Dovolenka pri mori s ročným dieťaťom

rainbow1
3. máj 2012

Milé mamičky aj mamičky čakateľky, veľmi by sme chceli ísť tento rok k moru. Mám 13 ročnú a 10 mesačnú dcérku. Ide o tú menšiu. 🙂 Ja si predstavujem Bulharsko letecky s all inclusive ALE chcela by som poradiť, príp vedieť vaše skúsenosti :
- je lepšie all inclusive alebo radšej raňajky (alebo bez stravy) a variť si sami ? Malá už papá rôzne veci. Len neviem akú stravu na tých hoteloch varia...A pravdupovediac veľmi sa mi nechce stráviť dovolenku pri hrncoch 😒
- je lepšia cesta letecky alebo autom na kratšiu vzdialenosť ?
- je bežne v supermarketoch dostať kúpiť plieky alebo treba zobrať so sebou ?
- zmenil sa režim dieťatka na dovolenke ? manžel sa bojí, že malá tam nebude spávať a vraj takí unavení na pláži nevydržíme 😠
Prípadne by som zvolila inú destináciu aj keď veľký výber nie je 😒 : v Grécku neustále štrajkujú a nerada by som strávila dovolenku na letisku, v Španielsku ma máta ETA či IRA (neviem presne ktorá to je), v Egypte sa strieľa (a tu by som s tak malým dieťatkom nechcela ísť), Chorvátsko je prekrásne, ale preferujem pieskové pláže a k tomu je náchylné na nestabilnosť počasia a studené more 😠 , možno ešte Taliansko...
Ďakujem za každú radu či skúsenosť, prajem pekný deň 🙂

renatka100
3. máj 2012

Jednoznacne Taliansko. Neviem si osobne predstavit cakat na letisku pred odletom dve hodiny a cely let okolo troch styroch hodiny a potom sa teperit niekam do hotela autobusom dve hodiny. Zalezi ci uz vasa mala chodi alebo nie. Ak nie isla by som do hotela s plnou penziou v taliansku varia velmi dobre a. V kazdom hoteli malju detske sedacky a deti je tam velke mnozstvo takze sa nebude nik pozastavovat nad krikoma pod. Ak chodi tak jednoznacne apartman a domaca strava. Jedlo je tam za rovnakucenu akouna s nic netreba nosit su tamsupermarkety s cerstvym ovocim a uzasnou zeleninou takze vyberat je urcite z coho. Este co sa tyka miesta tak doporucujem lignano, caorle alebo lido dijesolo. Sice voda tam ie je taka cista ako v egypte ale detom sa tamvelmi paci je tam piesok. Cesta do tychto destinaciitrva okolo sedem hodin v noci z bratislavy co je uzasne ale pozor s malymi detmi treba ist Vzdy na noc cez den su velke rady na dialnici a to je s tak malymdietatom nezvladnutelne vsetko maju v obchode plienky by som brala urcite so sebou su tam dost drahe. Rezim sa malej zmenil za dvy tyzdne uplne totalne a doma sme mali este asi mesiac co robit ale to je an za dovolenku.. Drzim palce pri vybere 🙂

lvka
3. máj 2012

@rainbow1 ahoj
Mam vlastnu skusenost ked bol syn este len 5mesacny... Vyhoda bola ze bol plnne kojeny, takze s jedlom neboli ziadne starosti, boli sme autom ale lietadla by som sa nebala, Bulharsko je dost blizko, je tu vela mamiciek ktore ziju v zahranici a bezne s detickami lietaju ;)
Neviem co presne davas papat dcerke, predpokladam zeleninu ovocie mozno kde tu pecivo, cestoviny..? To su vsetko veci ktore dostanes bezne kupit, pripadne ak je all incľusive hotel by to mal vediet poskytnut - skus sa priamo spytat v cestovke, ak je lepsia radi sa poinformuju priamo v hoteli aby ti boli schopni odpvedat....
Plienky dostanes vsade - aj v Bulharsku maju deti ;)
Resim nasho syna sa nezmenil dokonca sa mu spavalo ovela lepsie... Bol ale mladsi ako tvoja dcerka, ja si ale myslim ze dietatko je na prvom mieste a nebude problem pospat si s nim poobede - este aj tebe to dobre padne ;)
Peknu dovolenku prajem ;)

rainbow1
autor
7. máj 2012

@renatka100, @ivka - ďakujem dievčatá za rady, zvažujeme Taliansko, Caorle, bola som tam kedysi pred x rokmi 🙂
skúšam ešte prečítavať rôzne diskusie, ale každá rada a názor poteší 😵

renatka100
7. máj 2012

@rainbow1 v caorle sme boli s malou minuly rok je tam podla mna krajsie more ako v lignane a vsade su krasne male muslicky. Tento rok ideme v polke juna do lido di jesolo tam sme este neboli tak som zvedava.

