Chorvátsko - najlepšia destinácia

lussy353
7. jún 2014

Ahojte, chceli by sme ísť tento rok s priateľom na dovolenku do Chorvátska. Vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú destináciu, kde by bolo hlavne stabilné počasie a pekné pláže? Nočný život my veľmi nepreferujeme takže radšej niečo kľudnejšie a keďže sme plavci, aby sme nemuseli dlho kráčať do mora. 🙂 Minulého roku sme boli na Makarskej, bolo to super no teraz by sme chceli vyskúšať niečo bližšie alebo nejaký ostrov len sa obávam či tam nebude zlé počasie. Páči sa mi ostrov Dugi otok a Silba ale nebránim sa ani iným destináciam. Napíšte prosím svoje skúsenosti. Ďakujem 🙂

zuzica219
11. jún 2014

to je všetko velmi individuálne, záleží od náročnosti, čo je pre mna super pre teba môže byť otras, ťažko povedať, my ideme tento rok do Trogiru(Stredná Dalmácia), čítala som si na nete recenzie a bud som našla velmi dobré, alebo úplne na prd.... 🙂 😝 😀 necháme sa prekvapiť voda je všade rovnako slaná tak hádam nebudeme lutovať.

mysicka36
20. jún 2014

Trogir je úplne super. Nám sa to páčilo. Ešte čo môžem doporučiť je mestečko Podgora (pod Makarskou r.)
kuk fotky mesta a pláže hneď pri meste. Pre deti úplne mega. A aj nočný život celkom fajn.
https://www.google.sk/search?q=podgora&source=l...

zuzub
20. jún 2014

Ahojte, poradíte nejaké dobré ubytovanie so stravou min. polopenzia v Chorvátsku? doprava vlastná autom, sme dvaja dospelí a dve deti vo veku 2 a 4 roky.ďakujem

stojdulka
22. jún 2014

@zuzica219 aj my ideme tento rok do Trogiru, konkrétne na ostrov ciovo
@mysicka36 mala by som otázku, či v Trogire boli komáre?

syja
22. jún 2014

@stojdulka boli. Nie nejake extra mnozstvo dnu sme ich ani nepostrehli ale nabalkone vecer otravoval. Boli sme na zaciatku ciova hned ori centre trogiru

mysicka36
23. jún 2014

@stojdulka aj my sme boli v Ciove a nejaké invázie komárov si nepamätám. Takže asi v rámci normy. Podla mňa v letoviskách robia postreky.

crazybabenka
23. jún 2014

baby....mám takú otázočku....tie čo ste už boli v Chorvátsku....koľko ste tam cca minuli peňazí? Ďakujem

velkacica
2. júl 2014

@crazybabenka závisí od nárokov a potrieb 😉

womankc
2. júl 2014

@zuzica219 V trogire som bola dvakrát na výlet v meste, mesto je nádherné skutočne krásne miesto, takto na prechádzku alebo stráviť tam deň pochôdzkami a tak , tuším je aj v unesco zapísaný, nie som si istá, ale na plážach som tam nebola neviem toto posúdiť , len pristáva v tom centre dosť lodí a aj takých väčších jácht , tak neviem, že či to nejako negatívne môže vplývať , pláže som nevidela

zuzica219
2. júl 2014

@womankc aj my sme boli predtým na výlete v Trogire budeme nejakých 5km od mesta tak hádam nebude nejako rušno a znečistené more, odporučila nám známa z cestovky, že majú super animačné programy pre deti 🙂 🙂

womankc
2. júl 2014

@zuzica219 tak hádam by Vám somarinu neodporúčala, prajem peknú dovolenku
@crazybabenka no podľa toho ako ste naučení míňať. my tak musíme mať na ten týždeň aspoň 300E , lebo zas aj zmrzlinu si dáš, aj dáky ten nákup aj kadejaké sprostostičky treba rátať , sem tam si posedieť na vínko , či pivko, či na jedlo , ak ste naučení skromne aj 100-200E Vám vystačí, ale ak ste naučení si sem tam dopriať tak viac treba rátať , no a ak radi mindžárite , tak minimálne 400-500E určite. My keď sa tak zdravo obmedzujeme a aj si niečo, ale chceme dopriať tak tých 300E rátame vždy a je to tak natesno, že nemôžem si dovoliť všetko , čo by som chcela

womankc
2. júl 2014

@ruzenka28 môžeš osloviť tu na koníkovi tomiholjubavi - táto mladá pani je vydatá v Chorvátsku a na Pagu celú sezónu s mužom prenajímajú , je veľmi ochotná a rada ti isto poskytne infošky. Ona ho volá môj milovaný Pagík, takže asi tam je pekne, mala v albume práve pred pár dňami aj čerstvú fotku ich plážičky

piskotka1312
21. jún 2015

Kami166@something,boli ste minulý rok na Baske? Ako bolo? My chceme ísť tento rok,hladam ubytovanie

lucica
19. sep 2015

Ahojte, poproím tipy na chorvátsko. zacinam hladat na buduci rok. Ale piste prosim konkretne ubytovanie kdekolvek v chorvatsku. dve podmienky sú, aby sa hned z domu dalo vyjst na plaz, pripadne len cez chodnik alebo cesticku prejst. Jednoducho priamo na plazi a aby to bolo max 10-15 min do centra mesta, t.j. max 1km.

