Tatry s deťmi - túry

vikusjk
30. jún 2020

Ahojte mamicky, boli ste niektora s detmi na ture Hrebienok - Zamkovskeho chata - Skalnate pleso? Na Hrebienok lanovkou (viem, ze to nie je daleko, ale usetrime sily aj cas) a zo Skalnatého znova lanovkou do Tatranskej Lomnice, deti budu mat aj zazitok z lanovky, aj dobru prechadzku. Oplati sa to, ci je to len moja predstava? Ake narocne je to casovo? Vychadza mi, ze sa to da zvladnut za cca dve hodky, s prestavkami tri, cestou vodopady, nemusi to byt pre decka nuda. Mate niekto skusenost prosim? Dostanem sa z Tatr.Lomnice do Smokovca nejakym vlacikom? (autom nie, kedze ukoncenie je v Tatr.Lomnici) Prip. iny tip na turu z tejto oblasti? Dakujem 🙂

bosorka2302
30. jún 2020

@vikusjk bola som bez deti a ja som teda mala dost. Casovo sme sli cca 3h tam mozno viac...My sme sli z hrebienka cez zamkovskeho a na skalnate ale prisla som ustata poriadne . Na tury chodim ale nie som fanatik. Svagrinin 10r nevysiel ani na zamkovskeho, chodnik skalnaty, boleli ho nohy, zle sa mu chodilo...dosli do polovice. Zalezi ozaj od deti ako su trenovane.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
30. jún 2020

sla by som lanovkou na Solisko a odtial peskom dolu

barb06
30. jún 2020

my sme boli minulý rok z Hrebienka na Teryho chate s deckami 8 a 6 a dali to v pohode; neviem posúdiť trasu na Skalnaté, ale určite závisí od detí; trasu si pozri na nete, ja som našla tento link a podľa tohto je to vraj ľahká túra 🙂 https://kamnahory.sk/Turistika/Vysoke-Tatry/Na-...

vojkri
30. jún 2020

@vikusjk treba dopisat vek deti..my sme boli zo smokovca po zamkovskeho vsetko peso najstarsia mala 6, stredna 4 a maly 2 ( ale toho sme niesli)..najstarsia by asi vysla aj dalej....ale chce to vediet ako velmi mas trenovane deti....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
30. jún 2020

@vikusjk Aké veľké sú deti? My sme boli teraz nedávno, je to zvládnuteľné, žiadne extrémne stúpania.

jajo1
30. jún 2020

@vikusjk s deťmi odporúčam trasu naopak - vyviesť sa na Skalnaté pleso a ísť na Hrebienok s možnou odbočkou na Zamkovského chatu - boli sme tak minulý rok, takmer celá cesta mierne stúpanie nadol, ale po kameňoch, takže aj tak dosť náročné. Opačným smerom by som s nezvyknutými deťmi nešla. Po ceste krásne výhľady, keďže sa ide viac menej po vrstevnici. Pri pohľade na ľudí, ktorí išli tvojou trasou, som bola rada, že ideme opačne. Obuv treba naozaj pevnú,cesta nám trvala viac ako 3 hodiny.

mizub
30. jún 2020

My sme boli minulý rok s deťmi 5r a 7r na Téryho chate. Zážitok úžasný. Spokojní boli obaja. Každý rok zvykneme chodiť na túry a naši chalani sa vždy veľmi tešia. Viac ich lákajú hory ako voda. Na takej prvej náročnejšej sme boli, keď mali 1,5r a 3,5r. Mladší v nosiči, starší sám pešo, len asi 3km sme ho niesli v nosiči ku koncu túry. Šli sme z Hrebienka na Sliezsky dom odtiaľ tiež pešo cyklotrasou do Tatranskej polianky. O dva roky neskôr sme išli k vodopádu Skok zo Štrbského plesa, tiež sa im veľmi páčilo. Mladší si to už sám odšľapal a bol na seba hrdý 🙂 Tiež neviem posúdiť trasu na Skalnaté, nešli sme ešte tadiaľ. Ale ako čítam, že je tam prevýšenie 400 m.n.m. Tak treba rátať s tým, že pre deti je to trochu náročnejšie a túra nebude trvať tak ako je písaná na tabuľkách, ale dlhšie. Pokiaľ sú deti zvyknuté na turistiku, tak to zvládnu určite, ale ak nie sú zvyknuté na turistiku, tak to bude trošku náročnejšie. Veľa závisí od kondície detí a ich radosti z túry 😉 My sme zatiaľ nemali problém, lebo naši sú pobehaji a radi chodia do prírody a prekonávajú samých seba.