rainbow1
autor
7. máj 2012

@renatka100, môžem sa spýtať ako ste boli ? cez cestovku alebo na blink ? aké sú poplatky na dialnici v Rakúsku a Taliansku ? Kde sa dá kúpiť dialničná známka na Rakúsko a čo stojí ? Boli ste v hoteli či apartmáne ? Ak v apartmáne aké sú asi ceny ? Viem, že veľa otázok naraz, ale treba vedieť 🙂 , vopred ďakujem za akékoľvek info.

ress
8. máj 2012

@rainbow Neviem či si bola už v Bulharsku, či sa ti tam páčilo. My sme tam boli na dovolenke raz a už viackrát teda nepôjdem. Možno to bolo len hotelom, plážou alebo čo ja viem čím, ale nepáčilo sa mi tam vôbec. Ja by som ti odporučila Turecko. Teraz sú na niektoré hotely dobré ceny, je tam krásne, počasie tiež super. Pre 10 mesačnú dcérku možno skôr v júni alebo v septembri, keď ie je tak horúco. Skús pozrieť https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/dovolenka-s-detmi-v-turecku-ake-mate-skusenosti/ 🙂 Naozaj odporúčam, boli sme pri meste Alanya minulý rok a na lepšej dovolenke sme ešte neboli. Dá sa vybrať strava úplne v pohode aj pre malé deti, staršia dcéra sa tiež zabaví. A cesty sa neboj vôbec, deti to znášajú lepšie ako niektorí dospelí 😉

liz_lemon
8. máj 2012

@rainbow1 rakuske dialnicne znamky kupis aj u nas na pumpach, napr. OMV, ich cena:
8,00 eur na 10 dni
23,40 eur na 2 mesiace
77,80 eur na 1 rok
tu je info o talianskych http://www.ludor.sk/italie/leto/ostatni/info-o-...

dusika11
8. máj 2012

ahoj s rocnym nemam skusenóst ale boli sme s osemmesacnymi dvojickami..rezim...spali lepsie ako doma..a spali aj na plazi ..rezim mali presne ako doma..boli sme v chorvatsku...na pagu je to ostrov a je tam teplejsie more.stravu sme mali polpenziu ..deti jedli hotove jedla kupovane..a mlieko a mala som kanvicu na prevaranie vody a termosku.ozaj nezabudni tu kefu na flase..no..ja som zabudla... 😉
ja osobne mam rada polpenziu aby som na obed nemusela behat a tiez nerada varim na dovolenke.
zaujimavost moji nespia v kociku ale pri mori od unavy aj kocik bol dobry
cesta..suprova spali v sedackach a jedli podla domaceho rezimu..zastavili sme ked bobo s nimi na nevydrzanie..bola to pekna dovolenka

mirka907
8. máj 2012

@rainbow1 takze moja skusenost...boli sme s malou na 11 mesiacov v Taliansku autom....cesta v pohode...vela prespala.....byvali sme v bungalove s klimou..bazeny, vyhradene lehatka na plazi a varila moja mamka...takze vlastne AI...uzili sme si to ....boli sme tu http://www.rosapinetasud.it/
Na 13mesiacov sme boli letecky na Krete ....AI aj na plazi http://www.delfinabeach.gr/ ....mala bola v lietadle ako cert ale dovolenka bola perfektna...rezim mala mierne rozhadzany aj tam aj tam ale akonahle sme prisli domov do dvoch dni to bolo ok. Plienky bolo dostat vsade. V Taliansku ale za hrozne peniaze. V hotely varili super, aj mala si vedela vybrat.
A teraz Bulharsko....uplne sa stotoznujem s
@ress .... Boli sme minuly rok, dcerka mala 2 roky a po A hrozne pocasie sme mali, po B strava mi nechutila, a plaze nula bodov ....Mala si to sice uzila, no v bazene....A to sme mohli ist aj na Siravu. Ceny ako u nas...
Tento rok ideme do Turecka a verim, ze si to uzijeme.