bizuka
2. jan 2016

Ahoj,my sme boli 6 krát v chorvátsku,vyskúšali sme 7 destinácií,,,,topánky do vody sme nikde nepoužívali,,,naposledy Podgora,je tam krásne,čistučké krásne modré more s jemným štrkom,alebo väčšími kamienkami...

dokina
16. feb 2016

@ruzenka28 Na Pagu sme zazili najsuper vyletnu lod Festini.urcite odporucam.Asi 5 zastavok s kupanim na mori na zaver jaskyna trochu adrenalin,skvely personal.v pohode aj s detmi.

shira_
24. apr 2016

Uf tak ja som bola zatial v chorvatsku 4 x no najkrajšie si to pamatam ako 9 rocne dieta. Odvtedy same sklamanie... V meduline jezo na jezovi.. S detmi neprichadza do uvahy. Koniec augusta - chladne vecery aj rana, vacsina podnikov zavretych, takmer depresivne. Baska voda v strede leta (hrozny pristup autom k apartmanu) hlava na hlave, ceny take, ze som mala dojem, ze nas chcu chorvati doslova zodrat z koze. Bolo horuco, napriek tomu velmi studena voda a vetrisko, vsetko sme museli prikladať kameňmi. Vodice - príjemné mesto, tam nam nevyslo ubytko (ani neviem uz, aka cestovka ale slusny odrb...) moesto hotela nas rozmiestnili po privátoch a do hotela len stravovat - a teda, katastrofalna uroven... Tak ale verim, ze su krasne miesta, ostrovy, hotely atd.. No nejako nemam odvahu tam ísť. Trmacat sa 10-12 hod s dvoma malymi detmi.. Ale letny dom na plazi v sukromi by som si tam vedela predstavit 🙂

mravvcek
24. apr 2016

Prosim vas viete poradit hotel so sukromnou plazou? Alebo apartmany ktore maju svoju plaz?

oli_
28. apr 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahojte. Tento prehľad chorvátskych 10 naj miest sa mi celkom páči, možno inšpiruje aj vás: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/kam-na-dovolenku-opat-chorvatsko/
A ešte prehľad najkrajších pláží: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/najlepsie-plaze-v-chorvatsku-pre-romanticke-pary-a-mladych-partymaniakov/

frisnica26
10. máj 2016

@something dobry .my sa chystame tento rok s malym 3 rozny je to riadny zivel. A este s jednym parom mladym.pojdeme auto .oni by chceli aj nieco vidiet ale my aj pre maleho nejake ihriska safari a tak vyletik kedze pojdeme autom.nie hotel lebo on je slaby jedak takze privatik.co by ste odoorucili. Dakujem krasne za pomoc a ako ste sli cez agenturu?

frisnica26
10. máj 2016

@something dobry .my sa chystame tento rok s malym 3 rozny je to riadny zivel. A este s jednym parom mladym.pojdeme auto .oni by chceli aj nieco vidiet ale my aj pre maleho nejake ihriska safari a tak vyletik kedze pojdeme autom.nie hotel lebo on je slaby jedak takze privatik.co by ste odoorucili. Dakujem krasne za pomoc a ako ste sli cez agenturu?
@martinacervena je tam moznost aj pre 3 rocne dieta?

frisnica26
10. máj 2016

@mysicka36 my chceme ist s malym 3 rocnym je to riadny zivel chceme orivat lebo je to mamlosko ale aj nieco dookola kedze ideme auto m co pre deti tam je dakujem?

frisnica26
10. máj 2016

@zuzub mozem da opytat kde ste boli a ako bolo?dakujem

lucinocka
10. máj 2016

ahojte, aj my prenajimame nas bytik, z ktoreho sme odisli za pracou do mesta...plaz je sice trosku dalej asi 500 m, ale je krasna cista a na pol ceste je detsky park a obchod 🙂
V byte som nechala zaklade veci po Sofi- kocik, vanicku, stolicku na krmenie, postielku, aj Sofiin pultik na prebalovanie ostal v kuchyni...takze kto by chcel, aspon by nemusel vlacit...mrknite na FB Sofia Trpanj...oficialne sa nikde nepropagujeme, lebo to nieje apartman, ale nase byvale byvanie ...

lucinocka
10. máj 2016

nasa je tiez zivel, preto aj dvor sme dole zatvorili aby nemohla na cestu🙂

zuzub
10. máj 2016

@frisnica26 Ahoj v 2014 sme boli v Zadare hotel Donat- mali sme rodinnú izbu s all inclusiv.boli sme spokojní.
min rok 2015 sme boli sv Filip a Jakov apart.Croatia a tam bolo tiež super to sme boli bez stravy,ale priamo pri plíži bola česká rečtika menu za 3,90€ takže nám to takto vyhovovalo. tento rok ideme na Pag tak som zvedavá 🙂

lujzamisko
10. máj 2016

Na istrii V umagu som bola už asi 6x nikdy nesklamalo

hori
10. máj 2016

@zuzub ahoj, mozem sa prosim ta spytat, ako daleko je to z Donatu do centra zadaru? da sa to zvladnut peso a ak ano, za aky cas asi? vobec nemam prehlad... diiiik.

zuzub
10. máj 2016

@hori my sme pešo neboli sú to také 3-4 km .

zuzub
10. máj 2016

@hori ale myslím, že tam chodí nejaký vláčik.takže jedine tak, dospelý asi zvládnu aj pešo,ale decká asi nie.