Panický strach z letu

adalsfjaldsf
17. júl 2023

Ahojte . Neporadili by ste mi prosím kto má skúsenosť s panickým strachom z lietania ako to riešite ? Aké lieky sú na takúto paniku lepšie ? Uvažujem nad xanaxom alebo lexaurinom ? Mám panicky strach z výšky a z toho že z lietadla nemôžem kedykolvek vystúpiť . Skúšala som do lanovky použiť neurol ale prišiel mi dosť slabý . Prosím poraďte mi niekto kto má osobne skúsenosti s utlmovakmi do lietadla . Rady typu ak sa bojis načo chceš letieť nemusíte písať . Dakujem 🙂

ptvw
17. júl 2023

Ja sa napchavam práve tým neurolom, mne zas prišiel silnejší ako lexaurin

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@ptvw fakt ? Možno som potom dala malú dávku (0,25) akú dávku si prosím dávaš ?

zojeva
17. júl 2023

Lexaurin mne pomohol na 6 hodinový let som bola úplne pokojná :D

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@zojeva musím sa aj ja niečim nadopovať inak do lietadla fakt nesadnem 😂 a zažívala si ajtak strach z letu len sa neprejavili fyzické symptómy paniky alebo to úplne otupí tak že človek nemá ani strach ?🙂

ptvw
17. júl 2023

@adalsfjaldsf 1mg si vždy davam

ninka99865
17. júl 2023

Vypiť si 😅

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@ptvw tak potom som si dala veeelmi malíčku dávku 🙈 skúsim pridať . Dakujem

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@ninka99865 práveže toto v prípade paniky veľmi nepomáha som zistila 😂aspoň mne . ja potrebujem nejaký absolútny oblbovak mozgu 😂

ninka99865
17. júl 2023

@adalsfjaldsf och to ti nezávidím. Ja tiež nelietam úplne nadšene ale keď si vypijem pred tak to zvládam lepšie 😅 tak potom jedine len tie lieky 🙈

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@ninka99865 veď to . Už som sa s tým zmierila že aspoň na prvé lety musím do seba niečo hodiť . Naposledy som letela pred 15 rokmi :( odvtedy sa ukrácam o krásne zážitky a keď som sa dozvedela koľko ľudí bežne lieta s liekmi tak som si povedala že skúsim . Aj keď mi stále chyba odvaha . Verím že ani môj najobľúbenejší koníček lietanie nebude 😂

tanyag
17. júl 2023

Mne nepomohli ani lieky a ani alkohol 😂 zo začiatku som prlblém nemala, dokonca som si vyberala sedadlo pri okne, aby som mala "pekný" výhľad a to som letela aj 8x do roka...potom prišla situácia, kedy som letela do Popradu a tým sa všetko pokazilo.. také turbulenie ako boli...pristávanie bolo hrozné ...a naspäť let z Popradu, silný vietor, kolísalo to lietadlom, hore dole...pol hodinu...to bol pre mňa zlom a odvtedy sa bojím...🙄 a nepomôže nič...je to v mozgu...ale ak dokážeš mozog oblbnúť tak je to výhra...mne sa to nepodarilo odvtedy už nikdy ...a horšie som to dávala keď už som mala dieťa a letela som s dieťaťom... a musela som letieť, lebo som žila v zahraniči...,teraz mám závraty už len keď vidím lietadlo na oblohe...alebo ak viem, že niekto blízky ide lietadlom, tak vtedy stresujem aj ja 😂

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@tanyag ouuuu tak to ue nepríjemne ale z mojej skúsenosti čo mám keď som ešte lietala tak stále tie krátke lety vôli horor . Kosice blava bol otras cítila som všetko . Tie “dlhsie” lety viem že nezvyknú mat take turbulencie . Možno skús viaceré lieky že ktorý ti sadne alebo dávkovanie ? Resp. Čo si skusila ? Ja som mala obdobie kedy som nemohla lietadlo ani vidieť ale postupne sa nastavujem na to že 2 hodinové lety by sa oblbovakoom dal zvládnuť .

luccija
17. júl 2023

@adalsfjaldsf Lexaurin aspoň 1,5 mg, alebo 3 mg, ale aspoň už jeden deň vopred 3x denne.Xanax 0,25 je nič.Nikdy som sa nebala a lietala 2x ročne a potom akoby utalo som porodila a strach z lietadla, lanovky... teraz som neletela 15 r a budem to musieť prekonať
mne alkohol nepomohol busilo mi srdce ešte viac a ešte väčšia nervozita.Liek viem, že ma ukľudní letela som 8 hodín, 4,5 h a úplne v klude

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@luccija vopred ma nenapadlo brat myslela som si že je to niečo ako SOS tabletka ktorú si hodín na checkine a idem . Ale môžem skúsiť . Fakt mám extrémny strach . A niesi potom pár dni otapena ?

zojeva
17. júl 2023

@adalsfjaldsf ja som si potom ešte trosku dala šampanského 😂 len ma to proste otupilo, nič fyzické. Ja mám proste strach že lietadlo padne a ako budeme padať a hystéria hneď predstavy a dost mi pomohlo keď mi povedali, že pri padani omdliem od tlaku 😂 a nočná mora bola lietiet nad morom že padneme a ešte sa aj utopim. Ale lexaurin pomáha 😃👍

