Týždenný pobyt pre seniora

1. feb 2023

Poradite mi prosim?
Byvame v rodinnom dome, mame poschodovy dom, kupelnu dolu aj hore a ideme ich prerabat obidve naraz, musime, kvoli prerabaniu a posuvaniu vody.
Byva s nami 83 rocna babka, ktora uz ledva chodi, ma zacinajucu demenciu a silnu cukrovku, picha si inzulin a potrebovali by sme ju na cas tejto prerabky niekam umiestnit.
Rozmyslam nad tym, ze by sme jej zaplatili kupele, tyzdenny pobyt niekde, ale kde?

lucka_ke
1. feb 2023

Geriatria nie je vo vašom okolí?

autor
1. feb 2023

@lucka_ke Myslis nemocnicu? Tam by som ju jednak nedostala a jednak by som jej to neurobila, myslim si, ze by ju to psychicky zlozilo. Ona je slusne povedane velmi tazka povaha ☹

lucka_ke
1. feb 2023

napr. u nás v Košiciach je takáto možnosť, chodíme tam na prax, ľudia majú voči geriatrii predsudky, ale toto konkrétne centrum je veľmi fajn a sú tam aj seniori na krátke pobyty
napíš aspoň mesto kde hľadáte

autor
1. feb 2023

@lucka_ke Zapadne SK. Ako ja predsudky naozaj nemam, ale viem, koho mam doma a ze ju tam nedostanem nijak ☹

martul
1. feb 2023

A nemáte nikoho iného v rodine, kto by ju na týždeň prichýlil? Jej deti, príp. nejaká iná rodina?

martul
1. feb 2023

A vy budete kde zatiaľ počas tej prerábky? Nemôže isť s vami?
Inak ma napadlo, že či to za týždeň stihnete, rozvody, obklady, staré vyhodiť nové osadiť,...
Na geriatriu by som ju nedávala, aj tak tam treba zdravotný dôvod, nie?

matkahelka
1. feb 2023

geriatria nie, ziadna. ta spominana v KE je najvacsia katastrofa.
sukromne DSS ponukaju taketo platene kratkodobe pobyty, my sme to takto riesili so starkou bezne, ked sme chceli ist na dovolenku.

autor
1. feb 2023

@martul My budeme doma, mame deti chodiace do skoly a niekto musi byt doma pri tej prerabke.

viestta
1. feb 2023

Do kupelov moze ist, ale ako samoplatca v jej stave iba so sprievodom. Kupele nemaju personal, ktory by sa o nu postaral.

lucka_ke
1. feb 2023

@matkahelka v KE ich je viac, ako píšem chodíme ta na prax tak vidím zblízka ako to funguje a nesúhlasím s tvojím tvrdením, práve v DSS je 1 zam. na 40 klientov tam by som zase ja nikoho nedala

martul
1. feb 2023

Tak ale potom nerozumiem, prečo musí ísť babka na ten čas preč. Aby ju to nerušilo? Lebo teda keď tam budete vy, tak asi to je obývateľné.
Kúpele pre babku nie, tam idú sebestační ľudia, tam sa nebudú o ňu starať.

autor
1. feb 2023

@martul Lebo bude odstavena aj dolna kupelna a ona sa na poschodie nedostane, my ostatni vybehneme. A dalsia vec, bude spina a hluk v celom dome a pre nu to bude peklo.

matkahelka
1. feb 2023

@lucka_ke pisem o sukromnych, nie statnych DSS. nasu starku u sv.Lukasa nechali pokadenu, dehydrovanu, zapareniny a prelezaniny mala az za usami. mam vlastnu skusenost. kdezto v sukromnej DSS bola cistucka, vonava, s vymasirovanymi vypedikurovanymi nohami, krmili ju tam dovtedy, kym nezjedla celu porciu. Tam kde bola starka, bola na 3 izby 1 opatrovatelka, teda na 6 ludi.

autor
1. feb 2023

@matkahelka Ktory sukromny DSS to je?

kubkovamama
1. feb 2023

Súkromné dss,napíš mi správu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katie253
1. feb 2023

Cukrovka sa rieši v kúpeľoch Bardejov, ale neviem ako to tam chodí. Skús zavolať.

alenka58
1. feb 2023

s jej diagnózou do kúpeľov len so sprievodcom, ale geriatria je dobrá aj na preliečenie mohla by to tak chápať

oli18
1. feb 2023

Tak stareho cloveka do beznych kupelov nezoberu.

autor
1. feb 2023

@alenka58 Na geriatriu ju nedostanem. Je to s nou a jej povahou mimoriadne tazke, nechcem radsej viac konkretizovat.