Ryanair. Treba dodržať veľkosť príručnej batožiny?

darca001
5. mar 2011

Chcela som sa spýtať, aké máte skúsenosti s Ryanair a batožinami. Povolená veľkosť príručnej je 55*40*20. Cestovali ste niekedy s väčšou? A akú váhu ste si brali, aj keď viem že povolené je 10kg. Poletím z Bratislavy do Londýna (Stanstead). Nechce sa mi platiť 40 Eur za 15kg batožinu alebo 60Euro za 20kg. Myslím že to už preháňajú... Normálny ruksak prejde? No musím si to poriadne naplánovať, lebo poletím s 2r. dieťaťom, a môžeme mať teda dve príručné batožiny + kočík...
No plánujem ruksak a menší kufor, ale iných rozmerov. Prejde mi to?

lucka2108
29. feb 2016

prosím vás teraz po novom ked kupujem letenku pre dvoch a pri check-in budem mať tie miesta pri sebe? alebo si musím kupiť rezerváciu miesta? dakujem

cuculiatko88
29. feb 2016

@lucka2108 ked kupite na jednu rezervaciu resp.rezervacne cislo dve osoby,tak vas da vedla seba

sima410
29. feb 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

oni davaju vzdy miesta pri sebe sa mi zda

renatka100
29. feb 2016

@lucka2108 musis si kupit miesta pri sebe inac ich moze kupit niekto iny alebo mu ich prideli system pri check in automaticky, toto by som neriskovala nie je to velmi drahe radsej si kup rovno miestenky

sandra551
1. mar 2016

@renatka100 Keď kupuje letenky jedna osoba z rovnakej karty a checkinuje naraz, tak miesta sú vždy pri sebe. Zbytočné to kupovať 🙂 😉

ajajaj00
1. mar 2016

Ak sa da najlepsie si hned po zaplateni rezervovat miesta oni vobec neriesia ci ste dvaja.nam sa tak stalo ze nas s muzom do pariza rozdelili tak som potom v lietadle menila miesta nastastie boli ochotny

sandra551
1. mar 2016

@ajajaj00 A kedy sa ti to stalo? Teraz dakedy?

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

a to som si myslela ze davaju automaticky pri seba miesta

horana
1. mar 2016

Ked sa checkinuje hned na zaciatku cosoveho limitu, system dava miesta vedla seba. Neskor ale, hlavne cim blizsie odletu, je uz logicky obsadene a teda miesta vedla seba nemusia byt a system to teda roztrhne a rozsadi aj dvoch ludi kazdeho inde.

ajajaj00
1. mar 2016

@sandra551 pred zimou sice ale najlepsie bude ked si tam zavolas nemaju nejaku infolinku?

drotenka
1. mar 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

dalo by sa to urcite vyriesit tym ze tam zavolas a povies im ze chcete vedla seba sediet

zsoja
1. mar 2016

my sme si vzdy radsej aj rezervaciu dali

renatka100
1. mar 2016

@sandra551 a co ked uz nie su miesta pri sebe? Ked si ostatni kupia miestenku tak prave tychto oddelia, jedine matku s dietatom nachaju pri sebe

agiagi
1. mar 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

a vsak oni maju urcite nato nejaky system

sandra551
1. mar 2016

@renatka100 No, ja si zvyknem robiť check in vždy prvý deň keď je povolený - teda 7 dní pred odletom a ešte sa mi nestalo, že by nás rozdelilo ak teda letím s niekým a chceme vedľa seba sedieť. Posledné 2 roky teda. Predtým to bolo viac menej bežné, že sa zvyklo rozdeľovať, ale zlepšili sa.
Mimochodom, ak nejde o dieťa (ktoré nerozdelia tak či tak), tak sedieť mimo seba nie je až taká tragédia, či áno? 🙂 My to niekedy robíme naschvál, keď sa teda aj platí inými kartami, človek spozná zaujímavých ľudí, keď cestuje letecky a pospíkuje si, dozvie sa čo-to. Je to aj o tom predsa 🙂

renatka100
1. mar 2016

@sandra551 mozno pre tych co nemaju deti ale ked ide Clovek s dietatom musi mat vsetko naplanovane a neda sa spoliehat na to ze sa bude dat presadit

sandra551
2. mar 2016

@renatka100 Tak ak ideš s menším dieťaťom, tak by som si zaplatila a bola 100 % na istom teda 🙂

ivi_kiwi
2. mar 2016

ahojte baby mam otazky prvy krat letim s krpcom ...

