Ryanair. Treba dodržať veľkosť príručnej batožiny?

darca001
5. mar 2011

Chcela som sa spýtať, aké máte skúsenosti s Ryanair a batožinami. Povolená veľkosť príručnej je 55*40*20. Cestovali ste niekedy s väčšou? A akú váhu ste si brali, aj keď viem že povolené je 10kg. Poletím z Bratislavy do Londýna (Stanstead). Nechce sa mi platiť 40 Eur za 15kg batožinu alebo 60Euro za 20kg. Myslím že to už preháňajú... Normálny ruksak prejde? No musím si to poriadne naplánovať, lebo poletím s 2r. dieťaťom, a môžeme mať teda dve príručné batožiny + kočík...
No plánujem ruksak a menší kufor, ale iných rozmerov. Prejde mi to?

beata124556
25. júl 2015

Dobri den mozem sa opitat prosim vas utorok letim spolocnosti raynar a nezakupila som si batozinu a chcem sa opitat ci sa da zaplatit mam 15kg kufor na letisku!

stanislava111
25. júl 2015

@beata124556 http://www.letuska.sk/ryanair/ tu súpopísané ceny za batožinu..... inak kufor spávnej veľkosti stojí cca 7 eur.... do utorka je času dosť.... ale, ak potrebujete viac vecí, tak zaplatiť a bude to OK, ale tiež je tam limit na veľkosť...

buba1993
25. júl 2015

Váhu nekontrolujú, rozmery ale áno.

janka279
25. júl 2015

@beata124556 odporucam zaplatit si batozinu v predstihu. Zvyknem lietat casto a mam maly kufor, ktory si zvyknem brat do lietadla a bez problemov. Ryanairom sme sli do Rima na vikend, zbalila som si svoj kufor do lietadla a sla. Na letisku mi premerali rozmery, samozrejme som mala vacsi kufor, ako je povoleny bez priplatku. Takze som na mieste zaplatila 40 eur. Od vtedy som ostrazita. Ryanair je v tomto skutocne striktny, ostatne spolocnosti maju povoleny vacsi kufor do lietadla. Ale vraj by sa velkost kufrov povolenych do lietadla mala standardizovat. Uz by mala byt povolena len jedna velkost. A kufre povolene do lietadla budu specialne oznacene. A snad budu aj bez priplatku.

peneloppe
25. júl 2015

Su prisni, nam stale kontrolovali rozmery. Vahu nie. Ale zase do tak maleho kufra sa neda toho vela natlacit, tak malokedy presahuje povolenu hmotnost.

blancjolie
9. feb 2016

túto spoločnosť treba obísť neodporúčam vôbec!!! radšej si kúpiť inú spol. s batožinou priplatiť ako s týmito zdieračmi 70 eur na mieste za malú príruč. batožinu 😖 😖 😖 😖 + kopec stresu 😢 😢 😢

agnes9
9. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@blancjolie nasi chodia s nimi rok co rok na dovolenku a nemali zatial problem, ale tak motno mali len stastie

namornicka
9. feb 2016

Ked dodrzis rozmery nie je problem, tu nejde o stastie ale o respektovanie pravidiel.

laurita285
9. feb 2016

Tak tak, šerudiť sa pri odletovej bráne a platiť 50-80 eur za nedodržaný rozmer batožiny je smŕť! Nehovoriac o tom, že to isté ťa čaká aj cestou späť.
Ryanair má normálnu veľkosť, klasickú čo sa týka nízkonákladoviek. Menšiu ma ešte napr wizzair a to je už fakt mini príručná 🙂

eleonorcha
9. feb 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

raynair je velmi prisny co sa tyka dodrzania velkosti batoziny..

sandra551
10. feb 2016

@blancjolie @eleonorcha Ryanair nie je prísny podľa mňa. Základom je kúpiť si kufor vo veľkosti akú predpisujú, pozor aj kolieska musia byť započítané do dĺžky. Lietam Ryanom cca 30-40 krát ročne rôzne destinácie a za posledné dva roky som videla možno 1-2 krát, žeby niekto mal problém s batožinou. Minule mal niekto ešte ku kufru cestovnú tašku, pričom ku kufru už môže byť len taška o veľkosti 20-20-35. Ešte sa hneval, že čo sa deje 😅 Niekedy mi rozum zastáva ako sa ľudia-cestujúci snažia všetko od.bávať. VŠETKO je totiž ale napísané v pokynoch podrobne. Ak to porušujete, nečudujte sa, že môžete byť pokutované. Tí čo lietajú často vedia, že nebudú zbytočne riskovať a chyba nie je na strane aeroliniek. Chcete letenky za pár šupiek a k tomu ešte lodný kufor v cene? Tak to nefunguje. Alebo choďte napr. Austrianom a za letenku zaplatíte 8 krát viac.
Osobne som tiež nikdy nezažila, že by niekomu vážili batožinu. Nikdy. Ale opäť, rozum káže sa zbaliť do 10 kg keď je to tam napísané. Načo provokovať? Stačí sa proste zbaliť podľa predpísaného a prečítať si pokyny a máte istotu na 100 %. Nemá vás kto za čo buzerovať 🙂 Ale fakt nemám rada, ako všetci pindajú na Ryanair, pričom sú to práve cestujúci, ktorí nedodržiavajú pravidlá. Hlavne všetko lacno a zadarmo najlepšie...