ivanabb
11. máj 2012

Ahojte, aj my sa chystáme do Lida di jesolo...odjazd máme už 19.mája...syn má 3roky a druhý má 3mesiace...vybrali sme si dosť skorý termín, ale chceli sme sa vyhnúť preplneným plážam a ideme hlavne kôli deťom, sú neustáe chorí...tak snáď to pomôže. Chcela by som sa spýtať či ste tam niekto boli v tomto období, teda koncom mája...či sa dá kúpať,a čo odporúčate vzia ť so sebou ako nevyhnutné. Ďakujem

shawn7
19. máj 2012

@renatka100 ahoj, my sa chystame do Caorle, ideme koncom juna. znamy nam hovoril, ze od Udine po Benatky je dialnica, ale ze sa oplati ist starymi cestami, lebo na dialnici je kopec aut. chcem sa opytat, ci ste mali problem. my pojdeme v rannych hodinach, lebo sa moyeme ubytovat az tusim okolo tretej popoludni a nechceme sa moc motat po plazi. vy ste isli na noc? kolko vam trvala cesta?

renatka100
19. máj 2012

@shawn7
Ahoj absolutne neodporucam jazdu cez den cesty su zapchate nielen v rakusku ale aj v taliansku. Ked sme tak isli cesta nam trvala aj 12hodin a to skutocne iba 680 km do cavallina pri benatkach. Vtedy sa zvyknu robit havarky a tym padom su cesty uplne neprejazdne aj par hodin. S malym dietatom peklo skutocne. Ak je tvoj muz prip ty iba trochu schopny byt v noci hore a vyrazit tak okolo druhej tretej tak to ny bolo najlepsie. Najlepsie je ked clovek dorazi tak okolo siestej siemdmej dotalianska. Cez vedlajsie cesty sme nikdy nesli tak to posudit neviem.
A este k tomu ze mate nastup az poobede vacsinou to byva o stvrtej. Ak tamnebudete aj hodinu a viac predtym stat v sore, ubytovanie dostanete az neskoro vecer lebo musia vybavit vsetkych co stali pred vami a ked bol pred vami autobus plny ludi ako sa nam to stalo preminuly rok v lignane tak je to koniec. Zalezi ci to mate cez cestovku alebo priamo od majitela.

shawn7
19. máj 2012

@renatka100 to su zaujimave postrehy. my budeme spat u znamych v rakusku, takze vlastne pojdeme v piatok vecer, predpokladam okolo polnoci prideme k znamym, co je asi za polovicovu tych 680 km a v sobotu vyrazime dalej do talianska. a cestou naspat to urobime asi podobne, pojdeme podvecer spat,prespime a pojdeme domov. mozno by sme to zvladli aj na jednu supu, len sme este neskusali ist s malou v aute viac ako hodinu.

katy1979
19. máj 2012

My sme boli v chorvatsku ked mal maly rok. A isli sme cez den. Napodiv vacsinu prespal. Nech sa muz neboji deti spia praveze lepsie. unaveny z celeho dna cely den na vzduchu ci vo vode. Ak sa podari tak by som chcela ist tento rok do turecka. Mladsi ma 22 mesiacov. Cesty sa sice bojim ale snad to zvladneme

marusik
19. máj 2012

boli sme v chorvátsku s 11 mes., ešte uplne sama nechodila...
vyhrala sa aj s kamienkami, ale piesok by bol asi lepší, stále jej kamienky šli do topánok, pri piesku by mohla chodiť bosá...
more bolo však chladné, boli sme začiatkom septembra.
autom na noc, zvládla to, ráno už bolo cítiť zápchy na diaľnici, došli sme pred obedom, a už jej bolo dlho.
kupovali sme potraviny, nejaké zákl. sme mali so sebou...
plienky sme mali so sebou, nejaké jednorázovky, ale aj látkovky... spolu s nočníkom.

v taliansku sme boli letecky, to čakanie a transfery na letisko, z letiska... namáhavé. nikdy viac, už len určite so starším dieťaťom./malá mala 6 mes./ plienky v tal. drahšie ako u nás, avšak potraviny výborné, veľa ovocia, zeleniny, navaríš rýchlo...
taliansko odporúčam. ideme o týždeň🙂

joj a v Bulharsku - Varna, sme boli na svadobnej ceste, otras, bolo to hrozné na dvoch dospelých, neviem si predstaviť ísť tam s deťmi...