chrumka44
30. jún 2020

Tak tu trasu neviem zhodnotit, ale dnes som dala so skoro 4 rocnym a rocnym v nosici zo Sliezkeho domu k Dlhemu plesu a najstarsie 5 rocna s tatom na Polsky hreben. Na Sliezkom sme ubytovani, vyviezli sme sa tu. Ale cez velku noc sme to tu vyslapali z Tatranskej Polianky, ani nie rocny vtedy v kociari. Na skoku sme tiez boli aj Ostrva z Popradskeho plesa. Zalezi od decak, pocasia aj motivacie ..... je to aj na nervy niekedy s detmi, ale ten pocit, ze to date je skvely a pre deti dobry priklad do zivota.

nelca84
30. jún 2020

My sme sli s 10-rocnym z Lomnice na Skalnate pleso, stadial na Hrebienok a dole do Smokovca, vsetko peso, ziadna lanovka, asi 7 hodin nam to trvalo, ale sme kde-tu aj posedeli, nehnali sme sa, zalezi ake je dieta zdatne, ale ak pojdete aj lanovkou, tak podla mna bez problemov

nelca84
30. jún 2020

@vikusjk ak mas mensie deticky, odporucam turu k vodopadu Skok, nenarocna, male prevysenie, vychadza sa zo Strbskeho plesa a vodopad nadherny

vikusjk
autor
30. jún 2020

@vojkri decka su 8 a 9 rocne baby, netrenovane na skaly a podobne, ale inak normalnym chodnikom v pohode dlhsie trasy

vikusjk
autor
30. jún 2020

@nelca84 presne aj lanovkou by sme sli, traja dospeli a dve deti, 8 a 9 r, lanovka na Hrebienok a lanovka zo Skalnateho, medzitym by sme mali cely den na presun s prestavkami. Baby nie su rozmaznane a nepotrebuju kazdu pol hodinu jest, sem tam sa zastavit a odfotit si prirodu je normalka, potom v strede na Zamkovskeho sa najest a hajde dalej. Ale ako su prispevky vyssie, ze az davat pozor na aku skalu sliapnes, tak to znie dost desivo

moni
30. jún 2020

@vikusjk Viki, minuly rok to nase deti (7r, 9r) uplne v pohode opacnym smerom, je to menej narocne. Odporucila by som radsej tuto trasu

vikusjk
autor
30. jún 2020

@viestta ozaj je to take narocne? Vsade sa uvadza tura ako lahka. Ktory usek je taky narocny? Mozno by sme sli len na Zamkovskeho a spat na Hrebienok. Baby maju 8 a 9, nasa ma 8 a chodili sme na dlhsie prechadzky, ale nie skalnatym terenom. Druhu berieme sebou jej spoluziacku, ta v zivote nebola nikde mimo domu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
30. jún 2020

@vikusjk krásne je aj zelené pleso. Oplatí sa aj tám

hettinka
30. jún 2020

@vikusjk boli sme so 4-ročnou, zvládla v pohode. A išli sme už aj naopak, vyviezli sme sa na Skalnaté pleso a išli na Hrebienok.

