môže nurofen, prípadne kynedril do príručnej batožiny? Lebo aby účinkoval zrejme najvhodnejšie podat pol hodinu pred vzlietmutim. Ďakujem

7rebeka11
17. júl 2019

@miruska_1 ja by som ten nurofen nedavala. Uz trete leto sme leteli do Turecka s malou (teraz 4r.) a nikdy nebolo treba. Len raz zalahlo v uskach, trosku sa napila a ok, ale to len ten prvy raz.

7rebeka11
17. júl 2019

@miruska_1 lieky mozu byt v prirucnej

mirka2405
17. júl 2019

@miruska_1 ja takisto nutofen nedavam, ten je od bolesti a teploty, max. Kinedryl, moze byt v prirucnej batozine. Inak staci voda, zuvacka, cukrik, aby nezalahlo v usiach...

miruska_1
18. júl 2019

Ďakujem Vám dievčatá, no staršiemu som nedávala, dvakrát letel a bez problémov, ale bol starší o rok, keď prvýkrát letel. Tak mu dám vodičku piť.

abbey1
18. júl 2019

@miruska_1 Ten nurofen má ako pomôcť? Lieky preventívne? :( Do príručnej môžu ísť lieky, len pozor na tekutiny. Max 100ml balenie a spolu Max 1 liter.