Sardínia, Sicília - južné Taliansko s malými deťmi

sonnnka
21. jan 2014

Dobrý deň, boli ste niekto v tychto destinaciach na rodinnej dovolenke? poradte prosim nejake dobre letovisko. chceli by sme ist na miesto kde sa nebudeme nudit, kde bude aj moznost nejakych fakultativnych vyletov (napr. aj lodou), kde je ciste more, piesocnata plaz a super by bolo keby ste poradili miesto kde je aj nejaka odlahla plaz na ktorej nie su masy ludi... aj keby bola par km od letoviska. Na jednej strane by sme chceli aj trochu rusneho mesta ale na druhej strane klud na plazi a peknu prirodu. Sme asi narocni ale ked ideme po dlhom case na dovolenku nech stoji za to 🙂

domenique
21. júl 2014

Jej tak to ste boli s nasimi, to je maly rezort tak ste sa tam asi poznali. My tiez by sme chceli ist teraz v nedelu, len neviem ci by sme satam nenudili, mala ma 20 mesiacov......

jankastubka
24. júl 2014

@pezu dobry den mozem sa spytat kolko vas stalo ubytovanie a pozicanie auta ns sicilii?

pezu
24. júl 2014

@jankastubka dobry vecer, ubytovanie sme mali okolo 50 eur na noc za izbu s toaletou a kupelnou. Byvali sme na viacerych miestach, mozem Vam poslat kontakty, podla toho, v ktorej oblasti chcete byt. Vzdy sme mali ubytovanie s ranajkami. Auto sme mali mensie, cca 18 dni okolo 500 eur. Raz sme poziciavali v Trapani na letisku a raz v Catanii na letisku. Ak by ste chceli este s niecim poradit, kludne napiste.

jankastubka
24. júl 2014

@pezu zatial dakujem. Mna zaujala sicilia kvoli lacnym letenkam cez ryanair, alevkedze na mieste este treba poziciavat auto, tak to bude uz dost na nas rozpocet. Tak to vyskusame asi az niekedy neskor. Dakujem

pezu
24. júl 2014

@jankastubka neni zaco.

petra1402
4. aug 2014

Ahojte je tu nejaka maminka zijuca na sicilii? dakujem a prajem krasny den

jasminet
6. feb 2015

baby, nebyvate niektora na sardinii, naj oblast vilassimius - co take absolvovat s detmi? nejaky aquapark, kone alebo nieco podobne.... boli sme uz, ale iba bez deti a davnejsie

levandula247
6. feb 2015

Dobrý večer,

čítala som,že plánujete dovolenku...
..... sama mám cestovnú agentúru www.aztravel.sk - ak budete chcieť, vybavím vám naj cenu - mám zazmluvnené všetky renomované ck (slovenské,(hydrotour,firo.satur, ....) nemecké, rakúske ck) a mamičkám z koníka pri objednávke dávam zlavu na konečnú cenu, čiže dovolenku budete mať za naj cenu.

TO GARANTUJEM
emoticon

Koníkovský profil profesionála, kde ma môžete sledovať:

Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - www.aztravel.sk

alebo Facebook

https://www.facebook.com/aztravel.sk

Prajem pekný večer

Elena

lea132
2. júl 2015

Kocky ako je to na Sardinii s vodou? Je pitna? Ideme do hotela Marina beach resort, mame sice all inclusive, ale neviem ci je tam dostatok ponukanej vody (nie ze do dvojdecoveho poharika a tak)..Hlavne kvoli dcere sa pytam, ci zuby umyvat radsej s balenou atd

oliverceky
2. júl 2015

@levandula247 Mám záujem o Sardíniu v auguste. Môžem napísať IP?

levandula247
2. júl 2015

@oliverceky samozrejme🙂

luciaalex
3. júl 2015

Baby nie ste niektorá práve na Sardínii alebo Sicílii? Alebo kalabria? Alebo ste sa vrátili? Som zvedavá na reálne info O situácii ohľadom migrantov. Ďakujem moc

oliverceky
3. júl 2015

@luciaalex Aj ja

jasminet
8. júl 2015

@luciaalex
@oliverceky my sme sa v sobotu vratili zo sardinie, 2 tyzdne sme boli. migrant ani jeden 🙂 ale cestou zo sardinie pri nalodovani na trajekt kontrolovali ozbrojeni policajti palubne listky.... ale to kvoli utokom v tunisku predpokladam....

