Tunisko - Mahdia. Ktorý hotel si vybrať?

lia09
25. feb 2013

ahojte sme rozhodnuti ist do tuniska tento rok v juni a urcite do Mahdie kvoli moru a plazi.Neviem sa vsak rozhodnut medzi dvoma hotelmi.Jeden je golden tulip a druhy lti mahdia beach.Som skor za ten lti,aj ked recenzie co ja viem.Vraj neni klima v jedalni a stary nabytok a strava nic moc.A pritom v cestovke mi prave stravu vynachvalovala,vraj ona tam bola a jedlo bolo velmi dobre.Tak poradte.Tie recenzie na nete su aj tak dost stare

tenerifka
3. júl 2015

@lulana79 Tak este trocha pocestuj v ramci Europy a rychlo zmenis nazor

tenerifka
3. júl 2015

Tu je pat plazi, ktore mam autom vzdialene od 1 minuty po 20 minut(ostrov Fuerteventura), je to viac ako 20km pas pobrezia s pieskovymi plazami. Rozdiel oproti severnej Afrike-nie su tu ozbrojeni vojaci, nie je tu spina ani smrad, je tu kopec restauracii s vynikajucim jedlom, nemusis byt zavreta v rezorte,a nemusis sa bat vyjst na ulicu ci na plaz ani o polnoci

tenerifka
3. júl 2015

Podla poradia:
Costa Calma
Esmeralda
Jandia
Morro Jable Sotavento(Risco del paso)

robin_claire
3. júl 2015

@tenerifka viem, o com hovoris🙂 len oni nie...myslia si, ze nad tunisko nic nie je

sandra551
3. júl 2015

@tenerifka Oooo Fuerteventura, tak to je paráda. Tam sa chystám budúci rok. Ja o dva týždne toto 😵 😵 😵

tenerifka
3. júl 2015

@sandra551 Nadhera, to je Sardinia?Trochu mi pripomina balearsku Formenteru

gabrielaslivkova
3. júl 2015

@tenerifka oooo, Fuerteventura bola pre mňa zatiaľ top dovolenka - bola som tam len ja a rodičia (potom ako som ukončila 6-ročný vzťah) - nádherné prostredie, skvelé jedlo, milí ľudia a hlavne pre mňa v tom období balzam na dušu. 🙂

tenerifka
3. júl 2015

@gabrielaslivkova Verim ti, dobre sa tu zije, ale obcas aj my musime odtialto vypadnut, lebo toho kludu je niekedy az vela 😀

gabrielaslivkova
3. júl 2015

@tenerifka jasné, obvykle na dovolenke si každý chváli, ale keď tam žiješ, nie je ti to až také vzácne... 🙂 ale páčilo sa mi aj Lanzarote, aj keď to je už trošku iná krajina (aj keď je len na skok). 😉

sandra551
3. júl 2015

@tenerifka Áno je to Sardinka. Ja som z Baleárov bola len na Malorke 2x zatiaľ, naposledy pred 2 týždňami 😅 ale Formenteru alebo Menorku mám v pláne tiež, alebo Madeira 😵 Hh no plánov mám až až 😀

tenerifka
3. júl 2015

@sandra551 Formentera je krasna, ale strasna masovka, ja som bola minuly rok niekedy zaciatkom juna, skombinovali sme Ibiza/Formentera, a doslova hlava na hlave, neviem si to predstavit v juli ci auguste, a draho, neskutocne draho. Na Kanaroch si das hocijaku rybu ci steak aj s prilohou a oblohou od 14 do 16 eur, na Ibize to bolo od 26 eur vyssie....

sandra551
3. júl 2015

@tenerifka Nj na Baleároch treba počítať s večerami za 60 € + v reštikách, ale za to služby sú tam super... Ale tapas je neskutočné aj sangria a palea mňamky 😀 Mala by som sa už preladiť na pizza pasta už. Ale mne to španielske jedlo tak učarovalo...