katrinka8
19. máj 2012

@rainbow1 - ahoj, ja len k tomu Spanielsku, tak z toho strach mat nemusis, je to bezpecna krajina. Ak by bolo dost peniazkov, mozno by som skusila aj Kanarske ostrovy 😉 Okrem toho, Spanieli su velmi otvoreni, deti miluju 🙂 ETA si nevybera turisticke ciele a posobi obcasne v Baskicku (je to baskicka "skupina") - tam sa moc k moru nechodi, urcite nie bezne zo SVK 😉 Takze rozhodne Ta matat ETA nemusi, naopak, ja by som do toho sla hned, keby bolo tolko penazi. Je to nadherny kraj, vela atrakcii aj pre malych, aj pre vacsich - prisli by si na svoje obe deticky. Ak by si dokonca chcela ist za exotikou, Andaluzia je to prave - je to sice Europa, ale uplne ina, co sa prirody tyka.

dusko14
25. máj 2012

Ahojte dievčence. My ideme do Grécka - Sarti autom. Máme 11 ročnú dcéru a 14 mesačného syna. Mám obavy z cesty ale ideme na istotu. Boli sme tam už 4x a nikde nám nebolo lepšie. Suuuupeeeer pláž blízko apartmánu (50m). Boli sme aj v Taliansku - vtedy sme mali len dcéru a tá povedala, že to nebola dovolenka. More špinavé, počasie nestále...užili sme si kadejaké atrakcie ale more vôbec. A to nám vadilo. Keď sme boli v Chorvátsku, tak nám nevyhovovali pláže....
Máte nejaké skúsenosti alebo triky ako prežiť 17 hodinovú cestu s malým dieťaťom? Dajte vedieť. A všetkým prajem peknú dovolenku nech už idete kdekoľvek...veď každému vyhovuje niečo iné 😀

azarijka
25. máj 2012

@rainbow1 Bulharsko urcite nie, bola som tam 2x cez vysku, je to tam super pre mladych - diskoteky, hluk, zabava. pre deti nula bodov. este tam vtedy aj strasne fukalo a bol zakaz ist do mora 😀
v chorvatsku som bola tiez dva krat - a mali sme pieskovo - strkovu plaz. podla mna idealne aj pre dieta.

tento rok ale chceme ist bud do turecka alebo na nejaky grecky ostrov.

kvetinqa
25. máj 2012

My sme boli s drobcom, ked mal necelych 10 mesiacov autom v Chorvatsku. Boli sme minuly rok v polke septembra, perfektne pocasie, more teplucke a malo turistov. Bola to perfektna dovolenka. Nasmu malemu sa prave kamienky pacili viac, lebo sa s nimi mohol hrat, hadzal si ich do vedierka atd atd.
Cestu celu prespal, vyzivy a plienky som niesla so sebou.. bola to super dovolenka. Pri mori sme boli od 8:30 - 10, potom sme sa isli prejst, maly nam vacsinou zaspal v kociku, na izbe sme ho nakrmili a spal dalej, spaval ovela viac ako doma. poobede sme isli k moru az okolo pol 4- 4 a zase na hodku a pol maximalne. vecer sa vyjavene pozeral na ludi, svetla, lode... super bolo 🙂

rainbow1
autor
25. máj 2012

ahojte dievčence, všetkým moc ďakujem za rady, nápady, postrehy 🙂 , zatial sme sa doma zhodli na severnom Taliansku, Caorle, v júli na blink, do nejakého apartmánu, je to blízko, cesta v noci cca 7 - hodín cesty, pieskové pláže, Taliansko je krajina baby friendly 😀 , máte skúsenosti s Talianskom na blink ? August sme zavrhli, vtedy majú taliani prázdniny, je tam hlava na hlave a ešte aj drahšie 🙂 , inak nám sa páči takmer všade, dovolenka je taká akou si ju sami urobíme 🙂

millka11
29. máj 2012

Ahojte kocky. Vedeli by ste mi poradit ako je to ked chceme ist koncom septembra s malym ku moru letecky (vtedy bude mat necely rok a pol): nechceme so sebou niest kocik, cestovnu postielku, autosedacku (rozmyslame ze na transfer z letiska si prenajmeme auto) - daju sa tieto veci prenajat???
Viete mi poradit nejaku peknu 'child friendly' destinaciu na koniec sezony, kam sa da letiet z Kosic alebo Bratislavy? Ubytovanie by sme preferovi asi apartman alebo vilu pri mori (nie hotel). Dakujem za vase postrehy a rady. 🙂

eliska666
29. máj 2012

Ahojte maminky, neviete mi poradiť dovolenku s ročným dieťatkom napr.plávanie bábätiek pri mori?

