Kufor - letecká spoločnosť Wizz Air

soja88
5. nov 2022

Zaujíma ma len osobná skúsenosť. Neleteli ste teraz niekto touto spoločnosťou do Londýna ?
Na palubu je možné bezplatne si zobrať palubný kufor veľkosti 40x30x20 cm. Tak mam aj rezervovanú letenku bez podpabubnej batožiny. Ak by som sa náhodou doňho nepobalila pustia ma na palubu aj s väčším 55x40x20?? Letim z BA. Dakujem za každú info

syslik81
5. nov 2022

@soja88 zalei od pracovnikov..niekedy nemeraju a pustaju inokedy hold musis priplatit. takze 100% odpoved ti tu nik neda

soja88
autor
5. nov 2022

@syslik81 Ok, diky … a nevieš cca koľko je priplatenie?? Lebo váhu tých 10 kg by som neprekročila, len rozmer. Čo som čítala, že kufor sa dáva pod sedadlo. Tak s tým som sa ešte vôbec nestretla. Tak absolútne neviem aký je rozmer pod sedadlom, že či sa mi to tam vôbec zmestí, keby bol kufor o tých cca 10 cm vyšší

pondelok01
5. nov 2022

@soja88 40x30x20 je rozmer mensieho batoha, alebo iba takeho mini kufrika na laptop. Ak pojdes s tym vacsim prirucnym, tak je velka pravdepodobnost, ze si priplatis.

hsara99
5. nov 2022

Ja som letela teraz pred nedávno s wizzom na mallorcu, prepálili sme kufre o 3cm, doplácalo sa 100€

krtko1313
5. nov 2022

Dcéra teraz letela, musela sa zmestiť do školského mäkkého ruksaku.bolo to strašne. Radšej mali mať normálne malé kufre.

soja88
autor
5. nov 2022

@hsara99 🤪🤪🤪

soja88
autor
5. nov 2022

@krtko1313 no tak to bude ešte teda zaujímavé 🙈🙈

misinka0611
5. nov 2022

Oni to majú v oku a to máš dosť rozdiel vo veľkosti. Neriskovala by som ak nechceš doplácať.

soja88
autor
5. nov 2022

@misinka0611 ok, dakujem

pondelok01
5. nov 2022

@soja88 este si vezmi, ze splnas dva rozmery, a treti mas o 25 cm vacsi. Ak budes mat stastie na benevolentny personal a nie plne obsadene lietadlo, tak ta mozno nechaju, ale casto sa to nestava, toto su tie poplatky, na ktorych radi zarobia.

niekto2hy
5. nov 2022

Zas musi vojst do ulozneho priestoru nad hlavou.

soja88
autor
5. nov 2022

@niekto2hy letecká spoločnosť píše, že batožina sa dáva pod sedadlo

soja88
autor
5. nov 2022

@pondelok01 veď to, tieto nizkorozpočtovky 🤐 robia reklamu že lacné letenky a kým ju zaplatíš, sa cena pekne nazbiera 🤷‍♀️🥱

stary_ujco
5. nov 2022

Rozmer tvojho vacsieho kufra je uz rozmer bežnej príručnej batoziny. A tu v cene nemas. Takže sa zbal do maleho, alebo nabuduce vopred priplat za riadnu príručnú.
Ak to risknes a natrafis na plne lietadlo alebo prisny personál, tak pri boardingu zaplatíš slušne mastný poplatok. Ze si tie 2 nohavice radsej v londyne kúp v supermarkete a vyjde to lacnejšie

eleanor2510
5. nov 2022

@soja88 tento maly rozmer, ktory je v cene letenky, sa musi zmestit pod sedadlo. Ten vacsi rozmer 55x40x20 je normalna prirucna batozina, ta sa dava hore nad sedadlo do ulozneho priestoru, lenze ta v cene letenky nie je a treba si ju priplatit, resp. kupit priority boarding, kde je okrem prednostneho nastupu do lietadla aj tento jeden kus batoziny navyse. Takze na 99,99 % si za nu priplatis a bude to riadna palka, mozno aj drahsia ako cena letenky

syslik81
5. nov 2022

@soja88 tak potom ak mas len batoh pod nohy tak to nemoze byt kufor ... kufor sa bud priplaca alebo sa kupuje priority neviem ci aj wizzair ale ryanair to ma.. ak este nespravila check in da sa dokupit-lepsie hned ako stresovat a pred vstupom sa nedoplatit

janinamojka
5. nov 2022

@soja88 moja dcéra išla s touto let.spolocnostou a mala 50*45.bez problémov..

soja88
autor
5. nov 2022

@stary_ujco 😂😂😂len za týždeň letím naspäť, potom tam tie nohavice nechám

soja88
autor
5. nov 2022

@janinamojka je to ozaj hop alebo trop ..

soja88
autor
5. nov 2022

@syslik81 nie, mam taky kufor, takých menších rozmerov

srferreira
5. nov 2022

Akoze batoh, kabelku alebo laptop kapsu ides porovnavat s kufrikom? Aj slepy by si vsimol rozdiel. Vsak priplat priority a mozes mat aj kufrik, aj batoh.

simsalabim
5. nov 2022

@soja88 na tvojom mieste dokupim priority, za tie nervy a peniaze to nestoji

loginexistuje
5. nov 2022

priplat si priority a mozes aj mensi kufor co sa vojde hore inak len batoh a pod sedadlo

ak nemas priority o kufriku ani neuvazuj

soja88
autor
5. nov 2022

@simsalabim dakujem toto mam naštudované … ja som chcela len vedieť osobné skúsenosti, či to berú úplne striktne. Touto spoločnosťou letím 1x

simsalabim
5. nov 2022

@soja88 nemyslim si, ze si ta pri nastupovani nevsimnu, kedze ti s priority a teda kufrikmi nastupuju prvi. A potom ta to bude stat viac, ako dokupit priority… to ta tak trapi tych 20€?

soja88
autor
5. nov 2022

@simsalabim no len mne to neukazuje 20€ ale 70€ … cesta tam aj spať

niekto2hy
5. nov 2022

@soja88 Oblecies si 3je nohanic,2svetre a vojdes sa aj do mensieho kufra.

simsalabim
5. nov 2022

@soja88 tak cena sa lisi od letu k letu 🤷‍♀️ Je na tebe, ci budes riskovat vacsi poplatok akebo nie. Niekomu sa postasti, niekomu nie.

noami12
5. nov 2022

@soja88 záleží na koho natrafiš ja som letela a bolo to naozaj iba o pár cm väčšia príručná batožina a už som im musela zaplatiť. A bolo to dosť na to ze to bolo iba o pár cm

bubchen86
5. nov 2022

@soja88 kolega teraz letel , pár cm naviac a doplácal viac ako 100€ aj to behal po celom letisku , lebo platiť sa to dalo len kreditkou 😏