hettinka
30. jún 2020

@vikusjk a ešte odporúčam s deťmi Cesta lesom medzi Plesom a plesom (náučný chodník zo Štrbského plesa na Popradse pleso)

xjakubikovak
30. jún 2020

@anita1978 skladam klobuk pred nimi👏 my sme boli min rok.ale horko tazko po chatu sme sa dostali

vikusjk
autor
30. jún 2020

@hettinka super, turu mi radia viaceri, ze je v pohode aj pre deti, takze urcite to minimalne skusime 🙂

nelca84
30. jún 2020

@vikusjk v tom pripade tiez odporucam opacny smer, zacat v lommici, lanovka na skalnate a zostup na hrebienok, ak pojdete z hrebienka, tak na skalnate budete stupat

srnkaknm1
30. jún 2020

@vikusjk to už sú dosť veľké na takú túru hlavne dobrá obuv a dá sa aj bez tréningu prešla som ju niekoľko krát so starším synom a to mal menej rokov a pre netrenovane nohy je lepšie zvoliť zo smokovca na skalnaté pleso keďže opačne sa ide stále dolu kopcom a z toho príšerné bolia nohy lepšie je ísť hore. Inak Dve hodiny to nebudú určite to nie je dostih ale prechadzka

vikusjk
autor
30. jún 2020

@nelca84 ale prevysenie nie je nejake hrozne na tu dlzku trasy, a hore sa ide lepsie, co sa stability tyka, aspon podla mna. No uvidime, smer z Hrebienka som vybrala preto, lebo v Lomnici bude za odmenu bobova draha ;)

vikusjk
autor
30. jún 2020

@srnkaknm1 presne, tiez si myslim, ze hore sa ide lepsie. A mat na to budeme aj 5 hodin, lebo sa nebudeme mat kam nahlit, akurat stihnut najneskor poslednu lanovku zo Skalnateho do Lomnice. Po veceri na hoteli aspon nebudu ponocovat, ale zaspia ako bundicky 😊

ivana11155
30. jún 2020

@vikusjk ja by som to na tvoj mieste začala zo skanateho plesa-tam sa vyvezie lanovkou a odtiaľ je to po magistrále na zamkovskeho chatu stále dole kopcom. Je to trasa ktorá patrí k malo náročným, je na nej kopec ludi, idú v hufoch, zo zamkovskeho na hrebienok to isté, dolu kopcom nenáročné veľa ľudí, v pohode prejdú aj menšie deti. Z Hrebienku môžte prejsť tiez pešo do Smokovca a tiež je to len dole kopcom. Medzi tatrans.lomnicou a smokovcom chodí tatranská električka.

eliska13
30. jún 2020

@vikusjk v pohode, ale naopak začiatok na Skalnatom nezvyknutym deťom na túry sa ide lepšie dole kopcom, ak Vám vyjde čas choďte pozrieť ten vodopád Skok je nadherny

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
quaxi
30. jún 2020

@vikusjk tuto trasu sme sli s detmi ked mali 3r a 6r a presli to cele samostatne, ani 3rocnu sme vobec nemuseli niest (deti su zvyknute, turistike sa venujeme skoro kazdy tyzden). Trvalo to cele aj s prestavkami okolo 4h ale to sme mali fakt vela prestavok kvoli tej 3rocnej. Takze take velke deti ako mas ty, to uz urcite prejdu bez problemov. Je to len velmi mierne stupanie, v polke oddych na chate, kde sa daju aj doplnit zasoby a pripadne to otocit ak uvidite ze je zle - uplne idealna trasa na zaciatok. Ten desivy popis vyssie si asi osoba pomylila s inou trasou. Toto je klasicka magistrala - velke, pekne poukladane kamene po ktorych sa pohodlne kraca. Z vlastnej skusenosti neodporucam do takehoto lahkeho terenu pouzivat obuv, na ktoru deti nie su zvyknute, najma ak je tazka. Casto si ludia myslia ze na taketo trasy musia byt turisticke topanky, ale nesmyklave tenisky ktore ma uz dieta vychodene, su ovela lepsie - tazka topanka vas ovela rychlejsie unavi a pritom je zbytocna, lebo v takomto terene este fixaciu clenku netreba ak clovek nema s clenkami problemy. Nerozchodene turisticke topanky navyse takmer kazdemu spravia otlaky, co deti dost tazko znasaju, v beznych teniskach sa im to nestane.

montemotherone
30. jún 2020

@vikusjk to dáte v pohode. My sme boli pred mesiacom síce v opačnom smere, dole kopcom ale so 6 ročným. Tu trasu ako popisuješ dala dcérka ako 10 ročná priemerne trénovaná. Takže pohoda 😉