Prechod zo severného Cypru na južný

23. aug 2022

Ahojte, stala sa mi nepríjemna vec, sme na dovolenke na severnom Cypre ale z osobných dôvodov potrebujem odletieť skôr ako máme odlet. Môžem si sama kúpiť letenku z Larnaky do Bratislavy keďže tak som letela aj sem? Nebude problém keď pôjdem mimo zájazdu taxíkom zo severného na južný Cyprus?

sjuu1998
23. aug 2022

v tomto by problém byť určite nemal. My sme takto so sesternicou leteli z Larnaky do Bratislavy len my sme sa nevrátili domov v čase koncu zájazdu. Predĺžili sme si dovolenku normálne s tým, že si doplatíme na recepcii hotel a letenku si tiež vybavíme samé. V cestovke nebol problém a my sme si užili ďalšie dni a odleteli pár dní neskôr. Im je jedno kedy sa vrátite, zaplatené to majú tak ci tak 🤷🏾‍♀️

autor
23. aug 2022

@sjuu1998 super a v akom hoteli ste boli

autor
23. aug 2022

@sjuu1998 a cez akú leteckú spoločnosť ste si kúpili letenku?

kaktusik007
23. aug 2022

u Teba vidim problem iba s dopravou - auta zo severneho cypru na juznom nemaju poistenie a naopak ;) je ine ked idete ako zajazd - a ine ked prechadzas zelenu liniu sama.

iste, casy sa zmenili a cypercania si uz na okupaciu viac zvykli, uz to nie je ako kedysi... v 1997 by ta pri pokuse o prechod zelenej linie rovno zastrelili, v 2019 som bola v severnej casti Nikozie na par hodin uplne v pohode a v bezpeci.... Ale aj tak nerozumiem ludom, ktori podporuju pravne neexistujucu severocypersku republiku....

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. aug 2022

@kaktusik007
@boldo87 a taxi zo severného Cypru by ma previezol na južný?

autor
23. aug 2022

Alebo by bolo lepšie odletieť zo severného Cypru?

autor
23. aug 2022

@sjuu1998 ešte mi môžete poradiť aká letecká spoločnosť lieta zo severného Cypru do Bratislavy alebo Prahy? Keďže oficiálne neexistuje severný Cyprus? Asi bude jednoduchšie letieť z južného. Snáď ma pustia cez hranice zo severného na južný keď som tam aj priletela.

kaktusik007
24. aug 2022

zo severneho sa leti cez Turecko s prestupom - kedze tato jedina krajina severny cyprus uznava.
taxik - na toto ti odpovedat neviem, ci je taxikar ktory by to dal.... ale tak vsetko je otazka penazi, ze ano 🤷🏼‍♀️

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. aug 2022

@boldo87 a vy ste ako prešli zo severného Cypru na južný bez cestovky? Taxíkom?

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. aug 2022

@boldo87 ďakujem 🙂