Boli ste už na dovolenke v Tunisku?

lenuel25
18. máj 2015

Ahojte, chystame sa tento rok na dovolenku. Zatial sa nam pozdava Tunisko, ale nikto z nas tam este nebol takze porovnavat nevieme. Zatial sa nam paci Djerba, zevraj su tam krasne plaze a ciste more, ale nechceme sediet cely den na hoteli a zevraj nocny zivot v Djerbe nieje nic moc? Nechceme 200 diskotek a 10kilometrove trhoviska, ale aspon pobehat po par obchodikoch a sadnut si vecer niekam do podniku, restauracie kde nas o 11nastej vecer uz nebudu vyhadzovat 😀 a kde budeme mat pocit ze tam "neskapal pes" 😀
Kam by bolo teda asi naj? Kde sa vam najviac pacilo? 🙂
Dakujem krasne za kazdu odpoved

mia265
18. máj 2015

Tak Tunisko podľa môjho názoru je taká lacná dovolenka pre študentov. Ja by som tam už nešla. Skôr do Turecka,Egypt je tak medzi Tureckom a Tuniskom,tam len kôli pamiatkam. Čo sa týka ale jedla a služieb,určite Tunisko nie. Ale všetko záleží od toho,koľko za dovolenku dáš peňazí. Nie je až také podstatné potom kde si.

mirkahh
18. máj 2015

Ahoj, my sme boli minulý rok na Djerbe minulý rok .. to, že pláž je čistá by som ani tak veľmi netvrdila, keďže denno denne v poobedných hodinách sme mali naplavené chaluhy po celom pobreží. Pobehali sme už mnoho destinácií a ak ti mám pravdu povedať Tunis je posledná kam by som sa chcela vrátiť 🙂 Navyše smrad na uliciach, špina a doslova válajuce sa h***á mi zato nestoja :-P

kefrinky
18. máj 2015

V Tunise som bola 3x, posledny krat s priatelom na Djerbe, ktory nie je nakloneny takymto krajinam, ale bola to najepsia nasa dovolenka, vsetkym, od jedla, ubytka v pohode bolo aj vonku vobec nic neriesili, neboli otravni, Kedze tam chodi vela francuzov s detmi min. kazdy z nich mal aspon 3, su aj baby friendly, od postielok, malych bazenikov, detsky program. Cize Tunis pre nas teraz hraje prim v nasej buducej dovolenke v "trojke" 🙂
A to mame za sebou ovela "lukrativnejsie" destinacie, ale na Tunis - Djerbu neustale spominame ako nase naj....
Samozrejme je to vec nazoru a kazdy kto co ocakava...je vela kritiky na Tunis, ale z europskych miest sme boli ovela sklamanejsi ako z tejto arabskej krajiny....

adinam
19. máj 2015

Máme za sebou tri dovolenky v Tunisku a určite sa ešte vrátime 😉 .Tiež je to naša Top destinácia,ale nie každý dokáže byť tolerantný voči inej kultúre.Z mojich osobných skúseností viem,že negatívne hodnotia hlavne tí,ktorí si kúpia hotel s *** hviezdami za pár eur a očakávajú luxus.V Tunisku je dosť kvalitných hotelov,len treba poriadne premýšľať a nepodľahnúť lákavej cene.Toto je typické pre Slováka.Ak porovnávam s Tureckom-nás to vyšlo cenovo vždy takmer rovnako.Súhlasím,že v Turecku sú tie služby lepšie,hlavne,čo sa týka detí,ale more a pláže sú krajšie v Tunisku.A my chodíme na dovolenku hlavne kvôli moru 😉 .Na Djerbe sme boli tiež,veľmi vydarená dovolenka.Najradšej spomíname na skvelý výlet na Saharu.Čistota mora závisí od mnohých okolností a to ani jeden hoteliér nedokáže ovplyvniť.Čiže ak sa vyberiete do Mahdie,kde sú fakt pláže ako v Karibiku a je akurát po búrkovom období-už sa nikdy nechcete vrátiť....To je môj názor 😉