namornicka
10. feb 2016

Ja mám tiež nalietané čo-to Ryanairom a nikdy nebol problém. Dodržujem pravidlá, čo som sa vlastne zaviazala kúpou letenky. Raz mi dávali kufor do tej mierky, ale prešiel, asi sa im nezdal, neviem. Ako aj mne lezú na nervy tie žreby a parfumy čo tam na palube predávajú, človek nemôže ani na wc cez uličku prejsť. Keď letím služobne tak letím z Viedne, ten let je komfortnejší. Ale keď kupujem letenky za lacný peniaz tak nečakám veľa muziky.

cdecedc
10. feb 2016

Ja som tak letela a držala som sa rozmerov aj váhy, nekontrolovali to u nás presne ale počula som, že aj to sa už stalo, takže by som asi zbytočne neriskovala 🙂

silvusinka353
10. feb 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

Treba dodrziavat a potom nebudete mat ziadne problemy 🙂

zabkazelena007
10. feb 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

@silvusinka353 Vsak to je jasne 🙂

blancjolie
10. feb 2016

@sandra551 no vieš ja , keď niekde idem tak sa vždy vrátim aspoň s 5 kuframi až toľko si nakúpim, že musím ísť s kvalitnejšími a drahšími zároveň aerolinkami 😵 😵 😵

sima410
10. feb 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

@blancjolie a kde sa tak dobre nakupuje ?? 🙂

sandra551
10. feb 2016

@blancjolie Nj tak to chápem... ja chodím naľahko, na 8 dní aj v lete s príručnou a v zahraničí si kúpim len maličkosti. Tým že chodím tak často tak nepotrebujem robiť zásoby "zo zahraničia" 🙂

janka279
10. feb 2016

@sandra551 suhlasim, ze pravidla sa maju respektovat. Ale sem tam sa j majster tesar utne. Tiez som jedna z tych, co zacvakala priamo na letisku. A uznavam, ze som doplatila na svoju nepozornost. Proste lietala som casto roznymi leteckymi spolocnostami a mam taky mini kufrik do lietadla, ktory som si bezne bravala na palubu a nikdy sa zan neplatilo. Ziadny lodny kufor. Pred letom do Rima som kukla pokyny, pomerala kufor, ale blba som si nevsimla, ze maju dva rozmery pre kufor na palubu. Jeden rozmer zadara a druhy plateny (ten co je v inych leteckych spolocnostiach povoleny zadarmo na palubu). O to vacsie bolo moje prekvapenie, ked ma vyzvali pred vstupom do lietadla zaplatit 40 eur. Vedela som, ze je povolena len 1 prirucna batozina, takze som vsetko narvala do kufra. Ani len mini kabelku som nemala na pleci. Ale hold, tak mi treba. Mam citat pozorne.
No ale zase na moji obranu, lietanim nizkonakladovkami sa vyhybam, ked sa da. A radsej si priplatim za letenku. 😄

sandra551
10. feb 2016

@janka279 To si šla Wizzairom potom, oni to tak majú, že príručná je fakt malinká a pripláca sa aj za väčšiu "príručnú", ktorú máš s Ryanairom v cene letenky.
Čo ja viem, podľa mňa na európske lety to je úúúúplne jedno, či ide človek 1-3 hodiny s Ryanairom alebo s niečím iným, nie? 🙂

blancjolie
10. feb 2016

@sima410 veď všade sa dá dobre nakúpiť, keď už poznáš kde a čo..., ale teraz naposledy som bola v Taliansku

renatka100
10. feb 2016

@sandra551 prosim ked casto lietas ryanairom kedy je najlepsie kupit letenky? S ohladom na cenu...Dlho v predstihu alebo tesne pred letom dakujem za radu