giugia
27. feb 2016

@lea132 Ahoj. ...Ak by ta to neobtazovalo napis mi prosim ako sa ti páčilo V marina beach resort....chcela by som ísť S deťmi nq Sardíniu a V cestovkE mi odporučili aj tento....ďakujem

lea132
27. feb 2016

@giugia Ahoj, zalezi co od toho cakas. All inclusive nie je na takej urovni ako napr v Turecku. Ako ranajky, obedy, vecere ok, jedlo bolo dobre, aj vyber bol fajn. Mimo toho v bare kava, voda, nejaka cola atd. Ale ten ich snack - to by som za dalsie jedlo ani neratala. Cize dcere sme na olovrant bud brali ovocie z obeda, ale sme museli nieco kupit..Ubytovanie bolo fajn, izby sice male celkom, ale tak dalo sa. Plaz - no biele piesok to nebol, taky drobnucky strk skor, more dost prudko klesa, v bare na plazi vsetko platis. A od hotela na plaz to je takych 5 minut. Mne vadila aj ta cesta z letiska, vyse hodiny a pol. Ale hodnotim to ako fajn dovolenku. Ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj 😉

giugia
27. feb 2016

@lea132 Ďakujem vemi pekne,všetky potrebné informácie si mi dala......ešte by ma zaujimalo ci tam bol bufet pre deti....A mimo hotela boli aj nejaké obchodíky kaviarnicky a tak.....Ak mňa odrádza tá dlhá cesta autobusom a teraz už aj to more...neni moc dobre keď prudko klesa ....mam dvojročnú a päť ročnú dcéru. ....

lea132
28. feb 2016

@giugia pre deti tam v case obedov a vecere boli stoly, kde boli detske jedla - na vode, neochutene a tak. A potom este jedna miestnost s detskymi stolickami, mikrovlnkou a tak, ta myslim bola otvorena non-stop

giugia
29. feb 2016

@lea132 Ahoj. ...ešte sa chcem spýtať či boli riasy V mori,lebo V niektorých recenziach som sa dočítala že mali s tým problém. ...dakujem

lea132
29. feb 2016

@giugia neboli vobec

luciaalex
1. mar 2016

@giugia my sme boli V torre moresca (inak pekný hotel a vynikajúca strava) a tam bola posiidónia, morská tráva, ktorej boli na brehu vybagrovane (doslova, na pláži bol aj bager alebo buldozéry alebo co) tony. 100 metrov od hotelovej pláže to už nebolo, takže tak. Prírode nerozkazes, asi záleží od zálivu, sezóny a tak.

giugia
1. mar 2016

@luciaalex ...to vážne,to by ma nepotešilO. ...A byvav to tam pravidlom či sa to stalo prvý krát ....

luciaalex
1. mar 2016

No ja nemyslím, že to bola výnimka, keďže tam boli tie bagre, a tie kopy boli fakt veľké. Skus pozrieť, niekde som videla V recenzia ch aj fotky. Sranda. Ale napr. My chodíme Veľa aj na mallorku kde sú O tom tiež náučné tabule (lebo je to chránený druh a nesmie sa umelo z mora vyťahovať , môžu ho odstrániť len ak je už vyplaveny) a V mori som to nevidela nikdy. Mne to ale náladu nnepokazilo, hovorím, prejdes 100 metrov a tráva nie je. A jasne, od cestovky sa to nedozvies 😀

oli_
6. apr 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Vyslovene dovolenkový rezort neviem poradiť, my máme radi, keď si taliansko užívame ďaleko od miest preplnených turistami. Na Sicílii sme bývali v malej dedinke asi polhodinku vzdialenej od letiska v Trapani, požičali sme si auto, a prechodili sme celú Sicíliu až po Palermo hore-dole. Videli sme krásne a známe miesta ako sú Cefalu alebo Mondello a z Trapani sme boli na výlet loďou na ostrove Favignana, čo bolo fakt nádherné.
Ak by som mala so sebou deti, tak by som sa určite vybrala na viac kľudnejších výletov z trapani - na dalsie ostrovy ako je napr. Marettimo, ale samozrejme treba si predom zistit, kde sa nachádzajú pláže s jednoduchým prístupom do mora kvôli deťom.
O našom výlete som písala (vrátane fotografií, ktoré sme urobili) aj na svojom blogu: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-na-sicilii-ako-bolo-perfetto-cerstve-tipy-cast-prva/

oli_
6. apr 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

A zabudla som na letovisko San vito lo Capo, takisto na východe Sicílie - fotky a info o ňom sú tiež v tom mojom článku. Tam to bolo presne také pre rodiny s deťmi - pekná príroda, útes za plážou, piesková pláž, čistučké more, pekný pozvoľný prístup, a bolo tam veľa domčekov a apartmánov na prenájom, tak možno skúste aj takto - že pohľadať čisto len ubytovanie priamo v tej oblasti.

k_perichtova
7. máj 2016

@oli_ oli, nemate prosim tip na konkretne ubytovanie v san vito lo capo?
vopred dakujem!

luciaalex
29. jún 2016

baby neboli ste niektora v htl fiesta garden beaach alebo athenee palace na sicilii? najlepsie nejake aktualne info.... dakujem

mmmonika
7. jún 2019

Nemáte niekto osobnú skúsenosť s týmto hotelom na Sicílii? Hotel Costa Del Sole