sofik
31. máj 2012

Ahojte 😉 Aké je počasie v septembri ma Mallorke? Oplatí sa tam ísť alebo skor Turecko? Bol tam niekto v tom termíne a ktoré stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi? 🙂

anetaa
18. jún 2012

@rainbow1 Ahoj, my sme boli tento rok koncom maja s nasou 1,5 rocnou dcerkou na Mallorke - v destinacii Santa Ponsa. Bolo naozaj uzasne 🙂. Santa Ponsa je naozaj velmi pekne miesto, a Mallorku mozem skutocne ako Destinaciu odporucit-je tam nadherne a da sa tam aj velmi vela vidiet a pocestovat - s detmi sa da ist aj do Aquaparkov, do roznych Akvarii, je tam vela atrakcii...Ludia su velmi mili a privetivi.. Daju sa vychytat aj dobre ceny ubytovania. My sme boli veľmi spokojni- pieskove plaze krasne a ciste, stredisko velmi pokojne, hned pri plazi bol park s volne lietajucimi papagajmi 🙂 . A vsade vela ihrisk s preliezkami pre deticky-pre rodiny s detmi naozaj skvele miesto 😉.
My sme mali polpenziu, na obed som malej kupila v nejakej restauracii polievocku, alebo som mala kupene aj hotove jedlo pre deticky... Dalo sa nakupovat vo velkom hypermarkete-mali velky vyber jedla pre babatka a male deti... 🙂

anetaa
18. jún 2012

@rainbow1 a inac co sa tyka letu - mala prespala takmer celu cestu tam aj naspat 🙂

anetaa
18. jún 2012

@sofik ahojky, my sme boli na Mallorke koncom maja, myslim ze v septembri bude urcite uplne super + more budete mat urcite teplejsie ako sme mali my 😉 . precitaj si vyssie..

barbora84
12. máj 2013

@rainbow1 oprasujem tuto temu...chcem sa spytat, ci ste nakoniec boli na dofci v Taliansku, kde presne a ako bolo? My mame 13mes synceka a rozmyslame o Chorvatsku alebo Taliansku.

sedmokravka
12. máj 2013

Ahojte, rada by som sa opytala mamiciek, ked chodite k moru autom, ako riesite zastavky, pretoze mala sa velmi poti v sedacke a vonku na odpocivadlach dost fuka 😕 ako casto je dobre zastavovat asi u 1,5 rocneho dietata? vdaka

rainbow1
autor
12. máj 2013

@barbora84 áno, nakoniec sme boli v Caorle, krásna dovolenka, išli sme autom v noci, takže malá cestu viac menej prespala, bola hodná, teraz už je väčšia, živšia, neviem čo poriešime tento rok 😉 . Išli sme na blind z nedele na pondelok, do Talianska už takto nie, nakoľko sme v Caorle nevedeli kam ísť hľadať a všetky agentúry, čo sme pobehali ponúkali pobyty od soboty do soboty, nakoniec sme predsa len v jednej agentúre zohnali super ubytko priamo na pláži v centre priamo u promenády kúsok od kostolíka, akurát sme sa museli v sobotu presťahovať do vedľajšej izby, nakoľko tá, v ktorej sme boli bola voľná len do soboty, nebol to však problém. Malá sa nám tam naučila chodiť, mala práve 1 rok, varili sme si sami, sem tam na picu do reštiky, naštívili sme akvapark, proste super 11 dní . Malá spávala pekne a my s ňou 🙂, k moru sme chodili až po 15: hodine, niekedy chvílku dopoludnia, keď nám to vyšlo a vstali sme skôr, ale stačilo, my nie sme veľmi smažiace typy 😀, keď spala poobede, niekedy si manžel u nej zacvičil a my so staršou sme sa išli vyjašiť do vĺn, často sme však spali všetci, dospávali celý rok 😀