Rhodos - Grécko

emqfashion
11. apr 2024

čaute, ideme v lete na 12 dní na rhodos, tak dajte nejaké tipy čo určite pozrieť, auto prenajímať nechceme, tak iba to, čo je autobusom prístupné prip. pešo, pekné pláže, pamiatky...

beckinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
11. apr 2024

Určite akropola Lindos. Za mňa tiež keďže sa rada potápam pláž Anthony Queen. Krásna. Na ňu rada spomínam.. A to som videla veľa nádherných pláží. A je toho mnoho, zadaj si čo sa oplatí pozrieť na Rhodose. Pláže na Faliraki. Údolie Motýľov.. je toho dosť.

la_dolce_vita
11. apr 2024

Za mna Lindos, nocny Rhodos hlavne mesto s pristavom, kde bol div sveta, hradby.. potom plaze Tsambika, Antony Quinn, Ladiko, zatoka sv. Pavla..

mima172
11. apr 2024

Rok som na Rodose žila a odporúčam prehodnotiť to požičanie auta. Dá vám to viac možností, flexibility, keďže autobusy tam chodia podľa toho ako sa chce šoférom 😁 Určite Lindos, údolie motýľov, Faliraki na nočný život, historické staré mesto Rodos (tie uličky majú topka atmosféru) a z pláží asi Antony Queen a Tsampika a jednodňový "výlet" je super aj do Waterparku vo Faliraki. Neviem ako teraz ale keď som tam žila, tak sa pýšil titulom najväčší Waterpark v Európe.

engel76
11. apr 2024

@emqfashion Rhodos hlavne mesto, Lindos, Prassonissi, kupele Kalithea, vrch Tsampika, ale tak nie kazdy je za to v horucave, vyslapat tolko schodov, Kritina, Monolithos, Kamiros Skala, maly pristav, odkial chodi lod na ostrov Chalki, kriz Filerimos... Udolie motylov za mna o nicom, ani plaz Anthony Quinn ma neoslovila, ale kazdemu sa paci nieco ine. Plaz Tsampika je pieskova,. Odporucam prenajat auto, staci uplne najmensie aspon na 3dni. Vo väcsine hotelov je pri recepcii pozicovna aut. Turisti chodia na plavby na ostrovy Simi, Chalki niektori do do Turecka Marmaris.

elief
12. apr 2024

Do ktorej časti Rodosu idete? Ja sa chcem vrátiť na Grande blue beach... Neuveriteľne krásne miesto, nádherné výhľady... A nepreplnené turistami... Nočný Rodos je úchvatný...

elief
12. apr 2024

Inak my sme si na dovolenke na Kose požičali ebiky, a prešli sme na nich kus ostrova, teraz ideme na Rodos a tiež plánujeme požičať ebiky

ii9
12. apr 2024

Ahoj, my sme boli minulý rok, požičali sme si auto na 3 dni, bolo to super, keby sme vedeli požičali by sme auto na celý pobyt. Videli sme Prassonissi, údolie motýľov, hlavne mesto Rhodos, Tsambika pláž úplná topka chodili sme tam každý deň, chceli sme sa dostať do Lindosu zápchy tam boli neskutočné ani sme do centra nešli našli sme najbližšiu pláž a tam sme zostali do večera, pobehali sme autom celý ostrov, okúpali sme sa kde sme chceli, za mňa Rhodos najlepšia dovolenka, určite sa tam vrátime

elief
12. apr 2024

@ii9 my ideme tretí krát na Rodos, zasa iná časť

ii9
12. apr 2024

@elief áno tak plánujeme aj my, minulý rok sme si obzreli ostrov tak už máme prehľad, tiež by sme išli do inej časti aj keď musím povedať dobre bolo aj kde sme boli, zbožňovala som každé ráno behať po tých uličkách popri pláži a hoteloch, večer prechádzky blízko boli butiky taká promenáda obchodov, jediné čo sa nám nepáčilo bolo to Aquarium na Rhodose to bolo naozaj o ničom..

elief
12. apr 2024

@ii9 to je aquvarium v hlavnom meste? Kde ste boli, b ktorom hoteli? My sme boli v Kolymbii, v Stegne a teraz ideme do Faliraki

ii9
12. apr 2024

@elief áno Aquarium v hlavnom meste, my sme boli hotel Kolymbia Sky, pozerala som cestovka cez ktorú sme boli ten hotel už v ponuke nemá, celkovo tam majú novú ponuku hotelov tak niečo z toho vyberieme

elief
12. apr 2024

@ii9 my sme boli v Kolymbii v hoteli Lydia maris...

mclissa
12. apr 2024

Autobusom sa dostanes vsade zastavka je na kazdom kroku. Ale poviem good luck 🍀 casy nikdy nepasuju, greci maju na vsetko cas, budes cakat na zastavke aj 20 minut a bus nikde. Alebo nepojde vobec. A rataj s tym, ze autobusy budu preplnene. Radsej si pozicajte auto na tri dni a pekne si pozriete cely ostrov. Ak idete bez deti aj scooter je super.
Co vidiet hlavne mesto, nove a stare, vecer, Anthony Queen, Ladiko Bay, 7 springs, Udolie motylov, eucalyptus street, tsambika beach, lindos beach, prasonissi, kalithea springs, lindos mesto, a ak sa vam bude chciet aj hore ist je tam vyhlad, zalezi kedy idete v auguste byva panagia tsambika festival kde su vacsinou domaci cize ak chcete trosku nieco ine zazit, tak isto sa sa navstivit panagia tsambika odtial je vyhlad a je tam kostol, Faliraki water park, Faliraky ma tiez nieco do seba, vlicha beach, afandou, traganou beach, Kolymbia, Archangelos ma vecerne tradicne diskoteky kde chodia vacinou domaci (ak este funguju), zapadna strana je viacej pre surferov.

emqfashion
autor
13. apr 2024

@elief kolymbia 😉