martinaca
20. máj 2015

Ahoj🙂, ja som Tunisko pochodila cele tiež som bola aj na Djerbe a vôbec ju nepokladám za zlú voľbu všetko závisí hlavne od hotela aký zvolíš. Dajú sa najsť super hoteli na Djerbe tak ako aj na pevnine a naopak tiež veľmi zlé. Je pravda ze v Tunise tak ako v Egpyte radšej siahni po viac hviezdičkových hoteloch po prípade s medzinárodnej siete ako napr. LTI, Iberostar, Iberotel ak chceš mať top kvalitu. Djerba ti síce veľa discotek neprinesie ale ma pekne biele pláže / pozor však ktorú čast Djerby si zvoliš lebo ako písala Mirkahh budeš mať na pláži chaluhy. Navyše na Djerbe nie sú taky otravní Tunisania lebo bola ovplyvnená francúzskou kolóniou.

lulana79
21. máj 2015

My sme boli minuly rok v Mahdii - nizsie je potom uz iba Djerba. Mahdia je znama najkrajsim morom v celom Tunisku, co mozem len potvrdit... Ale vsetko to zalezi od pocasia - viem, ze dovolenkari cca 2 tyzdne pred nami do mora nevedeli vstupit, co boli chaluhy na brehu, ktore zacala spratavat az po niekolkych dnoch a dovtedy to tam pachlo... No ako vidis podla mojich fotiek, my sme to mali fakt krasne... Piesok je tu neskutocny - akoby si chodila po hladkej muke... Fakt najkrajsie more aj plaz/piesok aky som ja zatial zazila (mozem porovnat s Kretou, Spanielskom, Bulharskom, Chorvatskom). Ja sa do Tuniska urcite este vratim, ale len tu dole, na juh...

adinam
21. máj 2015

@lulana79,krásne fotečky,vrátila som sa do Mahdie aspoň myšlienkami 🙂 .My sme boli ešte v Turecku a na Rodose,v Tunisku aj na Djerbe a v Monastire,ale Mahdia je skutočne úžasná 🙂

libka1
21. máj 2015

@lenuel25 boli a uz viac nepojdeme 😉

lulana79
21. máj 2015

@adinam je krasna... z toho piesku som bola doslova unesena... ten ma dostal najviac... doteraz nechapem, ako to, ze nebol rozpaleny a dalo sa naboso po nom chodit... 🙂

libka1
21. máj 2015

@lulana79 ten piesok je nadherny, my sme nemali take stastie zial. Bola som v Sousse a to druhe miesto ma nenapadne, ale to som bola este studacka. Mala som smolu ze naprsalo, vsade mlaky stali, nemalo to kde odtekat, hnusne to smrdelo...

adinam
21. máj 2015

@lulana79,áno piesok ako múka a milióny mušlí-raj pre deti,celý pobyt na pláži,k bazénom sme ani nechodili 😀

lulana79
21. máj 2015

@libka1 to je to, co sa neda ovplyvnit - pocasie... a ked je po burke, tak nasledky potom odstranuju niekolko dni a cloveku tu hned pokazi celu dovolenku... ak by sme tam boli aj my v takom case, tak pravdepodobne by som sa viac do Tuniska vratit nechcela 🙂

lulana79
21. máj 2015

@adinam nasi znami boli v Hammamet-e a oni ked videli tie musle v mori, tak nechapali, ze ci sme ich tam mali tolko??? ze oni doslova museli hladat a 1-2 aj nasli... sranda no... tu ich bolo plna plaz aj more

adinam
21. máj 2015

@lulana79,boli sme minulý rok v Monastire a tiež sme horko ťažko našli,ale strašne malinké.
Už som niekde v téme o Tunisku písala,že ani jeden hotelér nedokáže ovplyvniť prírodu.My sme mali v Monastire aj medúzy,ale je to príroda a nijako nám to nepokazilo dojem z dovolenky.

lulana79
21. máj 2015

@adinam o medúzach hovorili aj tito nasi znami, co boli v Hammamet-e... ze ich mali v mori

nikaj
21. máj 2015

My ideme 12.6 do Mahdie. Boli sme pred piatimi rokmi v 3* súper dovolenka až na stravu. Preto sme zvolili teraz 4* Odpadky a bordel mimo hotela skoro všade ale more a pláž lepšia ako napr. Bulharsko alebo Egypt.
@lenuel25