Dominikánska republika, Kuba, Zanzibar verzus Sri Lanka

17. mar 2024

Ahojte,

chceme ist na dovolenku koncom marca, mame moznost si vybrat zo 4 destinacii Dominikanska republika, Kuba, Zanzibar alebo Sri Lanka ale nevieme sa rozhodnut.
V ziadnej sme zatial neboli a cestuje s nami aj rocne dieta.

zmrzlinka2021
17. mar 2024

Za mna - s rocnym dietatom ani jednu. Ale neviem ze co si predstavujes pod dovolenkou, lebo ak by som sla ja do hocktorej krajiny, ktore menujes, tak od rana do vecera behame, spoznavame pamiatky, prirodu, vecer mozno 30 min pobyt v mori na schladenie, cize aktivna dovolenka.

Bez rocneho baba - Sri Lanka.

autor
17. mar 2024

@zmrzlinka2021 lahnut si na plaz, nerobit nic, oddychovat a jest do prasknutia :D

abdn16
17. mar 2024

Ja by som si popozerala ake su vsade nemocnice, zdravotne zariadenia (pre kazdy pripad) a vybrala si podla toho 😀 Ja som totizto chodiaca katastrofa a vzdy sa mi nieco pritrafi. A tiez by som chcela pre dieta len to najlepsie... Ale kedze vsade chodi vela zahranicnych turistov, urcite budu mat nieco fancy pre nich... A potom by som zvazila cestu (ja totiz neznasam cestovat), kde sa ide najmenej komplikovane 😀 ostatne by mi uz bolo asi jedno, ze kde presne budem lezat 😝

len_nig
17. mar 2024

Za mňa z týchto jednoznačne Kuba ale s ročným dieťaťom veru asi nie. Zanzibar by som úplne vylúčila 😂 to som mala dosť ako dospelá 😂 a fakt keby sa dačo stane s babom tak amen tma

thereisabear
17. mar 2024

S ročným dieťaťom nikam z týchto... No ak by som musela, tak Dominikánska republika.

fido69
17. mar 2024

Súhlasím so @zmrzlinka2021 - s rocnym dietatom ani jednu.

amelie2017
17. mar 2024

Ak chces jest do prasknutia, Kubu rovno skrtni zo zoznamu.

tenerifka
17. mar 2024

Dominikanska bez vahania. 5* hotel

autor
17. mar 2024

@amelie2017 no to nam hovorili, ze jedlo nic moc ale tak zas nie sme nejaki gurmani

gemerka17
17. mar 2024

Počkajte na klasické letné dovolenky. Služby hotela a najmä all inclusive je úplne na inej urovni v Turecku a iné európske destinácie, detto aj Egypt, Tunisko ako tie co ste si vybrali.
Ak k tomu prirátame male dieťa je to veľmi nevhodná a nešťastna kombinácia
Ak nutne chcete ísť do exotiky volila by som nateraz Dubaj alebo Omán.

tenerifka
17. mar 2024

Ja som bola v DR aj v Punta Cana, aj v Las Galeras na Samana a aj v Bayahibe.
Koncom marca bude najteplejsie more v Bayahibe, aj plaz je pekna.
Las Galeras maju nadhernu a velmi kludnu plaz, ale ak neprilietas na letisko v Samana, tak je to daleko.
Punta Cana ma velke vlny, nam to nevyhovovalo,a totalna masovka.

tanapeta
17. mar 2024

Kuba 14h let. Dominika tiež. Zanzibar 10h aj to sa letí so smartwings, čiže malé lietadlo a teda zabijacky let (prestup v Hurghade s 2.5 h čakaním). Nebuď egoistka a buď ohľaduplna voči spolucestujúcim.

tanapeta
17. mar 2024

@amelie2017 bola si? My sme teraz došli z Kuby a jedli sme do prasknutia

yanni
17. mar 2024

Z toho vsetkeho a s tym, ze idete s tak malym dietatom a chcete len vylihovat, tak my vychadza len DomRep a to v nejaom z tych najlepsich hotelov. Ale musiste ist prave tam: To su krajiny na spoznavanie a nie len vylihovanie. Vylihovat chodte napr. do Dubaja. Tam ak si chcete aj noeco pozriet, to obehate za jeden den a ostatne dni mozte vylihovatat a vyzierat. Tieto krajiny si nechajte na neskor. Ono cestovat a spoznavat sa da aj s rocnym dietatom ale napr nie vsade ti tak male dieta zoberu na speed boat at

msnesquik
17. mar 2024

S rocnym dietatom nikde z tychto destinacii, my mame pat rocne a netrufam si ist mimo eu, ja som teda dlhodobo liecena, ale aj tak, mame v rodine pripad konkretne z Dominikanskej republiky, kde sa v nemocnici nevedeli s lekarom ani dohovorit poriadne, ziadna sanitka, ziadne izby, len postele oddelene zavesmi, ja by som sa velmi bala..

autor
17. mar 2024

@tanapeta zanzibar by sme isli z prahy, presne kvoli lietadlu.

guudy
17. mar 2024

Ak naozaj musi byt len z tychto krajin, tak DR. Ale 5* hotel a ziadne low costove letenky, ale priplatit si min na premium economy, idealne business.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guudy
17. mar 2024

V tomto obdobi by som na tzv váľačku volila Dubaj alebo ked uz, tak Maledivy.

zarrinka
17. mar 2024

My chodime na Zanzibar. Sme veľmi spokojní ale volíme vždy top hotel. Je priamo v ňom aj mini klinika a lekár. Čiže bez problémov. Cestujeme vždy s prestupom.

mamamasama
17. mar 2024

Bola som všade a za mňa Dominikánska. Sri Lanka a Kuba rozhodne nie. Teda pokiaľ chceš aj niečo vidieť a nesedieť len v rezorte. Možno ešte Zanzik, ale najviac naozaj ak s deťmi tak Dominikánska.

vyrovnanaosoba
17. mar 2024

Nea by som s ročným dieťaťom do tropickej horúčavy. Na slnku sa byť nedá dospelému, nie to dieťaťu. Za ďalšie dlhé lety, bohvie aká zdravotná starostlivosť.

tanapeta
17. mar 2024

@vyrovnanaosoba a to ani nehovorím, že všetci sme tam mali 50 faktor a všetci totálne opálení, niektorí až spálení

tenerifka
17. mar 2024

Ale v DR nie je v marci az tak horuco, skor by som povedala, ze je idealne, ale more moze byt chladnejsie. Jasom bola raz zaciatkom marca v Bayahibe, cez deñ super, more na moj vkus studene, ale vecer mi bolo chladno. Pre mña bol ideal, ked som bola prelom jun/jul🤣

tenerifka
17. mar 2024

A na Zanzibare mi bolo vecer na prelome jun/jul tiez zima🙃

83lenka83
17. mar 2024

Kamoška bola pred mesiacom v Zanzibare. Dostala malariu. Bola iba v rezirte. Skoro zomrela. Ja som chcela ísť tiež s detmi ale prehodnotila sim exotiku. Okrem Európy nepôjdem nikam.

guudy
17. mar 2024

@83lenka83 len ma zaujima, ci bola ockovana proti malarii. Kamarati ked tam sli, tak sa davali.

83lenka83
17. mar 2024

@guudy nie nebola.

guudy
17. mar 2024

@83lenka83 tak snad sa poucila a ked niekde takto pojde, tak poriesi vopred ockovanie

purple_wolf
17. mar 2024

s rocnym dietatom chces ist do exotiky?? to nie je jednoduchsi sposob ako ho prizabit??