Auto z požičovne a autosedačka

meluela
10. jan 2015

Ahojte, tie co ste uz cestovali lietadlom + auto z pozicovne .. ako ste riesili detske sedacky? Lebo jednak su dost drahe na pozicanie (za tu cenu sa uz da kupit aj lacnejsia nova sedacka) ale co je horsie tak pozicovna negarantuje ze naozaj bude volna ... a do lietadla sedacku 9-36kg nenacpem. Takze bud to risknut a booknut sedacku alebo zobrat podsedak 😒
Ake mate skusenosti?

bubelko
10. jan 2015

@meluela ja som bezne lietala s autosedackami. dokonca som brala sedacku na palubu a syn sedel v nej - bola certifikovana pre lietadlo. a tie, v ktorych nesedel, tak som odovzdavala ako kocik - nadrozmerna batozina, ale kedze dieta letelo so mnou, tak bola gratis. 😉

miadi
11. jan 2015

osobne este skusenost nemam ale minule sme takto cakali v pozicovni na letisku skoro hodinu a bola tam rodinka s malym synom mali kocik aj sedacku so sebou cirkus na koleckach dietko plieskalo do kovoveho panela a uz len pohlad na nich bol otrava 🙂 uz len ta predstava sa stymto vsetkym tralalakat svetom. A to sme mali auto booknute cez net potom nas este zamestnanec 10minut balachal na poistku cim sa celkova cena zdvojnasobila...tento krat sme zobrali inu spolocnost -najlepsie si cez net vybavit clenstvo to sme potom necakali v rade rovno sme si sli po auto bolo to rychlejsie a aj lacnejsie.Ale co citam vraj je lepsie si doniest svoju lebo ked aj maju pozicovne sedacku moze byt dost spinava..co uz ked clovek prezije cestovanie s dietatom tak ta sedacka je aspon ticho a poslucha kam ju polozis tam je 🙂

prasiatko30
11. jan 2015

@meluela neviem vzdy objednavame auto so sedackami a vzdy nam prenajali auto aj so sedackami - nikdy nebol problem.

meluela
autor
11. jan 2015

@prasiatko30
aj ju mate vzdy vopred garantovanu, alebo tiez ze zavisi od toho ci ju maju volnu?
Lebo fakt si neviem predstavit co robit ak povedia ze nemaju ...
@miadi no nasu sedacku si fakt neviem predstavit nosit, do lietadla na sedadlo urcite nevojde, nosit sa da iba v dvoch rukach s tym ze uz nic ine clovek neodnesie, jedine omotat foliou a dat do batoziny ... co neviem ci sedacka prezije zaobchadzanie s batozinou
@bubelko to si dala normalne este pomimo odovzdanej batoziny uz pri nastupovani do lietadla ked sa davaju kociky? Ake velke bolo dieta ... uznaju to aj pri starsich (3+)?

Dakujem za odpovede co ste mi napisali 😉

bubelko
11. jan 2015

@meluela starsi syn mal vtedy 3r a 4 mesiace. jeho sedacku som brala do lietadla - sedel v nej, mala certifikat na pouzitie v lietadel. a mladsieho vajicko som dovdzavala na check-ine. normalne batozina plus sedacka ako nadrozmerna batozina. ale uz som letela aj tak, ze som odovzdavala obe sedacky na check-ine ako nadrozmernu batozinu. neplatila som za ne nic, kedze deti boli na palube. to ale mozno zavisi aj od leteckej spolocnosti, s ktorou letis. 😉

inak sedacku som balila do velkeho vreca 110l a zalepila lepiacou paskou. prezili vzdy bez vsetkeho. a sedacku na sedenie do lietadla nemozes brat hociaku - musi mat certifikat. a brala som, ked sme sli s muzom. on niesol sedacku, ja babo v nosici a syn uz pekne slapal vedla nas 😉 k tomu mal kazdy jednu prirucku - chlap tasku s notebookom a ja tasku s plienkami a vecami pre deti. 😉

meluela
autor
11. jan 2015

@bubelko fu, no mam chut ist dovolenkovat na senecke jazera ked si predstavim to cestovanie ovesana ako vianocny stromcek 😀
dakujem za rady, tak snad to nejako poriesime

prasiatko30
11. jan 2015

@meluela ja ti neviem presne ako to tam je napisane ale my vzdy ked ideme tak objednavame auto so sedackami a nestalo sa este ze by nam ho dali bez tych autosedaciek - a to posledne cestujeme pocas sezony - jul/august.

sedacku som niesla len raz aj to bolo len vajce ale mala som dost. odvtedy len to najnutnejsie a vsetko ostatne sa doobjednava na mieste.

