Predĺžený víkend v Prahe

janinah
14. apr 2012

Rada by som šla s deťmi 6,16,18 na predlžený víkend do Prahy,nebola som tam 25 rokov,uvítam akékoľvek rady ohľadom ubytovania,dopravy,akcií,čo vidieť...sme z východu SR...vďaka.

ingridgrimling
14. apr 2012

Určite pražskú ZOO, ale na tú treba celý deň, orloj, staromestské námestie, hradčany, .... Je toho stráááášne veľa. 🙂

korenbaba
14. apr 2012

Žila som v Prahe niekolko rokov, ale bolo to ešte bez malej 🙂
ZOO určite odporučam je medzi TOP europskych Zoo. Určite je to zábavka na celý den, aj pre vacsie deti. Zaujímavé je sa vyviest lanovkou na Petřínsku rozhlednu. Pre to menšiu dieta je to lepšie ako šlapat do kopca. Od rozhladne sa dá prejst až na Hradčany a potom pekne po zámockých schodoch na Malostranské námestie, Karlov most, až k Orloju. Bez toho, že by sa stupalo do kopca a po ceste uvidíte všetko doležité. V areáli hradu je napr. stála expozícia výstavy hračiek. neviem je toho vela...ak chceš čokolvek poradit kludne napíš. Aktuálne akcie a atrakcie možeš nájst aj na http://www.kamsdetmi.com/. Inak je skvelé zájst si aj do Benešova na zámok Konopište. je to fakt krásne. ale to asi za predlžený víkend nestihnete 🙂
Čo sa týka dopravy, určite nie dobré pohybovat sa po meste autom. je to stata času, penazí za parkovania, o nervoch nehovoriac. Hromadnou dopravou sa dostaneš všade , rýchlo, a bez nejakého dlhého čakania. Najlepšie je vediet kam by ste šli, ak by ste sa viac vozili MHD. Je lepšie kupit si lístok na 24 hod. To zahrna na 24 hod. všetko- autobus, električku, metro aj lanovku Jednorázové listky víjdu dost draho. Ubytovanie zaleží kolko chcete investovat. Hotelov a penzionov je tam snád milion. Moj muž robil pre incoming-ovu cestovku, t.j. ubytovával turistov v prahe, ten má vacsí prehlad. Možno by poradil 🙂 Každopádne je lepšie ubytovat sa niekde na v širšom centre. je to o čosi lacnejšie, a za 5 mib. metrom ste v centre mesta.

eviq
14. apr 2012

@janinah Korenbaba ti dobre poradila, ja by som doplnila este ze na Petrine je okrem rozhladne aj zrkadlove bludisko a v Hradcanoch je Museum tortur 😉 na relax je skvela Valdstejnska zahrada. Na kavu ist rozhodne do cafe montmartre, je zastrcena ale ma skvelu atmosku. No a botanicka zahrada je tiez velmi pekna 🙂