Oplatí sa zobrať rodinku na Expo v Miláne?

homola
4. máj 2015

Ahojte, neboli ste náhodou niekto pozrieť na výstave Expo, čo pred pár dňami začala v Miláne? Ja mám do Milána naplánovanú cestu a zaujímalo by ma, či sa tam oplatí ísť aj s deťmi ako na výlet. Pozeral som si oficiálny web, aj web slovenského pavilónu, a celkom sa mi to páči, tak by ma zaujímali vaše prípadné názory. Ďakujem 🙂

ichbinich
4. máj 2015

@homola
My sa chystame ako rodina. Po ceste na "riadnu" dovolenku sa zastavime na Expo.
Po prve je Milano aj tak super, a po druhe nas zaujima tema tohto Expo.
Boli sme kedysi na Expo v Hannoveri, bez deti, casto by sa dlho cakalo, tak sme x veci nevideli... Uvidime, ako bude v Milane.
Zalezi aj od veku deti... Nase budu mat 5,75 a 2,5; to bude cast veci urcite hranicnych na ich vnimanie a pochopenie. Ale do rakuskeho lesa sa urcite vyberieme 😉

tomaskuna
13. máj 2015

@homola Ja tiež rozmýšľam nad výletom do Talianska, a možno by som sa zastavil aj na Expe. Inak tu si môžeš pozrieť aj brožúrku o našej výstave: http://www.exposlovakia2015.sk/dl/brozura_expo.pdf. Čo som pozeral aj články, fotky a nejaké reportáže, tak ten slovenský pavilón vyzerá naozaj super.

neskvicka
22. máj 2015

@ichbinich Už ste tam boli pozrieť? My nad tým tiež rozmýšlame, máme viacero alternatív na výlet a Expo je jedna z nich. Tak by ma zaujímalo, či je to také pekné, ako to vyzerá 🙂

natalym
22. máj 2015

@homola Moja dcéra tam teraz je a povedala, že tam nič nie je. Má 17 rokov. Vraj nuda.

ichbinich
26. máj 2015

@neskvicka
Nie, my tam pojdeme az v auguste...

sandra551
26. máj 2015

Ahojte, ja som bola na Expe hneď prvý víkend, ako to bolo otvorené. Pracovne som bola 4 dni na výstave Venditalia a Tuttofood, čo je kúsok od Expa, takže sme sa šli pozrieť aj na to Expo. Vstupenky sme mali len za + 5 € doplatené k lístku z našej výstavy, takže sa to oplatilo keď sme tam už boli.
Ak mám byť úprimná, celkovo bolo to veľké sklamanie. Na to ako sa o tom hovorilo pár rokov dopredu a aké je to haló som proste čakala OVEĽA viac. Všetko je také rozťahané, rozvláčne...tie priestory sú tak obrovské, že len kým prídete od kontroly k pavilónom tak dobrých 25 minút. Neviem si predstaviť v tých horúčavách v lete ako to zvládnu ľudia, my osobne sme boli svedkom ako jedna staršia pani odpadla... rady na čakanie sú dlhé a deti čo tam boli sa poriadne otravovali...my sme šli na večerný vstup a čakali sme asi 40 minút v rade :( V tých pavilónoch vo väčšine nie je vlastne nič, nie sú tam ani ochutnávky jedál, všetko si musíte kupovať a na jedlo čo i len do ruky (za cca 10 €) sa čaká dobrých 20 minút... jediné čo na mne zanechalo dojem bol pavilón Rakúska, ktorí vybudovali les a ten les bol ako skutočný les... to bola jedna nádhera a malo to prekrásnu myšlienku a nápad 🙂 Čakala som ale, že to uvidím vo všetkých pavilónoch ale vo väčšine prípadov len vystavili nejaké expozície spojené s pestovaním plodín a jedlom a bola to nuda... Páčilo sa mi kúsok vidieť tie krajiny, kde človek bežne nezavíta a dozvedieť sa o nich niečo... napr. arabské krajiny, Južná America a pod. Brazília mala napríklad urobenú takú veľkú sieť na chodenie, na tom sme sa celkom zabavili 🙂
V pavilóne Slovenska boli pekne vystihnuté kultúrne tradície a hoci sme v našom stánku nejedli, šli sme sa spýtať čašníčok, aké menu podávajú turistom 🙂 Na jedálnom lístku bol pestrý výber našej slovenskej kuchyne... čo ma veľmi milo prekvapilo.
Takže ak to mám zhrnúť...len kvôli Expo by som do Milána určite nešla a ani som to neodporučila mojim známym... A s deťmi je to veľmi veľmi na zváženie... neviem si predstaviť, že by sa po pol hodine nezačali nudiť.

tomaskuna
27. máj 2015

@neskvicka Ak ste tam ešte neboli, skús si pozrieť virtuálnu prechádzku tuto: http://www.virtual.expo2015.org/slovakia/ . Vyzerá to fajn 🙂