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@zojeva áno plánujem si v lietadle udrieť ešte nejaký aperitív😂 vraj to znásobuje účinky liekov 😂 to je pravda inak že pri páde omdlies ani sa nedožiješ nárazu hehe to som videla v dokumente ale zas ja nemám problém a tým že spadneme toho sa nebojím . Ach jaj prečo sa tie strachy nedajú vyoperovať ? 😂 závidím kamosom ktorý miluju lietanie 😂

julish
17. júl 2023

@adalsfjaldsf Ja lietam len vo veľmi nevyhnutných prípadoch z ekologických dôvodov. Väčšinou sa všade dostanem nočným vlakom

dadka_bb
17. júl 2023

@adalsfjaldsf a co ked ti prepne ? A chytis tam ozaj z tych liekov nejake mešuge stavy? Zas letet s blaznom v lietadle tiez nie je bohvie co 🤣🤣🤣

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@dadka_bb no zas nezamienajme si lieky na ukľudnenie so psychadelickymi drogami ………😂🤦‍♀️😂

dadka_bb
17. júl 2023

@adalsfjaldsf len ci ozaj tak zaucinkuju ked das vacsiu davku 🤣 nie ze budes chcet za jazdy vystupit.. .inak ja som pred 25.rokom mojim lietala strasne vela... teraz mam 35 a do lietadla by som už nesadla... strašne sa bojím, a este aj kukam videa 🙈no nic...

tanyag
17. júl 2023

@adalsfjaldsf Noo ja som letela vždy Londýn-Košice, le raz Londýn-Poprad...a lieky som mala od anglického Dr. ale teraz ti nepoviem aké...odkedy som na slovensku som neletela nikde 😂

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@dadka_bb no ja som práve v tom že liek má utlmí natoľko že nebudem mat nutkanie vystúpiť 😂 snáď to zaberie …. A myslím si že keď dám väčšiu dávku len ma to maximálne uspi a vypne čo by som tiež len uvítala 😂 videá nepozeraj keď ti to nepomáha skús štatistiky ak sa bojíš pádu . Ja sa práve pádu nebojím . Ale keď sa odvazim a poletim napíšem ti . Keď to dám ja da to už každý potom 😂

slovakboy
17. júl 2023

@adalsfjaldsf nemiešaj ukľudňováky s alkoholom. Viem rozum ti hovorí že lietanir je bezpečne ale psychika si ide svoje. Ak lietas len zriedkavo použi Neurol a dávku ktorá ťa ukľudní ale bude bezpečná. Skús si to ešte na zemi.

dadka_bb
17. júl 2023

@adalsfjaldsf ja sa bojim padu, nic horšie sa stat nemože. Ešte kombinacia požiar + pad 🤣

guudy
17. júl 2023

@dadka_bb ak bude prilis vystrajat/bude nebezpecna pocas letu, tak ju priviazu o sedadlo a na zemi si ju prevezmu policajti. Ak bude vystrajat uz pred letom, tak jej nedovolia nastupit, pripadne vyhodia z lietadla pred startom. Preto pri nastupe letuska stoji pri dverach a vita pasazierov…kontroluje v akom stave su a smazi sa identifikovat problemovych cestujucich.

luccija
17. júl 2023

@adalsfjaldsf môžeš si dať aj v deň odletu, ale určite nie 10 min pred vstupom do lietadla.A už vôbec nie alkohol🙂lepšie je teda už aspoň večer predtým nech sa vyspis a ukľudnis.Moju kamarátku už deň predtým preháňa , takže ona si dáva deň vopred aj mne pred operáciou poradili dať si večer...nie som otapena iba kľudná ako baránok žiadne búšenie srdca, neklud.Do Egypta si pamätám, že som to celé predriemala.Mne asi nahnala strach kamarátka boli sme do známymi na dovolenke tá na schodíkoch do lietadla zdrevenela nechcela ísť ísť ďalej, plakala po pripútaní a
potom sa už rozptylils, ale odvtedy bolo zle aj mne🙂ja sa vôbec nebojím pádu, ale toho, že niet úniku😂

muchotrafka298
17. júl 2023

Ja som zazila pani, ktora mala panicke ataky a nejake lieky zapijala vinom. Co ta robila, myslela som ze nudzovo pristaneme. Nevedel ju nikto spacifikovat, ked bolo povedane, ze dobre, nudzove pristatie, tak sa nejak skludnila aspon ako tak. Takze ja velmi nedoporucujem lieky zapijat alkoholom.
Existuju aj kurzy pre ludi, co sa boja, robia to rozne spolocnosti. Su tam simulovane situacie, co sa moze stat, ako veci funguju a su urcene tym, co sa boja, aby pochopili, ako to vlastne je a vedeli sa na to pripravit.

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@slovakboy áno presne chcem skúsiť znova ešte na zemi . Videla som že 0,25 somnou neurobila nič tak skusim vziať 2-3 kusy . Nemôžem povedať že lietam zriedkavo . Neletela som 15 rokov od poslednej paniky v lietadle . Ale ak to dám plánujem lietať častejšie 🙂 mám strašne veľa miest na wishliste 🙂

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@luccija super Dakujem ti za radu skúsim to už pred a verím he predriemem aj ja🙂 takisto mám rovnaký problém . Vôbec sa nebojím pádu viem že nespadneme . Ja sa bojím výšok a toho že niet úniku . Aj na lodi sa necítim prijemne keď som niekde ďaleko od pevniny . A. Lietadlo je kombinácia strachov (výška a únik 🙈😂).

adalsfjaldsf
autor
17. júl 2023

@muchotrafka298 jeminky chúďatko :( áno aj o kurzoch viem ale myslím že sú skôr pre ľudí ktori sa boja práve toho pádu .