Tažká doba a letná dovolenka

9. jún 2022

Tento rok zvažujeme, či ísť alebo neísť na dovolenku. Spomína sa chudoba a tažké časy. Trochu máme obavy míňať z úspor. Je tu na tom niekto podobne?

mamamasama
9. jún 2022

Tak buď mám peniaze na dovolenku, alebo nemám...buď chcem ísť, alebo nechcem...

marsmykkok
9. jún 2022

Veď napíš aké máte úspory, aké máte mesačné výdaje, koľko ušetríte mesačne. Lebo inflácia je sviňa a zbytočne na účte držať napríklad 30 000eur. Ak ale máte 3000 eur a dovolenka vyjde na 2500 a ostane 500 radšej by som dovolenku oželela v týchto časoch.

solange7
9. jún 2022

Chystate sa byt v blizkej dobe chudobni? Alebo o co ide...

rikarika
9. jún 2022

Podla tvojho zostatku na ucte sa rozhodni.

deedol
9. jún 2022

nepises, ake mate uspory, kolko mesacne zarobite, miniete a usporite a aka draha dovolenka to ma byt.

janewithane
9. jún 2022

Je to železná rezerva, na ktorú sa siaha až v čase núdze alebo ušetrené peniaze určené na dovolenku?

luccija
9. jún 2022

Neviem či ste boli minulý rok, predminulý, ale aj keby som mala zobrať z úspor idem.Ak nemáte teda úspory tak, že nič nezostane, ked zaplatíte dovolenku

euka210
9. jún 2022

Ano, aj ja mam obavu, uspory sli na zateplenie domu zaciatkom jari, zelezna rezerva este je a deti chcu niekde ist...my chodime len tu na SR poznavame prirodu a historiu a mame nizkonakladove dovolenky...doteraz 5dni 2+3 spolu vsetko do cca 500e. Uvidime ako toho roku.

patus_2
10. jún 2022

Dovolenka sa dá urobiť aj "za lacno". Nebude to síce All inclusive a hotel pri mori, bude to Slovensko a nejaká pekná chatka, hory, kúpaliska, turistika, ale zážitky budú perfektne aj tak 🙂

stevvvka
10. jún 2022

@patus_2 najlacnejsia dovolenka pre mna bola v chorvatsku. Sice sme si varili, ale nie vzdy. Tuto na sr za jeden vstup do thermal parku 20e len taky fukot.

stvura
10. jún 2022

Kto napisal ze Slovensko sa da urobit za lacno...ako smejem sa hlasno. Mozno s jednym dietatkom do 6r ano, ale napr. nasa rodina - dve deti a jeden mladeznik (13r) nas vyjde Slovensko drahsie ako napr. Chorvatsko. Takze za mna lacna tyzdnova dovolenka 1200e so vsetkym vsudy je Chorvatsko.

melanta
10. jún 2022

Úspory ale predsa nie sú na dovolenku. Úspory sú na horšie či krízové časy. Takže ak nemáte našetrené zvlášť na dovolenku alebo nevieš zaplatiť dovolenku z platu, tak z úspor by som nebrala.

diaszoky
10. jún 2022

My sme minuli lebo zijem tu a teraz! Niekedy ked som bola mladsia a mama ma nechcela pustit na disku mi vravela tolko este bude diskoteek! Teraz viem, ze nemala pravdu. Prisla korona, vojna.. dva roky bolo zatvorene cez zimne mesiace aj pre neodkovanych. Preto som si povedala, zijem tu a teraz

diaszoky
10. jún 2022

@patus_2 slovensko je drahsie jak more my sme za 4* hotel dali pred rokom 700€ma tri dni strava v cene no este minies na cestu plus na chatkach v horach… vecer v bare.. cize dokopy mozno tiscika.. priplatim tri stovky a som pri mori na tyzden more je predsa len more

andrejkap123
10. jún 2022

@stevvvka no lacne chorvatsko je uz minulostou. Ceny maju obrovske

diaszoky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejkap123
10. jún 2022

@diaszoky nerozumiem co pises 😁… 1900 je tiez extrem vela

miriam11
10. jún 2022

My nejdeme, všetko je drahšie, takže tento rok bez. Nerobíme z toho tragédiu, neubudne z nás. Budeme chodiť na výlety po okolí. Radšej si ušetríme na horšie časy.

miriam11
10. jún 2022

@andrejkap123 HR bolo vždy drahé

diaszoky
10. jún 2022

@andrejkap123 no ved pisem ze aj bulharsko je drahe nielen chorvatsko citaj s porozumenim

diaszoky
10. jún 2022

@andrejkap123 bulharsko 1900€ s all inc masaker cena

marci77
10. jún 2022

@miriam11
ano, ja si tiez myslim, ze dobra dovolenka sa da naplanovat aj v okoli, kde clovek zije, napr. kazdy tyzden si vybehnut na nejaky ten vylet

alebo napr.
napr. zobrat deti do Familyparku .....budu mat zazitok a budu na to dlho spominat (teda zavisi vela aj od veku deti)
a da sa to spojit napr. v navstevou Neusiedlersee (tam na deke mate fakt pocit ako pri mori, aj ked teda voda nic moc.....ale ta atmosfera je super)
prespat lacnejsie sa da napr. v Madarsku v Soproni

andrejkap123
10. jún 2022

@miriam11 10 rokov dozadu bolo lacne

andrejkap123
10. jún 2022

@diaszoky no nenapisala si to tak ze bol problem moje porozumenie….. 😂 ale ved to je jedno

bronik89
10. jún 2022

ale prosim ta, keby sa kazdy tymto riadil tak vsetci doma sedime v depkach, treba sa tak zariadit aby dobre bolo 🙂 nie samozrejme nevyhnutne ist k moru ak sa neda ale myslim ze ked clovek chce najde nejake prostriedky a moznosti ako a kam si ist oddychnut.

evka_s
10. jún 2022

My jedeme. Po 3 letech dovolené na SK a s výletmi do Vídně apod. Ano, stojí nás to Řecko s dvěma dětma 3 500 € (plus ještě výlety na místě apod), se kterými se mi těžko loučí, ale už si to moře a slunce a všechno děti zaslouží. A my taky. Nechci čekat zase rok, dovolené budou ještě dražší, světová situace možná ještě víc o ničem...

autor
10. jún 2022

@melanta asi mas pravdu

autor
10. jún 2022

Pojdeme len na par dni tu na Slovensku. Tak aby to vyslo z vyplaty a nebudeme siahat na uspory.

autor
10. jún 2022

Dakujem za rady a pripomienky

ikissedagirl
10. jún 2022

co je horsie? byt bez uspor, alebo bez dovolenky? 🙂