Ryanair naozaj kociky zadara pri rezervacii to treba niekde uviest alebo treba ist len rovno na letisko s kocikom a odovzdat ho rpi lietadle az?
Pri zerevacii treba kupit miestenky alebo sa to da aj dodatocne pri online chackingu?
Tak isto da sa dokupit batozina pri onlinechackingu alebo len pri rezervacii letenky.
Uprednostnuju pri nastupe a vystupe mamicky ci neriesia ak to nemam zaplatene daaaaaakujem

renatka100
3. mar 2016

@ivi_kiwi kociky bez problemov zoberu pri lietadle ho musis zlozit a oni ho daju dnu, ale mam skusenosti iba s buginami normalny velky kocik musi ist tusim ako batozina
Radsej kupit miestenky pri rezervacii, potom uz nemusia byt vhodne miesta, doporucujem co najviac vpredu (do siedmeho miesta su drahsie ale ta osmicka je v pohode
Batozina sa da dokupit aj pri rezervacii aj pri checkingu
Nic neriesia ak to nemas zaplatene a je tam teda riadny chaos 🙂 🙂 🙂 mozes si dokupit priority boarding a to ides bud ako prva alebo posledna podla volby aj do lietadla

ivi_kiwi
3. mar 2016

@renatka100 tak miestenky sa cistoteoreticky daju kupit aj dodatocne? Ty robis pre nich? Vies super info 😍 inak mam taku tasku co je sucast kocikaaj ked ho zlozim sa zlozi s nim ... tu kontroluju teda myslim ze.ked tam natlacim plirnky ( koli vahe ) tak mi ich vytiahnu na chackine ci?

lucka2108
3. mar 2016

@ivi_kiwi mozes mat príručnu batozinu (kufor/mala kabelka pre seba) + taška do 5kg pre dieťa (plienky,nahradne oblecko...) ale mne stacil kufor plus taška pre drobca.a keď prides na letisko chod s kocikom dole kde sa dva batožina len aby ti ho oznacili a pojdes s nim až ku lietadlu (keď som letela prvý krát s kocikom som to nevedela a musela sa vracať od prvej kontroly na poschodi znova na prízemie)

lucka2108
3. mar 2016

inak dievčata pisala som priamo na ryanair (na live chat-e) a napisali mi,ze radšej si mam kúpiť miesto aby sme sedeli pri sebe...cakala by som ze keď to platim z jednej karty daju nás automaticky k sebe sedieť

kacusik69
3. mar 2016

@ivi_kiwi miesta sa dodatocne v podstate kupit daju, ale pri súčasnej obsadenosti liniek je to skor nemozne... odporucam ked tak kupit miesta pri bookovani, resp. pri robeni online checkinu... Ryanair sa snazi byt cim dalej viac family friendly a ponuka aj 50% zlavy na priority boarding, seating a dokonca aj batozinu ak je bookovana na dieta (dieta samozrejme musi realne letiet)... Co sa seatingu tyka, ak je rezervácia robena naraz, zaroven aj platena naraz z jednej karty a checkin robeny naraz, je velmi velka pravdepodobnost ze vas usadi spolu, duplom ak si robite checkin hned ako je to umoznene (7 dni pred odletom), ak sa checkujete neskor, a je plne obsadená linka, rozhodi vam sedadla...

kacusik69
3. mar 2016

A samozrejme mozes mat aj velky kocik a vziat si ho az k lietadlu... Nemusi to byt len sportak, bugina a pod.

kacusik69
3. mar 2016

Batozina sa da dokupit do 4 hodin pred odletom cez internet (cca o polovicu vyhodnejsie) alebo potom na letisku, cena 30-40 eur mimo sezonu, 40-50 eur (pri lete do Athen 70) v sezone... priority na letisku je 5 eur a matky s detmi pri Ryanair letoch nejako uprednostnovane nie su... a kocik netreba nahlasit, 2 ks baby equipment mas zadarmo (samozrejme ak cestuje aj dieta), ale musia byt riadne oznacene tagom, takze ist na checkin ako tu uz bolo spomenute

kacusik69
3. mar 2016

citam postupne 🙂 preto tolko reakcii... ak sa stane ze dieta (do 16 rokov) nesedi s dospelym, treba prist na checkin, v pripade ze to je mozne da sa presadit, ak nie nahlasi sa to posadke a poriesi sa to na palube... dieta nemoze sediet bez dospeleho...

ivi_kiwi
3. mar 2016

@kacusik69 tak letenky kupene len rezervacka dala kamoskineho infanta ku mne ale myslim ze to nie je problem kedze ideme vsetci 4 spolu na letisko ze komu kotr dieta pridelilo v rezervacke nie? 😂

kacusik69
3. mar 2016

@ivi_kiwi ak idete vsetci a vramci EU tak nie je problem...

ivi_kiwi
3. mar 2016

@kacusik69 malorca vsetci spolu 😉 jeden let cas vsetko

renatka100
3. mar 2016

@kacusik69 kufre pre deti su polovicna cena ak ich das ze parria diatatu 🙂 odporucam si takto kupit priamo batozinu pri kupe letenky a cena je potom 12,5 eur za 15 kg kufor jendosmerne

@ivi_kiwi nerobim pre nich no s ryanair letime uz 5 krat a tento rok 2 x do trapani!!!! Uz sa tesiiim