janka279
10. feb 2016

@sandra551 pre mna to nie je jedno. Ja mam hrozu z lietania, preto sa nizkonakladovkam snazim vyhnut, ked sa da. 😃 viem, ze to je skor o mojom pocite, ale ukludnuje ma to. 😁

sandra551
11. feb 2016

@janka279 Nízkonákladovky majú práveže jedny z najvyšších štandardov na bezpečnosť 🙂 Ryanairu za posledných 30 rokov nespadlo ani jedno a ani nemali väčší problém, čo o niečom svedčí... Ono ide práve o to, že nízkonákladovka je to PRETO, lebo služby (ak máš o ne záujem) si platíš navyše a ten, kto o to nemá záujem sa vezie lacno. Aj ty si môžeš prikúpiť first row za 16 € kde máš viac miesta na nohy, batožiny do podpalubia, môžeš si objednať aj šampanské a olivy v Ryanair keď chceš... To, že to je nízkonákladovka neznamená, že lietadlo nebude mať jedno krídlo alebo že má nekvalifikovaných pilotov... Samozrejme, nie je to prvá trieda. Ale neviem tiež koľké z vás sa vozia na Porsche alebo žijú v takom prepychu, že by 1-2 hodiny neposedeli v "autobusovom" štýle prepravy...
@renatka100 Aká destinácia? Ryanair má letenky všeobecne lacné cez working days - teda letíš tam v pondelok, utorok, stredu - naspäť pondelok, utorok, stredu. Sú robené štatistiky, že väčšinou utorkové lety sú najlacnejšie. Najdrahšie samozrejme piatok - nedeľa. Ďalej závisí, kedy letíš. Sú sezónne lety - tie sú drahšie - tam spadá letná sezóna od konca apríla do konca augusta, december. Mimosezónne sú január - marec, september - november. Ďalej, ak letíš do prímorských destinácií, tie sú drahé vždy. Je jedno či si teraz chceš kúpiť letenku na Malorku na budúci rok. Bude aj tak za cca rovnakú cenu ako tento. Na sezónne lety nebývajú zľavy ani sa tie ceny nejako nelíšia. Potom sú niektoré destinácie, ktoré sú relatívne drahé stále - napr. Barcelona, Edinburgh. A kedy sa oplatí kupovať? Do prímorských letovísk je to jedno - cena je "vyššia" vždy a dole nepôjde. Veľkomestá idú cenou mierne hore, nárasty cien sú každý týždeň - dva potom. Kopírujú záujem o letenku. Teda čím menej miest na palube zostáva, tým sú tie posledné drahšie. Keď napíšeš kam chceš ísť a kedy tak ti lepšie poradím 🙂

janka279
11. feb 2016

@sandra551 tak uplne na hlavu nie som, samozrejme viem, o com su nizkonakladovky. A Ryanair mal tie technicke problemy, ktore si vyziadali nudzove pristatia. Lietadlo hned nemusi spadnut. A maju tiez otrasnu povast, co sa spravaniu k pasazierovi tyka. First row vyuzivame, ked letime nizkonaklasovkami, nechce sa nam bit v lietadle o miesta vedla seba. Vyhodou je aj, ze clovek nastupuje medzi prvymi.

sandra551
11. feb 2016

@janka279 Ryanair už takmer dva roky funguje na miestenky ku každej letenke, takže biť o miesta sa nemusíš tak či tak 😉 Ja som napríklad letela vždy väčšinou Ryanairom a technické problémy som mala jedine na lete s British Airways 😅 Z cca 100 letov čo mám s Ryanom za sebou sme nikdy nemali žiadne technické problémy, núdzovku ani nič, stewardi boli nápomocní a meškanie som zažila len raz... Takže z mojej skúsenosti sa tá "povesť", o ktorej hovoríš nepotvrdila...

janka279
11. feb 2016

@sandra551 to rada pocujem, ze uz funguju miestenky v Ryanair, lebo ten chaos po nastupe do lietadla bol na nervy. ved ja ti neberiem, ze uprednostnujes Ryanair. Mas svoje argumenty, preferencie. Ja zas svoje a podla toho sa rozhodujem. A ty tiez. Ja prajem obom hlavne bezpecne nalietane km bez problemov. Je jedno ci takou alebo onakou leteckou spol.

nicollettka
11. feb 2016

a vsak to kazda letecka spolocnost tak funguje ze ti daju priamo miestenku nie?

majka99999
11. feb 2016

@nicollettka Ryanair nedaval.

drotenka
11. feb 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

a ja som si tiez myslela ze to davala kazda