Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
mizub
1. sep 2017 Čítané 85x
Čítaj celý článok
mizub
11. apr 2016
#test_kospa Celú moju recenziu na výrobky Kospa nájdete vo fóre: https://www.modrykonik.sk/forum/modry-konik-tes... :slight_smile:
Zobraz celú správu
(6 fotiek)
mizub
11. apr 2016
#test_kospa KOKOSOVÁ MÚKA:
Použila som ju do banánových lievancov a domácich BEBE keksíkov bez použitia inej múky, do palaciniek s čiastočným použitím špaldovej múky a do bábovky v zmesi s klasickou múkou v odporúčanom pomere 1:4.
PLUSY:
+ je bezlepková
+vysoký obsah vlákniny
+nezanecháva v koláči kokosovú chuť
+ dodáva krehkosť
MÍNUSY:
- nedá sa vo všetkých receptoch využiť ako úplná náhrada klasickej múky, je lepšie ju miešať s múkou s obsahom lepku, alebo ktorá jednotlivé zložky spojí („stmelí“)
- viaže na seba pomerne veľa vody, čo sa môže odraziť na suchších koláčikoch
ZHRNUTIE:
S múkou som boa v konečnom dôsledku spokojná. Len sa treba naučiť s ňou robiť. Banánové lievance s ňou boli ľahké a krehučké, netrhali sa. Čo som robila BEBE keksíky, cesto bolo trošku drobivejšie pred upečením, po upečení zas trochu suchšie, hoci som piekla aj kratšie ako zvyknem. V nich som najvýraznejšie cítila, že som použila kokosovú múku, boli totiž hutnejšie ako inokedy. Manžel si ale nič nevšimol a to on nemá rád kokos :grinning: V bábovke som ju zas vôbec nepostrehla :slight_smile: Palacinky som pôvodne chcela robiť len s kokosovou múkou, no hneď prvá skončila v miske pre sliepky, lebo sa úplne roztrhala a rozišla a nedala sa otočiť (takže aj sliepky testovali :grinning: ). Takže veľmi rýchlo som pochopila, že iba samotná kokosová múka nie je použiteľná na palacinky, že síce viaže vodu a nabopná, ale cesto nespojí, takže som k nej v menšom množstve pridala špaldovú múku a bolo to lepšie. Nedali sa mi síce robiť veľké palacinky, ale len menšie, lebo boli krehučké a ľahko sa trhali pri otáčaní, no chlapci si na nich pochutnali s domácou jablkovou nutelou :slight_smile:
Zobraz celú správu
mizub
11. apr 2016
#test_kospa KOKOSOVÝ OLEJ KOSPA:
Použila som ho na pečenie lievancov a palaciniek, pri varení ryže a ako hlavnú zložku v domácich BEBE keksíkoch, kde som ním nahradila maslo :slight_smile: A tiež som ho jedla samotný.
PLUSY:
+ príjemná nevtieravá kokosová vôňa
+ príjemná chuť
+ všestranné využitie
MÍNUSY:
Nenašla som žiadne, akurát to, že ho musím sama pred sebou schovávať, lebo mi chutí aj taký samotný priamo z fľašky :slight_smile: Chodím a ujedám si z neho len tak po lyžičke, lebo mi veľmi chutí a aj mojim chlapcom :slight_smile:
ZHRNUTIE:
S kokosovým olejom som nadmieru spokojná, ostanem mu verná. Inú značku už kupovať nebudem. Je veľmi lahodný aj na samotný. Neostáva po ňom kokosová chuť v jedle, ale jedlu dodá „šmrnc“ :slight_smile: A viete aká je úžasná ryža robená na kokosovom oleji? Že nie, tak vyskúšajte. Taká drobnosť ako zameniť obyčajný olej za kokosový a tak úžasnú chuť to dodá ryži :slight_smile:
Zobraz celú správu
mizub
11. apr 2016
#test_kospa
Medzi tie šťastné, ktoré mohli otestovať kokosové výrobky firmy Kospa, som sa dostala aj ja :slight_smile:
Som nesmierne rada, že som mohla aj ja testovať tieto výrobky.
Pridávam recenziu na prvý z nich, ktorý som testovala.
KOKOSOVÝ CUKOR:
Nikdy predtým som sa s kokosovým cukrom nestretla. Vedela som, že existuje, ale nemala som zatiaľ možnosť vyskúšať ho. Po otvorení sáčku som hneď zacítila jeho príjemnú vôňu. Prekvapilo ma, že vyzerá ako malé guľaté granulky. Vyskúšala som ho na koláči, ktorý zvyknem robiť na Veľkú noc – Obaľované kolieska.
PLUSY:
+ príjemná karamelová vôňa, ktorá mi pripomína vôňu trstinového cukru
+ zaujímavá chuť, ktorá nie je vôbec „cukrová“ – je to sladká chuť, ale úplne iná ako sladká chuť bieleho, či trstinového cukru
+dobre sa rozpúšťa
MÍNUSY:
- farbí cesto, krém – mne osobne to nevadilo, ale niekomu by to vadiť mohlo. Cesto aj krém som mala sfarbené jemne do karamelova.
- ak je v receptúre potrebný práškový cukor, tak je potrebné kokosový najprv buď rozpustiť v tekutej zložke receptu, alebo ho pomlieť na prášok. Mne osobne to nevadilo, len ako informáciu pre druhých som to napísala do mínusov.
- zakalí nápoj – Skúšala som osladiť čaj a zakalil mi ho. Je to len vizuálne mínus.
ZHRNUTIE:
S kokosovým cukrom som bola veľmi spokojná. Minula som ho celý. Koláčiky boli neuveriteľne chutné. Použila som menšie množstvo, hoci je písané, že sa má nahradiť v pomere 1:1. Aj napriek tomu boli koláčiky dostatočne sladké. Niečo sme ochutnali doma, niečo som dala kamarátke a polovica poputovala svokrinmu ujovi, ktorý bol nesmierne šťastný, že som urobila taký fajný koláč špeciálne pre neho a že si ho môže dopriať a nemusí si dávať až tak veľký pozor :slight_smile: Každý kto koláčik ochutnal, tak vravel, že je výborný. Kamarátka si pýtala hneď recept a utekala si kúpiť kokosový cukor, aby si mohla aj ona upiecť doma.
Mínusy, čo som vypísala, tak mne osobne nevadili, ale niekomu by vadiť mohli, preto som ich zahrnula do mínusov.

Postupne do večera pridám recenzie aj na ostatné dva výrobky a aj celkovú recenziu. Momentálne mám oboch synov chorých, tak mi trvá, kým to napíšem :wink:
Zobraz celú správu
mizub
28. nov 2014
Hokusy - pokusy 35 fotiek
mizub
21. aug 2013
Kravske mlieko zdravsie nez umele :slight_smile:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/233435/no-to...
Zobraz celú správu