Sri Lanka

20. mar 2024

Ahojte planujeme dovolenku s 2 detmi na sri lanke. Trocha sa obavam hlavne pikantnosti jedal ako to v skutocnosti je? Viem ze varia dost nastiplavo, ale dcera ma problem zjest cokolvek ma iba naznak pikantneho da sa tam kupit jedlo bez chilly? Myslim taky nas sposob? Ako je to s cestovanim po krajine? Myslim bezna doprava vlaky autobusy alebo taxik ci sukromny sofer? Ako je to s vyletmi napr safari ci snorchlovanie nasla som na nete kopec ck ktore tieto zazitky ponukaju ale skor ma zaujima moznost miestnych malych ck kde sa na jeden zajazd neprihlasi 10-20 rodiniek ale skor taka mala komorna miestana ck.. Ako je to s ubytkom? Chceli by sme tento ostrov precestovat krizom krazom (mame takmer 2 mesiace) aj mimo turistickych chodnickov aka je tu moznost ubytovania na blink? Dakujem za kazdu relevantnu radu 💙

sisa_s
20. mar 2024

Pozri uzivatelku "amel", teraz na plochu dava zazitky odtial, urcite ti odpovie 🙂

autor
20. mar 2024

@sisa_s ano ale zaujimal by ma nazor aj inych ktori tam boli

alexandra383
20. mar 2024

Moja skusenosti s jedlami, v menej komernych miestach hlavne vo vnutrozemi boli jedla naozaj velmi stiplave, aj ked sme pytali nestiplave. Na juhu na plazach uz bolo ok. My sme mali na tyzden zaplateneho vodica a van, ale potom sme sa uz presuvali miestnou dopravou, nebol vobec problem, samozrejme sme absolvovali aj tu typicku jazdu vlakom. Co sa tyka ubytovania, my sme mali vsetko booknute dopredu, presuvali sme sa kazde tri dni, takze neviem poradit s ubytkom na mieste.

martinka13
20. mar 2024

Pred 3 týždňami sme sa odtiaľ vrátili. Boli sme aj s deťmi (9 a 15). Jedlo je ozaj pikantné. Ja som mala s tým trochu problém, aj keď doma chilli používam. Dcéra fungovala viac menej na ryži, pečive a sladkej strave. Hotely boli fajn (bývali sme spolu v 4). Cestovali sme ale s cestovnou, takže bolo všetko zabezpečené. Presli sme skoro cely ostrov. Isto sa to dá absolvovať aj po vlastnej osi, ale ja na to nemám nervy....

ivanash
20. mar 2024

Stravili sme tam 3 tyzdne. Program sme nemali presne stanoveny. Na kazdom mieste sme boli 2-3 noci. Ubytovanie som hladala vecer pred presunom pripadne v autobuse cestou na nove miesto. Jedlo bolo skvele, na kazdom ubytovani sa nas domaci pytali, ci chceme europske alebo sri landske ranajky. Europske boli klasika vajcia, tousty, plno ovocia. Ich jedlo je velmi pikantne, ale moznost objednat si daco nestiplave bola vzdy. Hlavne pri oceane, ryby, morske plody, kraby. V kazdom ubytovani mali domaci dzip / znamych s dzipom / cislo na tuk tuk / taxi a radi nam zabezpecili safari, space garden visit,... Velmi jednoducho sa tam cestuje a zbieraju zazitky. Ak chcete cestovat osve, odporucam si vziat eura. Ubytovanie, cestovanie, snorchlovanie, tuk tuk... vsetko vychadza lacnejsie. Ak by ste chceli konkretne typy, staci napisat.

autor
21. mar 2024

@ivanash ahoj dakujem moc posielam skukr spravu ak mozem