martina888
3. júl 2015

@sandra551 ani ja to nemyslim zle ani nic len si pisem svoj nazor ja som tam bola a keby mozem idem hned teraz mam male babatko tak urcite nie ale inak by som nevahala sa tam vratit hocikedy ......je tam krasne a mna taketo krajiny zaujimaju a vzdy budu ...........takze tak kazdy si pojde tam kam chce pekny den zienky

katustek
7. júl 2015

Tu su tie "špinavé" pláže na mahdii 🙂

mircalla
7. júl 2015

@katustek asi mam inu prestavu o peknej plazi

rainee
7. júl 2015

My sme boli pred par rokmi v hoteli mahdia palace, boli sme spokojni. Letovisko mahdia mi pride asi najkrajsie a najkludnejsie vramci tunisu, aj voda je tam najcistejsia. Hotel aj plaze ok,len si treba hned na zaciatku vypytat lepsiu izbu na poschodi, lebo klasika slovakov hned zvyknu supnut do toho najhorsieho 😝 Dokonca sme boli na vylete v mahdii taxikom, ale to tam este nebola taka divocina ako teraz, urcite do tunisu tak skoro -ak vobec este nekedy -nepojdeme.

rainee
7. júl 2015

@tenerifka krasa, kanare boli nasa top dovolenka, boli sme na svadobnej ceste na gran canaria. Este chcem ist niekedy na lanzarote a fuerteventuru, skoda ze je to take drahe...jedina nevyhoda pre mna tam bolo ladove more.

tenerifka
7. júl 2015

@rainee Jul/august/september/oktober je more super, ja som zimomrava, ale vcera som z vody takmer nevyliezla. Zalezi aj od konkretnej plaze a letoviska, na miestach, kde su velke vlny bude aj voda chladnejsia. Ale Karibik to nikdy nebude, aj ked mozem porovnat teplotu mora v marci v DR a tu u nas v auguste ci v septembri-uplne rovnaka

rainee
7. júl 2015

@tenerifka boli sme v auguste, voda na mna ladova, ja som zimomravec, u mna idealne tak 28-30, hej karibik by bodol.

tenerifka
7. júl 2015

@rainee Tak pre teba potom jedine Dubaj v lete 😀 , ale je tam skaredo, samy mrakodrap

rainee
7. júl 2015

@tenerifka arabske krajiny uz radsej nie 😉

mcdog
7. júl 2015

@katustek no veru my sme tam boli tiez koncom juna a neskutocne bolo.Tiez sme boli taxikom v Mahdii a vsetko ok.
@rainee otazne je kto si tu izbu pyta.Lebo pokial chces izbu s dvoma pristelkamy,tak tie maju iba v druhej casti hotela-akoze horsej.

rainee
8. júl 2015

@mcdog ale urcite maju aj rodinne izby resp.apartmany s peknym vyhladom, ale tie daju bud zapadnym turistom alebo si treba priplatit.

mcdog
8. júl 2015

@rainee ano maju,ale max jedno pristelkovu.A nemusis si priplacat.Pokial je volna a nema rezervaciu,tak si ju slusne vypytas.My sme nakoniec dostali pekne slusne 3-pristelkovu,priestrannu izbu na tretom poschodi.Mali sme na vyber aj dvojpristelkovu s obrovskym balkonom.Ale viac nam vyhovovala ta velka trojpristelkova🙂Orientovana na juho-zapad bola myslim.A aj slovaci mali izby v novej casti.A nemci boli s nami v starsej casti.
Tak prestan vymyslat nezmysli.A nic sme nepriplacali

rainee
9. júl 2015

@mcdog neviem v akom hoteli ste vy boli, pisem z vlastnej skusenosti, nemusim vymyslat nezmysly 😀 a je pravda ze oni cakaju baksis vsade a lepsie izby + servis davaju zapadnym turistom, to je tak skoro vsade....tiez je sakra rozdiel ist s rakuskou a slovenskou cestovkou, uplne iny pristup a sluzby za rovnaku cenu.

mcdog
9. júl 2015

@rainee vy ste boli inde.Az teraz pozeram.Od nas necakal nikto nic-no aj tak sme dvom ludom dali dake drobne.Casnikovy na plazi kazdy pchal okrem nas 😝 a aj tak sa stale pytal a nosil nam pitie na plaz.V restauracii som bol dokonca pocas jej zatvorenia malej po granko.Sice mali troska sok so mna,ale dali mi ho🙂
Dokonca prve rano som isiel ako velky frajer po matrace a uteraky a ze reku daj 4🙂A on mi dal len dve a ze mam prist este raz.Rychlo som zistil preco 😎

danulkaja1
25. jún 2017

@jankatt1 prosím ťa v ktorom hotely ste boli v Maroku?