a este bude asi zalezat aku pozicovnu aut si vyberiete - tie co maju europsku posobnost maju urcite vacsiu pravdepodobnost vam vyhoviet s vasimi poziadavkami ako nejaka miestna mala firma. tiez treba pozriet na kolko idete - ak idete len na dovolenku tak do tych 10dni tak urcite prenajat, ak idete na navstevu k rodine a na mesiac tak mozno by bolo lahsie sa poobzerat po nejakej inej forme - napr. v pripade viedne - zaplatit len prepravu z letiska na zeleznicnu stanicu a odtial sa dostat co najblizsie k vasmu domu a potom uz len prenajimat auto ak niekam fakt idete, alebo mozno nejaka miestna firma by vam mohla prenajat auto aj lacnejsie ako v rakusku a pod. len to treba popozerat a poratat

bubelko
11. jan 2015

@meluela tazko povedat. my sme leteli na mallorcu - maly mal 16m, vtedy sme poziciavali auto aj so sedackou - bez problemov. boli sme 3 tyzdne.
sedacky som vlacila len na svk, lebo auto sme tam mali (otec, svokor). bolo to lacnejsie a nebol to fakt problem. ved batozinu som nalozila na vozik a potom do auta 😉 ved v lete toho clovek vela nepotreboval, takze som nemala neviem kolko tasiek. jeden kufor a taska, plus sedacky a prirucka.

kacena4
11. jan 2015

no ked uz ma maly 3 roky a idete len na dovolenku tak ak by nebola v aute sedacka tak si ju kupim (podsedak) tam a nemusis sa stresovat nosenim v lietadle. podsedak stoji par €, potom ho tam rovno nechas. my sme to tak vzdy spravili, nic som neniesla v lietadle pri 3 detoch - nemyslitelne 😉

meluela
autor
11. jan 2015

@kacena4 vsak to bude asi najjednoduchsie riesenie kupit na svk alebo tam podsedak za par eur ... hoci zalezi velmi kolko by sa jazdilo, ak by to mala byt dofca kde sa vela cestuje, tak sa trochu bojim ... nie som velmi presvedcena o bezpecnosti podsedakov :/
inak v tych pozicovniach chcu vyse 8 eur na den za sedacku - a je jedno ci podsedak alebo normalna ... pri cene 20-30 e denne za auto mi to prijde viac nez premrstene 😠

cicimon
11. jan 2015

@meluela ak zijes v zahranici a potrebujes riesit jazdu autom na sk - neviem ake mas velke dieta - ta sa oplati kupit zvlast sedacku na sk, ved to ti treba x rokov... a na dovolenke - no tam si asi nevyberies, ak chces auto musis pozicat so sedackou, ono cim viac dni mas auto tym je cena za pozicanie lacnejsia

kacena4
11. jan 2015

@meluela ja som myslela kupit tam my sme kupovali priamo tam sedacky vyjde to lacnejsie. nemusis platit prepravu. z letiska deti "prezili" bez sedaciek cast cesty, po ceste sme sa stavili v najblizsom obchode ktory sme si pozreli este doma a kupili namontovali a pokracovali v ceste totalna pohodicka. potom sme ich tam rovno nechali popr. sa skus dohodnut s pozicovnou aut ze ci ju nezoberu oni

miadi
11. jan 2015

@meluela ja som si ich vsimla uz na letisku leteli nasim lietadlom a tu autosedacku mali normalne ako batozinu ani zabalena nebola a prezila to ok..

meluela
autor
11. jan 2015

@cicimon ide o letnu dovolenku, zatial ani nevieme kde v europe, len zistujem moznosti a preto som prisla na tento problem ... myslela som ze sedacka bude najmensi problem ale zaskocila ma ta cena 89 eur na 10 dni za sedacku alebo podsedak (ked auto stoji 250e) a fakt ze negarantuju ze objednavka bude aj vybavena ...
ale asi to poriesime tak, ze ak pojdeme tak to bookneme a ak nam ju nedaju tak kupime podsedak v prvom hypermarkete ako pise @kacena4
o kolko jednoduchsie sa cestovalo bez deti 😀

kacena4
11. jan 2015

@meluela ale o kolko viac zazitkov budes mat s detmi 😀 😀 😵

horana
11. jan 2015

@meluela Ako my chodime takto casto a poviem pravdu ze je to loteria, ani vopred objenanie u spocnosti dobreho mena a nie najlacnejsej nezabezpeci ze sedacku dostanete, pomerne casto sa stava ze - my berieme vzdy 2 : 1 podsedak a jednu klasicku, tak ze bud jedna alebo obe chybaju. Niekedy sa strati len cas, ked pracovnici vymenia z ineho volneho auta ci kancelarie, niekedy nie su volne vobec a vtedy to riesime na drzovku, skratka bez nej, dame iba mladsiemu dietatu. Niekedy ale nebol problem a dodali. A ked mate len 1 dieta nafukovaci doma kupeny podsedak to isti 🙂

meluela
autor
11. jan 2015

@kacena4 vsak sme si uz posledne roky vselico uzili ... nastastie existuju pekne fotky a spomienkovy optimizmus 😀 😀 😀
ale nevymenila by som to za nudne dovolenky vo dvojici po tridsiatke ...

@horana presne toho som sa obavala .. takze sa fakt neda spolahnut ze sa sedacka bude ... no bude treba prezit ten podsedak .. ono je problem ze nie kvoli policajtom ale aby som mohla byt na dovolenke ako-tak kludna ze dieta je v bezpeci
kebyze je to len presun z letiska, nakupy a par vyletov tak neriesim, ale ak sa ma najazdit okolo 1000km a aj po dialnici, tak uz zvazujem ci sa do toho vobec pustat ...